Zvuky vlaků

A to dělají všechny lokomotivy nebo jen některé řady ? Protože já mám W7 mem: 512 a nikdy žádný problém s žádným zvukem, viz má videa na You Tube. Naopak to co blblo v XP se zde neprojevilo (trakčáky někdy a někde při rozjezdu zpívaly falešně stupnice namísto plynulého náběhu) Jinak pokud se zvýší hodnota, tak to má vliv na FPS, které rapidně padá dolů a hra je nestabilní a ve velkých stanicích padá. Vysoká čísla jsem nezkoušel, protože pokud vše při 512 100% funguje a hra je stabilní, tak není důvod do toho vrtat.

U mna to na FPS nema ziadny vpliv, stabilita je taktiez v poriadku. Naopak, pri velkych staniciach sa to tolko neseka pri vjazde. Nasobok 512 to byt nemusi. Ako som uz pisal, bude to individualne, pretoze pred zmenou HW vyssie hodnoty boli na skodu. Stejne tak som tu niekde cital, ze pri zmene nastavenia MSTS je nutne reinstalit bin. Tiez to bude zrejme jak u koho, na svojom PC toto absolvovat nemusim.

Hextall

Začátečník
Skúšal som rôzne hodnoty, v podstate všetko nad 512 má u mňa za následok prudký pokles FPS, takže nemá zmysel.

Zbyňku, najnovšie som zistil, že to nerobí pri všetkých modeloch. Robí mi to predovšetkým pri modeli ZSSK750 (respektíve pri všetkých, ktoré používajú podobnú zvukovú sadu). Vypadávajú len zvuky v kabíne, vonkanšie zvuky sú OK (to vyriešila výmena sound.cfg). Mám však podozrenie, že to má nejaký súvis so zvukom x_kompresor.wav (respektíve x_kompresor_SDKxxx alebo nejaká jeho podobná alternatíva). Zvuky v kabíne sa vypnú v 99% prípadoch vždy po prehratí tohto zvuku, potom istú dobu nejdú, náhodne sa zase zapnú, ale idú len do doby, kedy sa opäť neprehraje tento zvuk. Skúšal som zvukový súbor nahradiť iným, robí to však stále (ako keby bol v kóde modelu trigger, ktorý tento súbor aktivuje a vtedy sa zvuky vypnú).

ML636

Posunovač
Taky vám připadá, že některé zahraniční osobní vozy jsou výrazně hlučnější, než vozy z českých trainsetů?
Konkrétně vozy srbských železnic na Avalu a pak nějaký z MÁV packů. Hučení a buchot vždycky přehluší i lokomotivu a celý vlak. Blíž ke skutečnosti mi připadají spíše ty tlumenější zvuky ostatních vozů... Náhodou ztlumit se to někde zvlášť vagon od vagonu asi nedá co? Díky

ML636

Posunovač
MÁV Intercity a srbské EC mají společné zvuky, jak jsem s překvapením zjistil. Určitě to zkusím poladit a díky za nasměrování, ale kdyby se ještě někomu chtělo poradit, kde přesně mám v tom wagu hrábnout, byl bych rád. :D Ale když ne, nic se neděje, dřív nebo pozdějc na to přijdu.

Venny

Provozní technik
ML636 napsal:
MÁV Intercity a srbské EC mají společné zvuky, jak jsem s překvapením zjistil. Určitě to zkusím poladit a díky za nasměrování, ale kdyby se ještě někomu chtělo poradit, kde přesně mám v tom wagu hrábnout, byl bych rád. :D Ale když ne, nic se neděje, dřív nebo pozdějc na to přijdu.
Koukni k Jackovi, něco tam ohledně zvuků píše... ;)

Pokud se jedná o soubory d_perm.., tak mohou být v soundu každé trati (a pokud to uděláme takto, může být tento zvuk v každé trati jiný), je dobré je mít také v hlavním adresáři sound a to pro případ tratí, ve kterých nejsou tyto soubory v soundu obsaženy.

poison

Pomocník strojvedoucího
Máš chybu v řádku Sound v souboru wag u některého z použitých vozů, měl bys tam mít common.snd/vozy/CDvuzNakl4nLozeny.sms

ML636

Posunovač
Taky se trochu přidám s "takyzačátečnickým" problémem. Sice si po stažení nových vozů vždy kontroluju zápisy ve wagu, nicméně nastala chyba a mně teď pořád vyhazují některé vozy tyto chyby. Není aktivita, kde by mi nevyjely hlášky na zvuky.
Existuje nějaký grif jak si ušetřit práci, nebo to znamená pootvírat všechny podezřelé soubory a pokusit se to po jednom najít?
S vyhledávačema jsem po zadání chybného řádku samozřejmě neuspěl. Chce to něco na způsob AVG, aby mi projel soubory a našel vadný zápis. Existuje něco, co máte na hledání těchto zápisů osvědčené?
Nebudu se ani divit, když dostanu vynadáno, ale už se stalo.:eek:

Naposled editoval moderátor:

Miran

Moderátor
Správce
ML636 napsal:
Taky se trochu přidám s "takyzačátečnickým" problémem. Sice si po stažení nových vozů vždy kontroluju zápisy ve wagu, nicméně nastala chyba a mně teď pořád vyhazují některé vozy tyto chyby. Není aktivita, kde by mi nevyjely hlášky na zvuky.
Existuje nějaký grif jak si ušetřit práci, nebo to znamená pootvírat všechny podezřelé soubory a pokusit se to po jednom najít?
S vyhledávačema jsem po zadání chybného řádku samozřejmě neuspěl. Chce to něco na způsob AVG, aby mi projel soubory a našel vadný zápis. Existuje něco, co máte na hledání těchto zápisů osvědčené?
Nebudu se ani divit, když dostanu vynadáno, ale už se stalo.:eek:
Na vyhledávání obsahu v souboru (řetězce) můžeš použít Total Commander. Volba Příkazy -> Hledat -> Hledat text. Nezapomenout zaškrtout volbu Unicode.

Naposled editoval moderátor:
Nahoře