Trať Ostrava - Hranice na Moravě

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
den ne dem. :D já se uklep a opravit to už nešlo :D Ale že máš stejný nick a měl jsi jako první tento dotaz, to mi v ten okamžik nedošlo. :D
Teď už to vidím. Sorry :D
 

Howky

Průvodčí
Tak přidám jeden příspěvěk.

Verze 1.5 : Přerov + Budišov n/B
Prodloužení stávajícího úseku:
030% Postaven traťový profil
020% Postavena trakční soustava
000% Postavena návěstní soustava
010% Vytvořeno okolí

Verze 2: Ostrava Svinov - Katowice
Stav:
Shánění dokumentace: Pokud někdo máte nějaké video popř. jiné materiály technické, či obrazové z daného úseku, dejte mi prosím vědět na mail.
 

Karlos

Pokladník
Dan J. napsal:
Ahoj, poněvač moc s elektrikama nejezdím, tak se i já zeptám jako úplný nováček:eek:, ona je na 471+071+971 jiná kabina než tato? Já znám jen tudle od Dejva a byla i v TBP, nebo už je tam jiná?
Dan.

V msts ta upravená, jak se zde píše (já to však taky nevím). Na skutečných vozidlech stanoviště doznalo jistých změn v jednotlivých sériích. Dnes jsou již se dvěma displeji.
 
Naposled editoval moderátor:

Gajdma

Provozní technik
Pavlík napsal:
mikulenkamartin napsal:
Pujde mi trať pod uniglobalem?

Proč nepoužiješ Global, dodávaný s tratí? Je to největší jistota, že to s ním pojede.

Pavlík: Je to největší jistota, ale hloupost. Na co bych střídal globaly, když můžu jezdit pod jedním, nebo tedy pod dvěma.

mikulenkamartin: Musíš to hold vyzkoušet. Zkusil bych k tomu stáhnout také standardní Xtracks Global. Pod tím ti taky pojede spousta tratí. Všechny Jiříkovy, 180+183, 310, ŽSR 150 a nějaké zahraniční tratě, v poho mi pod ním šlape třeba Alföld 5. Ale dostahuj si také ÚZK a New Roads 4. To je jistota, a nemusím ani střídat globaly.
 

tomikula

Cestující
mikulenkamartin napsal:
Pujde mi trať pod uniglobalem?
Nerad se míchám, ale udělám vyjimku.
Pod UNIGLOBALEM kompatibitní není, global který je ke stažení je kompatibilní s tratěmi pro GLOBAL XTRACKS, přidány jsou do něj nové vektory pro další nadloží a trakční dráty, proto není možné, aby došlo ke kompatibilitě s UNIGLOBALEM.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Už jsem se lekl, že by to fungovalo. Také jsem si všiml, že v této trati jsou nové vektory a pochybuji, že tohle uniglobal může znát.
Pokud pojedu jakoukoli trať, tak je to záležitost několika hodin, tak nechápu, proč si nedát pár sekund práce a přiřadit si k trati i odpovídající Global. Ono to možná fungovat bude i s UNI, ale pak se budu divit, že pojedu po poli nebo se mi něco nezobrazuje. A pak tady budou dotazy, čím to si může být. :D
 

E499_2002

Pomocník strojvedoucího
Hezký den,
existuje tedy nějaký Global, pod kterým bude fungovat? Zkoušel jsem to na 321, MHD Olomouc, potom nějaký můj starý, který je slepený ze všeho a kupodivu se mi načetlo MStS, ale trať se mi v seznamu nezobrazuje nebo si jen nesedla s nějakou z mých tratí? Přiložený Global také nefunguje. Zobrazí se mi načítání, ale nic se nestane. Jen se to sekne.
Tom.
 

Pavlík

Pomocník strojvedoucího
Ten Global, který je přiložen ke stažení společně s tratí, je asi pro srandu králíkům?
 

E499_2002

Pomocník strojvedoucího
Psal jsem, že přiložený Global nefunguje. Co s tím? Smíchat s jiným nebo to rovnou hodit celé do koše?
 

vohryz

Cestující
E499_2002 napsal:
Psal jsem, že přiložený Global nefunguje. Co s tím? Smíchat s jiným nebo to rovnou hodit celé do koše?

Já teda nevím, ale tuto trať sem instaloval na více počítačích a vždy jela s globalem který sem stáhl na daných stránkách, takže bych to nesváděl na global ae někam jinam.;)
 

E499_2002

Pomocník strojvedoucího
Jistě, mezi židlí a klávesnicí. Může za to MSTS. Něco nefunguje jak má, ale přeinstalovávat to teď nebudu. Dělejte, jako že se nic nestalo a smažte prosím moje příspěvky.:salut:
 
Naposled editoval moderátor:

Pavlík

Pomocník strojvedoucího
Což takhle vzít základní složku Global (kterou bys měl mít zazálohovanou hned po čisté instalaci MSTS) a do té dokopírovat soubory Globalu, který je ke stažení společně s touto tratí? Tímto získáš kompletní Global pro trať Ostrava-Hranice na Moravě. Zkoušel jsi tento postup?
 

E499_2002

Pomocník strojvedoucího
Zkoušel, je to chyba MSTS nebo nějakého Globalu. Kalkuluji s tím, že si koupím nový noťas a hodím si MSTS i na něho a vše si řádně nainstaluji. Jen doufám, že moje dosavadní tvorba ve finále pojede všem pod nějakým Globalem, jinak bych se asi mohl jít pověsit :D
 

Petr Novák

Průvodčí
E499_2002 napsal:
Zkoušel, je to chyba MSTS nebo nějakého Globalu. Kalkuluji s tím, že si koupím nový noťas a hodím si MSTS i na něho a vše si řádně nainstaluji. Jen doufám, že moje dosavadní tvorba ve finále pojede všem pod nějakým Globalem, jinak bych se asi mohl jít pověsit :D
Chyba msts to není,ale nekompatibilního Globalu.Po čisté instalaci msts se provede instalace češtiny a pak přesně podle návodu instalace Binu.Bin modifikuje některé soubory v Globalu.Teprve pak je možné instalovat nějakou trať s příslušným Globalem.Ale pozor,Global dodávaný s tratí funguje pro tuto trať,není záruka,že bude fungovat i s jinou tratí.Při instalaci další trati je třeba původní Global dát do zálohy,aby se mohl nainstalovat další Global příslušné trati.Pokud se chcete vyhnout instalování různých Globalů,je tady možnost naistalovat Uniglobal.Pod ním jedou všechny trati pod Xtrack s vyjímkou 321.Stav k začátku roku 2010.Další trati vydané později nebyly na Uniglobalu testovány,takže u nich je to bez záruky.
 

Čouda

Pomocník strojvedoucího
Možno, že by si mohl uvést i fps+nějaké parametry stroje na kterým to spouštíš? Díky.
 
Nahoře