Hlášení chyb pro trať Bratislava - Brno - Č.Třebová - Kolín - Praha

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Nehlaste další závadu, odjezd z Káranic směr Chlumec. To samé. Červená, ale monitor zelené světlo. Opět smazat návěstidlo, uložit a osadit znovu. Netuším, co je to za nový nešvar. Tohle návěstidlo není linkované a tedy nějaká výhybka, kterou jsem za ním měnil nemohla mít na něj vliv.

Dan J.

Strojvedoucí
Je zajímavé, že tama mám aktivitu s prolední pracovní a já mám Kranice směr Chlumec normálně zelenou?

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Ale je nutné psát konkrétně. V Káranicích na odjezdu není skupinové návěstidlo pro všechny koleje, ale každá kolej má samostatné návěstidlo. Já to projel po první koleji na zelenou. Ostatní jsem nejel. Nejlépe dát se obrázek.

Dan J.

Strojvedoucí
Tak je stůj asi jenom u mne. V OR. Msts nevím, tam už nejezdím
Klidek, já to sem psal proto, že mám obavy, že se to chová u každého malinko jinak a tehdy jsi psal i odezvu na moje video do Svitav, že jsi to měl taky malinko jinak než já. Mám jen obavu, ale nerozumím stavění, že editor tratí pro OR může mít stejné dětské chyby jako OR samotný, jinak si to jako lajk nedovedu vysvětlit. V aktivitě co chystám jedu z HK přes Osek a Nymburk, Poříčany do Prahy Vršovic a na tohle jsem u sebe nenarazil. Proto jsem to psal.

mmouka

Posunovač
Ahojte, nejsem si jistý jestli to tu už bylo, ale v Brně na hl.n. odjezdové nav. v 1k u stavědla 4 v OR ve volné jízdě na stůj ikdyž trať je volná.
Pokud ho postavím ručně tak už pak háže zelenou vlnu.
M.

PAja26

Pokladník
Nevím zda je to chyba, ale v Praze na hlavním nádraží se staniční hlášení přehrává nějak zrychleně (takové "veverky"). Hraju v MSTS. Nic jsem nenastavoval. Všiml jsem si toho po aktualizaci až teď. Hlášení v Brně, Olomouci, Praze Vysočanech, Kolíně, Poděbradech, Břeclavi (a možná i jinde, teď si nevzpomínám kde všude) je v pohodě.....
Má ještě někdo problém? Nevím kde by mohl být falír. Vše jinak jde v pohodě. to je divný.

Pikku

Pomocník strojvedoucího
Nevím zda je to chyba, ale v Praze na hlavním nádraží se staniční hlášení přehrává nějak zrychleně (takové "veverky"). Hraju v MSTS. ...
No já se bál zeptat, abych nedostal bídu jakej jsem trouba, ale mě se zase v Hradci Králové přehrává to staniční hlášení z p o m a l e n ě takže místo veverek se to t a k p o m a l u t a h n e h l u b o k ý m h l a s e m. Hraju v ORTS ...

PAja26

Pokladník
Tak v MSTS Hradec v pohodě..... Normální rychlost.
Tak jsem se díval do adresáře sound a waw soubor pro Prahu hl.n. je nový (2020). Takže bude nutné upravit soubor sms, aby se to přehrávalo korektně. Někde u Jacka se to v návodech válelo který parametr za to může.... Časem vyhrabu, ale nejdřív o víkendu. Z hlavy si to už nepamatuji.
U ORTS neporadím... ale bude to asi podobný problém. Jinak všude to hraje korektně?

Pikku

Pomocník strojvedoucího
Tak v MSTS Hradec v pohodě..... Normální rychlost.
Tak jsem se díval do adresáře sound a waw soubor pro Prahu hl.n. je nový (2020). Takže bude nutné upravit soubor sms, aby se to přehrávalo korektně. Někde u Jacka se to v návodech válelo který parametr za to může.... Časem vyhrabu, ale nejdřív o víkendu. Z hlavy si to už nepamatuji.
U ORTS neporadím... ale bude to asi podobný problém. Jinak všude to hraje korektně?
Jinde jsem nezkoušel. :oops:

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj, já mám všechny hlášení v pořádku, někde tu byl odkaz, ale před "mnoha amnoha lety" nebo to mám od Josky, už fakt nevím. Ale Zbyňku, v Chlumci nad Cidlinou je ještě jedno nefunkční návěstidlo, přes které neodjede traffic:
CHLNC.jpg

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Dane ty se nazlobíš. :) Tady se s ničím nehýbalo. Asi nějaký záškodník, co nám ničí návěstidla. Vyměnil jsem za nové, ale ještě musím vyzkoušet ve hře.

Nahoře