Hlášení chyb pro trať Bratislava - Brno - Č.Třebová - Kolín - Praha

Stav
nelze přidat další příspěvky.

PAja26

Pokladník
Tak "chyba" je ve vzorkovací frekvenci wav souboru....
Je třeba do souboru phahln.sms (\ROUTES\Breclav - Praha\SOUND\) doplnit parametr FrequencyCurve s příslušnou frekvencí. Mě to funguje správně při 5513. Což je trochu divné, ale je to tak a nad tím nepátrám. Pak je přehrávání normální.
Takže znění u mě fungujícího souboru je:

Tr_SMS (

ScalabiltyGroup( 3
Activation (
ExternalCam ()
PassengerCam ()
CabCam ()
Distance ( 300 )
)
Deactivation (

Distance ( 300 )

)
Volume ( 1.0)
Stereo ( )
Streams ( 1
Stream (
Priority ( 2 )
Triggers ( 3
Variable_Trigger ( Distance_Dec_Past 280
PlayOneShot ( 1
File ( "ticho_10s.wav" -1 ) SelectionMethod ( SequentialSelection ) ) )
Variable_Trigger ( Distance_Dec_Past 280
PlayOneShot ( 1
File ( "phahln.wav" -1 ) SelectionMethod ( RandomSelection ) ) )
Variable_Trigger ( Distance_Dec_Past 280
PlayOneShot ( 1
File ( "ticho_30s.wav" -1 ) SelectionMethod ( SequentialSelection ) ) )
)
FrequencyCurve(
Variable1Controlled
CurvePoints ( 2
0.0 5513
1.0 5513
)
Granularity ( 10 )

)
VolumeCurve(
DistanceControlled
CurvePoints ( 3
0.0 1.0
100.0 1.0
290.0 0.0
)
Granularity (0.01)
)
)
)
)
)
 

Vítek

Začátečník
Tak jsem se podíval na to video z trati Čejč - Ždánice, a máte to pěkně zpracované. Ale našel jsem tam jednu docela podstatnou chybu. Chybí vám tam zastávka Dambořice. Přitom ta zastávka fungovala až do samého konce osobní dopravy.
 

Fana Staněk

Hradlař
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Jak jsem psal. Zastávky nechte do příště. protože do zítřka určitě ty originál čekárny nikdo nevymodeluje. :)
A tohle nepište do vlákna o chybách trati. Tady se píší jenom nefunkční anomálie, ne to co by se ještě mohlo postavit. Děkuji.
 

Vítek

Začátečník
Ve videu je to v čase ± 19:44. Přikládám i dokumentaci, kterou jsem vyfotil v DražůvkáchIMG_20200530_124654.jpg
 

Mario

Skladník
Ahoj Zbyňku,když jsi teď upravoval tu vlečku v Poštorné,podívej se prosímtě ještě na ten přejezd co je za Poštornou směr Boří Les (za tím esíčkem).Jsou tam kříže a z obou stran vede cesta,ale auta by tam neprojela přes koleje :) myslím,že to už někdo taky hlásil
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Jo už to vidím, ale tam je polní cesta. To snad není žádná tragedie. Pěšák a cyklista projde a s autem, ať jedou jinudy :) V lese stejně nemají co dělat.
Už jsem se lekl, že zase někde něco nefunguje. :)
 

Šnek

Vlakvedoucí
Sázava u Žďáru vjezd mi chybí stovkový rychlostník u pravé koleje směrem od Havl Brodu.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Sázava u Žďáru ? Tam to bylo nějaké zamotané. Na jedné koleji 110 na sousední 100. Už si to nepamatuji. Dnes je to stejně jinak, může tam být už 160 :) Celé to tam modernizovali.
 

nytek23

Začátečník
Mezi Židenicemi a Černovicemi jsou stále nějak divně koleje.

Nejdřív je tam nějaký schod a vozy postupně nadskočí:
brno.jpg

Ale co se stane potom, to už se slovy nedá popsat:
Video

Zkoušel jsem to v klasickém OpenRails a v CZ OR.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
To byl průchod hvězdnou bránou, kdy se objekt rozloží a na druhé straně zase složí. Jen tady to není na atomy. :)
Tohle může dělat trasa, aktivita, atd. V trati chyba není. Tedy jen to, že tratě jsou všelijak zauzlené do smyček a stačí někde jinak přehodit výhybku, kruh se uzavře a dějí se anomálie.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj, zbaňku, kdepak, tohle dělal jiný global a dynamické koleje, tohle mi dělala trať ztracená před mnoha lety už v MSTS, tehdy jsem to řešil s Jiříkem, ale už nevím co a jak. Jen si vzpomínám na stejný odskok vozů.
 

Tom Kanka

Průvodčí
Ten problém s DK byl při použítí Globalu XTracks u tratí stavěných na základním Globalu.
V případě BP bych to na použítí jiného Globalu netipoval.
 

nytek23

Začátečník
Nevím, jestli to není OpenRails specifické, ale v Rájci-Jestřebí jsou nějak rozbitá odjezdová návěstidla směr Brno. Všechna ukazují výstrahu, TM ukazuje stůj a ani traffic tudy neprojede:
rajec.jpg
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Tohle už bylo kdysi hlášeno (tratě pro Openrails, tady by se to mělo už zamknout, aby to nepletlo).
Opravoval jsem to, možná to bylo i v aktualizaci, poslední testovací je odkaz ve vlákně mé trati, možná je to tam už opraveno. Ale. Nedávno jsem v Rájci otevřel editor kvůli odstranění troleje nad kolejemi vleček, kde dráty nemají být a ta návěstidla tam zmizela úplně. Tak jsem je všechny znovu osazoval. Ale pak by to mělo být v té pracovní aktualizaci. Je nutné zalistovat zpět do stránek, kdy se trolej řešila. Když tak vydržte do vánoc. Nyní je stejně vše jinak, ty neelektrifikované tratě, kde nemá být trolej jsem řešil znovu od začátku a manuálně, protože ty dávkové zápisy byly někde nečitelné a mnohé nástroje k editování trati všechny tyto čtverce vyhazovaly jako chybné. Už mi jich ze dvou set zbývá posledních 20 w souborů. :) A pak mne to samé čeká na tratích 240,241 a 244. Tam také není trolej. Ale dobrá zpráva je, že díky převodu všech dynamických kolejí na klasické na neelektrifikovaných tratích trolej nebude zobrazována ani v klasickém Openrails. Přece jenom ten nový CZSK je stále testovací s jen několika přizpůsobenými vozidly.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj Zbyňku.
Prosím tě, v OR platí jedna věc, už jsem to to kdysi asi psal, narozdíl od MSTS nepoužíváš blok jako servis2, ale pouze vyčkávací bod (WP) s hodnotou kódu bloku. Takže pokud umístíš skryté, či jiné návěstidlo hned za výhybku, je to nepoužitelné. Jedno takové jsem teď objevil v Brně, které bych potřeboval posunout dál od výhybky, jinak kolabuje posun.
Zde je vzdálená pozice, kde to v Brně je:
brno2.jpg
A zde je podrobné návěstidlo zblízka, je to to v seřaďovacím pžed mostem směrem do nádraží, pžed odbočkou do uhelek a depa s točnou:
brno.jpg
 
Stav
nelze přidat další příspěvky.
Nahoře