Nový počítač - půjde MSTS?

Tax

Moderátor
Správce
Dell je kompletný, čoskoro ho vymením namiesto starého i5-760. Včil ale musím sa venovať práci, tak zabíjam čas takto - vľavo OR, vpravo údržba servera - i5 s ATI 5670 v pohode potiahne OR + práca na dva monitory:

pcccc.jpg
 

Tax

Moderátor
Správce
Tak sľúbený obrázok ako OR zaťaží a využije osemjadrový Xeon :D Jednoducho nevyužije ho :D Ale ono sa to hodí na všeličo iné :D Napríklad 3ds max, virtualizáciu ... ... ... a tak podobne.

Zostava: Xeon e5-2670, 8 jadier, 16 vlákien, 2,6 GHz, 16 GB DDR3 ECC, SSD 240 GB, NVidia Quadro 2 GB, Win 7/64 SP1

xeon_e5_2670.jpg
 

Tax

Moderátor
Správce
Dnes niečo pre tých ktorým PC už nestíha:

HP Z230 WorkStation

Konfigurácia: Intel Xeon E3-1241 v3 3.5/3,9 GHz; 16GB RAM; 250GB SSD + 1TB HDD; optická mechanika DVD-RW Slim; VGA NVidia Quadro K2200 4GB; Win 10 Pro 64-bit
Cena 560 € s DPH, záruka 2 roky. Vhodné pre CAD/DTP ale aj na náročnejšie hry.

HP Z230 WorkStation_2.JPG
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Byl jsem nucený jít do nového stolního počítače. Neočekával jsem, že MSTS ještě poběží, priority byly jiné. Ale překvapil. Stařičké MSTS šlape jak hodiny a FPS na maximum, tedy 59 až 60. A bez žádných oživovacích utilitek jako u AMD. Procesor i7, Grafika geForce RTX 2060 Super a SSD v M2.
A je to znát i při načítání. Na hru sice už máme Openrails, ale editor na tvorbu je zatím nenahraditelný.

Jenomže je nutné si dát pozor na několik věcí.
Pokud nainstaluji základní MSTS, tak se ani nepokusí spustit. Je nutné nainstalovat MSTS Bin.
Pak následuje černá obrazovka, ale za ní je schované okno, kde je nutné akceptovat licenční podmínky. Při spuštění editoru to samé. Jinak MSTS nespustíte.

Tak jsem rád, že na tomto mohu pracovat i do MSTS, protože na počítači s AMD grafikou mi fps padalo až na 4 a v tom se opravdu nedalo nic osazovat. Periodicky jsem musel provádět obnovení systému a pak se editor vrátil do normálu.
 

Tax

Moderátor
Správce
HP Omen i7 10 gen, 16GB DDR 4, SSD 1 TB M2 ... ... ... ... Kto chce niečo na hry, simulátory, určite neprehlúpi a je to much better než hypermarketové notebooky alebo nevyladené PC skladačky z rôznych e-šopov. Cena nie je ľudová nie je to nič pre sporivcov a lakomcov ... cca 1900 €

20210930_omen.jpg
 

MrXo

Skladník
Byl jsem nucený jít do nového stolního počítače... Procesor i7, Grafika geForce RTX 2060 Super a SSD v M2.
Tiež mi kľakol starý PC a kúpil som nejakú skladačku i3-10100F, MSI B560M PRO-VDH, GeForce RTX 2060 KO ULTRA, WD Blue 512GB M2.
Nainštalovať sa starý (originál) MSTS dal, aj v pohode jazdil, ale akonáhle som nainštaloval BP z DVD, vôbec nenačíta trainset. Pri každom súbore (eng, wag - kde sú definované svetlá) vyhadzuje chybu s akýmkoľvek výskytom Headlight ( 4 ). Keď dám 0, tak to prejde. Viete mi niekto poradiť
 

Dan J.

Strojvedoucí
A máš nainstalovaný MSTS BIN? Ne jen spuštěná instalace, ale kontrola, že se fakt nainstaloval.
 

MrXo

Skladník
Dobrá otázka, išiel som podľa Zbyňkovho inštalátora a ten to má myslím automaticky. Preverím.
 
Nahoře