Projekt Open Rails

Josef Vogeltanz

Pomocník strojvedoucího
Tak problém nalezen. Je fajn, že je konstatováno, že za to může chyba v souboru nákladu .s a současně že byla 7.6.2020 provedena oprava kódu v interpretaci animací souborů .s. Nic proti tomu, jen že před tímto datem k podobným problémům nedocházelo ...
Problém patrně souvisí i s nedávno řešeným fírou mimo kabinu. Ten je původně také animovaný. Pro mě to znamená opravu kupy animovaných .s souborů.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Hmmm, tak tu opravu to bude chtít určitě, s tím se nedá posunovat, celkem z toho bolí oči. :)
 

Dan J.

Strojvedoucí
Tak další zjištění, né jen, že se rozblikaly dynamické náklady, ale blikají i textury stromů, zkuste si někdo projet trať 310 za jarního počasí.
 

Icik

Pomocník strojvedoucího
Nová verze MG OR 74. Zahrnuje vyřešený bug ve špatné sekvenci zdvihání pantografů pokud lokomotiva byla značená jako otočená (flipped). To způsobovalo jízdu na špatném (předním) pantografu při nastavení v kabině přepínačem na zadní.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj.
Tenhle kostlivec ve skříni je fakt otřesný, nevím, proč se vývojáři věnují stále novým vychytávkám, ale tohle neopraví.
TUNEL:
a) stále v něm jakoby prosvítá slunko a jsou v koleišti stíny
b) to samé se týká venkovních textur vlaku, které zůstavají denní, takže kabina se ztmaví, ale šumák mašiny je jak za pravého poledně. Takže vás to při jízdě liští přímo do xixhtu.
742_tunel.jpg

Pánové, nezlobte se na mne, stále se snežíte trumfnout MSTS, a le v tomto vám dává pěkně na prdel.
 

bob57_cz

Učitel češtiny
Ahoj.
Tenhle kostlivec ve skříni je fakt otřesný, nevím, proč se vývojáři věnují stále novým vychytávkám, ale tohle neopraví.
TUNEL:
b) to samé se týká venkovních textur vlaku, které zůstavají denní, takže kabina se ztmaví, ale šumák mašiny je jak za pravého poledně. Takže vás to při jízdě liští přímo do xixhtu.
Pánové, nezlobte se na mne, stále se snežíte trumfnout MSTS, a le v tomto vám dává pěkně na prdel.
Kde dává kdo komu na prdel? Mám obavy, že zrovna v tomhle je na tom MSTS stejně jako OR.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Bobe není, v tunelu se textura vlaku ztmavovala, nebo se mýlím a plete se mi to s trainzem? Ale určitě vím, že v tunelu nestínovalo.
 

Josef Vogeltanz

Pomocník strojvedoucího
Navíc pseudo 3D kabina, tj průhled ven není standardní funkce OR, ale Icíkova vychytávka využití možnosti. U běžné 2D kabiny nikoho nezajímá jak vypadá kapota, bo není vidět. Na rozdíl od prosvítajících stěn tunelu.
 

Josef Vogeltanz

Pomocník strojvedoucího
Zase někdo z programátorů sáhl do kódu OR jak Hanuš do orloje (ver. U2020.10.16-2036 a další):
punk.jpg

Co dodat

Kulatý obdélníky Hop trop

D
R: [: Kulatý obdélníky, kulatý obdélníky,
A7 D
fialovej les a žlutá voda. :]
D
1. Pojď se mnou, ty moje poupě,
A7 D
já ukážu ti opiový doupě,
tam v těžkým dýmu omamnejch jedů
A7 D
uvidíš fialovej les a žlutou vodu.
R:
2. Ležím si na břiše, na zádech bednu kytu,
v kapse hrst hašiše, žiju si v blahobytu,
dva kufry algeny dostal jsem za chatu
a potom za auťák LSD lopatu.
R:
3. Fenmetrák posvačím, čuchnu si čikuli,
mám z toho čistidla frňák jak bambuli,
konečně v kómatu rysy mi přituhly,
sako a kravatu dají mi do truhly.
R:
 

Josef Vogeltanz

Pomocník strojvedoucího
Řešení diskotékových kouřových efektů v unstable verzích je zatím v nedohlednu. Jediným východiskem je požívání stable nebo testovacích verzí. Tam se problém neprojevuje.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj.
Něco jsem zdrbal, nebo je to nyní tak? Po přechodu na Win 10 jsem jen stáhl OR a dal do složky jak jsem to měl na sedmičkách, OR jede, ale v nastavení mi chybí autopilot a rozšířené posunování AI. Tato zatržítka byla zrušena?
Původní nastavení:
nastavení OR_004.jpg
Nyní:
or nast.jpg
 
Nahoře