Fiktivní Dvoukolejka ČSD

JiříkTK

Pomocník strojvedoucího
Dík, opravím a za pár dnů dodám. Ještě počkám na další nalezené chyby. Testři sice nic nenašli, ale dostávali postupně dílčí aktualizace, takže jim ten soubor chybět nemusel.

JiříkTK

Pomocník strojvedoucího
No a když už budu dělat opravu, je možné připomínkovat či navrhnout cokoli rozumného. Neměl by být problém to realizovat.

JiříkTK

Pomocník strojvedoucího
Dan J. napsal:
... ale mně to dělá i ve stanicích bez náspu, takže spíš důležitost objektu.
Důležitost se nastaví v SD souboru. Musí tam být ESD_Detail_level (0), což je důležitost nejvyšší. V mých tratích nula je, ale zkontroluj si to i v tratI, která to dělá. Soubory se jmenují Pom_Z a Pom_K. A pokud to dělají i moje tratě, zrada bude jinde. Protože ty jedou i na starších počítačích v pohodě při viditelnosti nastavené na 2000m při zobrazeni objektů všech důležitostí.

Takže dotaz: Jezdíte někdo s nastavením "množství zobrazených objektů" menším než 10 ? Pokud by vás bylo více, projdu SD soubory a změním v nich toto nastavení

Mc.Ota

Cestující
Měl bych dotaz k těm pomalým jízdám. Zkoušel jsem dělat aktivitu, ve které jsem chtěl z Prahy do Tábora dát fírovi rozkaz o pomalých jízdách.
Jenže jsen zjistil, že v AE nejde nastavit pomalá jízda která by měla různé rychlosti. Pokaždé mi to hodilo stejnou hodnotu. Je to dané tratí?
Napadlo mě, jestli by to nešlo třeba udělat za pomocí nějakého servisu, který by obsahoval značku Z a K, nebo třeba jiný by na jednokolejné trati měl značku Z/K, zrovna tak by mohly být i předvěstníky. Je vůbec možné aby se přes servis dalo přejet?

Dan J.

Strojvedoucí
JiříkTK napsal:
Dan J. napsal:
... ale mně to dělá i ve stanicích bez náspu, takže spíš důležitost objektu.
Důležitost se nastaví v SD souboru. Musí tam být ESD_Detail_level (0), což je důležitost nejvyšší. V mých tratích nula je, ale zkontroluj si to i v tratI, která to dělá. Soubory se jmenují Pom_Z a Pom_K. A pokud to dělají i moje tratě, zrada bude jinde. Protože ty jedou i na starších počítačích v pohodě při viditelnosti nastavené na 2000m při zobrazeni objektů všech důležitostí.

Takže dotaz: Jezdíte někdo s nastavením "množství zobrazených objektů" menším než 10 ? Pokud by vás bylo více, projdu SD soubory a změním v nich toto nastavení
Tak 0 tam je a stejně to dělá to co jsem psal. Ono už se mi to stalo i na DVK, takže to dělá na všech tratích, tedy vyzkoušeno na 321, BP a DVK.

JiříkTK

Pomocník strojvedoucího
Mc.Ota napsal:
Jenže jsen zjistil, že v AE nejde nastavit pomalá jízda která by měla různé rychlosti. .... Je to dané tratí?
Ano, to je nastaveno v tratích. Všechny pomalé mají tuto nastavenou hodnotu.
Mc.Ota napsal:
Napadlo mě, jestli by to nešlo třeba udělat za pomocí nějakého servisu, který by obsahoval značku Z a K, nebo třeba jiný by na jednokolejné trati měl značku Z/K, zrovna tak by mohly být i předvěstníky. Je vůbec možné aby se přes servis dalo přejet?
No, ale musel by někdo udělat a odzkoušet ty servisy. Zkušenosti ukazují, že servis lze udělat tak, aby šel přejet. Že se ale při tom neposune o kousek, za to neručím.
DanJ. napsal:
Tak 0 tam je a stejně to dělá to co jsem psal. Ono už se mi to stalo i na DVK, takže to dělá na všech tratích, tedy vyzkoušeno na 321, BP a DVK.
Tak to teda v tuto chvíli netuším, proč. Ale uvědomuju si, že se mi to už stalo též, že jsem někam dal pomalou jízdu a ona tam "nebyla". Považoval jsem to tehdy ale za svou chybu.

Dan J.

Strojvedoucí
JiříkTK napsal:
DanJ. napsal:
Tak to teda v tuto chvíli netuším, proč. Ale uvědomuju si, že se mi to už stalo též, že jsem někam dal pomalou jízdu a ona tam "nebyla". Považoval jsem to tehdy ale za svou chybu.
Ne ne, nic jsi špatně nedělal, toto je běžná věc, která mi vrtá hlavou. Například u tebe ne DVK, když jsem dělal aktivitu, kde se jakoby opravovala trať, měl jsem zadané pomalé rychlosti a teď příklad, už si to moc nepamatuju:
Na mostě, zastávka, jízda po jedneé koleji na druhé oprava a most. Pomalá pžed mostem a za se zobrazila, poněvač byla kousek od staru aktivity, ale u zastávky kde probíhaly práce na 2. TK už ne, load před a tabulky tam byly a už zase nebyly na mostě následujícím. Opět po nahrání aktivity cedulky naskočily. Když je pomalá na místě, kde dojíždím tak po půl hodině, cedule tam nejsou. Tahdy už jsem s tímto problémem zápolil na starém PC, když jsem dělal R Gerlach v úseku Olomouc - Košice a poněvač má Martin úseky mezi stanicemi kratší a šlo o vlak z roku 1989 musel jsem dávat pomalé na hodně míst, nicméně do doby to sedlo. ;) Jenže pak nastal problém výše popsaný a testeři aktivity měli to samé, tak jsem musel ve stanicích dávat zprávy o pomalých jízdách a v místech doporučení mít zapnutý TM.
Dan

JiříkTK

Pomocník strojvedoucího
Dan J. napsal:
Ne ne, nic jsi špatně nedělal, toto je běžná věc, která mi vrtá hlavou.
Vím, že jsem neudělal nic špatně, ale je to jakási výzva v tom, zda by se pro to nedalo něco udělat. Také mi vadí, že předvěst pomalé položí MSTS snad i dále než kilometr před začátkem, což je třeba při zpomalení z 60 km/h na 40 km/h strašně daleko.
Nevím jesti si někdo všiml, ale ve Ztracené_old jsem se s pomalou jízdou pohrál v počasí zima-sněžení. V tomto počasí (a jen v tomto) je v trati natvrdo několik pomalých jízd na mostech. Samo, že se nezobrazují v TM, ale pokud přiměřeně sledujete trať, tak je nepřehlédnete.

PS: Chybějící soubor v poslední aktualizaci je ke stažení na mém webu.

Dan J.

Strojvedoucí
JiříkTK napsal:
Dan J. napsal:
Ne ne, nic jsi špatně nedělal, toto je běžná věc, která mi vrtá hlavou.
Vím, že jsem neudělal nic špatně, ale je to jakási výzva v tom, zda by se pro to nedalo něco udělat. Také mi vadí, že předvěst pomalé položí MSTS snad i dále než kilometr před začátkem, což je třeba při zpomalení z 60 km/h na 40 km/h strašně daleko.
Tak to jsem sám zvědavý, jestli se toho někdo chytně. Poněvač jak zde bývá zvykem, řeší se kde co, ale když dojde na podstatný problém...:D:D:D Nicméně budu věřit, poněvač je to celkem "kopr", když podstatnou věc, jako omezení rychlosti MSTS nezobrazuje.

Miky945

Hradlař
JiříkTK napsal:
...Samo, že se nezobrazují v TM, ale pokud přiměřeně sledujete trať, tak je nepřehlédnete.

Dan J. napsal:
Tak to jsem sám zvědavý, jestli se toho někdo chytně.

Stacionáry jsou zde.
http://www.intercity-train.me.cz/forum/viewtopic.php?f=9&t=17
,ale musí je instalovat stavitel tratě.
Mirek

JiříkTK

Pomocník strojvedoucího
Dan J. pid= napsal:
... je to celkem "kopr", když podstatnou věc, jako omezení rychlosti MSTS nezobrazuje.
O omezeních rychlosti je přece fíra informován ještě před odjezdem z výchozí stanice a má také oči. A mně osobně to naprosto nevadí, jezdím bez TM.

Miky945 pid= napsal:
Stacionáry jsou zde.
Ony jsou ve všech tratích, akorát se musí dopsat do REF.

Miky945

Hradlař
Dan J. napsal:
Tak to jsem sám zvědavý, jestli se toho někdo chytně. Poněvač jak zde bývá zvykem, řeší se kde co, ale když dojde na podstatný problém...:D:D:D Nicméně budu věřit, poněvač je to celkem "kopr", když podstatnou věc, jako omezení rychlosti MSTS nezobrazuje.
Reagoval jsem na Danúv příspěvek a pro zajímavost,
http://www.intercity-train.me.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=24&p=835#p835
Mirek

Dan J.

Strojvedoucí
Miky945 napsal:
Dan J. napsal:
Tak to jsem sám zvědavý, jestli se toho někdo chytne...
Reagoval jsem na Danúv příspěvek a pro zajímavost,
http://www.intercity-train.me.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=24&p=835#p835
Mirek
Aby nedošlo k nedorozumění, já mám na myslo omezení zadávané v Activity editoru ne v Route editoru natvrdo, ty se zobrazují normálně. Bo podle toho obrázku to vypadá na route editor.;)

Chmelotrans

Začátečník
Dobrý den.
Stáhnul jsem si trať dvoukolejka (Dvoukolejka version 3.0 alfa) a soubor .DAT mi hlásí chybu: Chyba při čtení souboru se scriptem návěstidel routes\Dvoukolejka\sigcfg.dat - Řádek: 894.
Co mám dělat?
Předem děkuji za odpověď.

JiříkTK

Pomocník strojvedoucího
Vzhledem k tomu, že si doposud nikdo nestěžoval, mohou to být dvě věci:
- nemáš nainstalovanou DVK_2.0 a DVK_3.0 beta. DVK_3.0 alfa je pouze aktualizace nikoli, celá trať
- aktualizace se nestáhla celá či se stala nějaká podobná chyba

Ned

Začátečník
Verejné poďakovanie Jirkovi TK.

Stiahol som si túto trať a som nadšený. Krása. Veľmi vyvážené. Má to hlavu aj pätu. Konečne môžem prevetrať Sergeje, Pegasy, Karkulky, Pomaranče, 850-tky, 830-ky. Odporúčam každému, kto ju ešte nemá.

Ešte raz Vďaka!

Nahoře