Trať 323 Frýdlant nad Ostravicí - Ostrava

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj, ještě bych měl pár připomínek k trati. Na hodně budovách ti zůstal název Golčův Jeníkov, a jedna taková dost podstatná k dominantě Ostravy Kunčiček. za zastávkou směr OV Střed se tyčí důlní věž, která je docela dominantou. Nevím, jestli ale v MSTS existuje vůbec model důlní věže:
Kunčičky.jpg
Jinak mne velice mile překvapilo, že jsi se pustil i do uzlu Polanecké spojky a Svinova směr Hlavní.
Dan

Plexi

Signalista
Ahoj, trať je krásná, ale mám v ní trochu prázdno - viz. obrázky. Můžu se zeptat, co mi chybí, resp. co mám dostahovat? Není to jediná trať, u které mi chybí silnice a určitě i další součásti.
A ještě hlásím jednu drobnou chybku - mezi Valmezem a Krhovou leze "terén" v jednom místě do kolejí :)
Open Rails 2018-08-13 12-37-32.jpg
Open Rails 2018-08-13 12-22-48.jpg
Open Rails 2018-08-13 12-20-04.jpgOpen Rails 2018-08-07 11-37-05.jpg

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj, trať je krásná, ale mám v ní trochu prázdno - viz. obrázky.
Zdarec.
Buď máš blbý Global, ale jestli ti to dělá i u ostatních tratí, může to bát i blbě nastaveným OR., to vypadá na hodně nastavený náklon a OR utápí objekty v terénu.

Dan J.

Strojvedoucí
Takhle to dopadne, když se perou statické objekty do tratě. Frýdek Místek :)
movka FM.jpg
Ale i toho lze využít. :)
muv FM.jpg
Naopak ta zarostlá kolej, na kterou jsem umístil Ibops SV, aby v klidu dohnil, je parádní.
ibops sv fm.jpg

pepeQ-2

Posunovač
Ad Dan J. - model důlní věže

Několik let jsem stahoval - prohlížel - mazal všechny možné zahraniční tratě s cílem nalézt důlní objekty (šachty, věže, lanovky atd).
Výsledek byl žalostný:
jediná germánská Schachte - tedy těžní věž s budovou.

Použil jsem ji do Vladovy tratě Ostrava (tram) pro důl Hlubina, Zárubek a Jámu Jindřich.
A hned se projevily nedostatky modelu :

1) je strašně malý - aby se zviditelnil je nutné ho umístit na nějakou jinou průmyslovou stavbu

2) je velmi nedokonalý - takový hrubý

3) má "těžiště" někde mimo model, protože přiblíží-li se během jízdy k okraji obrazovky okamžitě zmizí !

Pokud se najde nějaký pan Modelář, který by byl ochoten těžní věž pro české, moravské a slezské tratě vyrobit - bylo by to skvělé.
Určitě by našly využití v mnoha tratích (BP, 321, 323, Cz130 atd.).

Pokud ne - potom na výzvu objekt zabalím a pošlu ...
Nyní přikládám obrázky objektu použitého v Ostravě (foceno z olomoucké T3 ev.č. 118 ).

Doplněk:

Měl jsem také model kousku hornické lanovky, ale nesprávné zálohování + kolabs PC způsobily ztrátu tohoto objektu.
Kde jsem ho "čornul" - to už nejsem schopen si vzpomenout ... :(

Přílohy

• Open Rails 2018-08-16 12-35-16.jpg
    Open Rails 2018-08-16 12-35-16.jpg
    90.9 KB · Zobrazeno: 56
  • Open Rails 2018-08-16 12-37-48.jpg
    Open Rails 2018-08-16 12-37-48.jpg
    98.5 KB · Zobrazeno: 58
  • Open Rails 2018-08-16 12-39-35.jpg
    Open Rails 2018-08-16 12-39-35.jpg
    106.1 KB · Zobrazeno: 59
  • Open Rails 2018-08-16 12-47-39.jpg
    Open Rails 2018-08-16 12-47-39.jpg
    90.9 KB · Zobrazeno: 63
  • Open Rails 2018-08-16 12-49-00.jpg
    Open Rails 2018-08-16 12-49-00.jpg
    97.3 KB · Zobrazeno: 59
  • Open Rails 2018-08-16 12-54-29.jpg
    Open Rails 2018-08-16 12-54-29.jpg
    82.8 KB · Zobrazeno: 53

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj.
Šla by prosím udělat na hlavním v Ostravě tramvajová smyčka, podobně jak je tomu v Trati BP? Z Uhelného tam jde vidět. Před nádrem je tramvajová smyčka + točna trolejbusů. Tu tam Zbyněk nemá taky. :)

Dan J.

Strojvedoucí
Trať Zárubek - Kunčice (přes zastávku Kunčičky důl Alexandr neprojede vlak návěstidlo do Kunčic:
kuncicky kuncice.jpgkuncicky kuncice2.jpg

Dan J.

Strojvedoucí
Na trati Štramberk - Veřovice směr Mořkov se musí dodat odjezdové návěstidlo, pokud postavím manipulák Veřovice směr Mořkov na trati ze Štramberku, vyblokuje se vjezd do stanice Vřovice od Mořkova.

vláčkař Jenda

Cestující
Dobrý den,
mám takový problém s globalem tratě. Když si ho importuji do hry, (tak se mě to zeptá, jestli chci některé soubory nahradit nebo zachovat a když dám zachovat, trať 323 sice funguje bezchybně, ale) některé ostatní tratě (Dvoukolejka, 240, 180 a 183) nejdou spustit a v track vieweru vidím, že některé kousky tratí chybí a po trati jsou prostě mezery místo "souvislé linky" znázorňující průběh tratě. Když ale importuji global tratě 323 a soubory nenahradím, ale zachovám i ty původní, tak sice všechny ostatní tratě fungují, ale 323 ne. V trackvieweru vidím takovéto blbosti (vizte obrázek). Nevíte někdo, jak se s tím popasovat. Jistě nejsem nějaký odborník na Openrails, ale už jsem zkoušel všechno možné a nikdy nic.
Děkuji moc.
JendaSnímek obrazovky 2021-01-16 161702.jpg

Plexi

Signalista
Globaly k ostatním tratím si pojmenuj nějak jinak a ten k trati 323 pojmenuj Global. Až budeš chtít jezdit na jiných tratích, tak to samé.

vláčkař Jenda

Cestující
Globaly k ostatním tratím si pojmenuj nějak jinak a ten k trati 323 pojmenuj Global. Až budeš chtít jezdit na jiných tratích, tak to samé.
A nebude tedy potřeba u těch tratí přepsat některé soubory přímo v adresáři samotné trati (jako např. u lokomotiv eng soubory, když mám jiný adresář zvuků a kabiny)?

Francek

Posunovač
Ono je to jednoduché. Složku global, kterou máš aktivní, máš pro hru (třeba 321) pojmenován pouze Global. Ostatní složky global máš pojmenované např. Global_183, Global_323, Global_BP. Když chceš nasadit do hry global k trati 323, přepíšeš složku Global na Global_321 a u složky Global_323 umažeš to, co hra nepřečte. Tzn. původně Global_323 bude mít tvar Global. Když ho budeš chtít odejmout, zase k němu připíšeš _323 a tím ho hra nepřečte. A odmažeš to u globalu, který chceš dát do hry. A takhle si to budeš přehazovat k jednotlivým tratím. Tratě (složky) pak musíš přehazovat stejným způsobem. Když máš ve složce víc tratí, může mít i tak každá svůj global. A nemíchej tratě stavěné v X-Trax s tratěmi stavěnými v BP. Ani v OR. Můžou se ovlivňovat navzájem (zkušenost).

vláčkař Jenda

Cestující
Ono je to jednoduché. Složku global, kterou máš aktivní, máš pro hru (třeba 321) pojmenován pouze Global. Ostatní složky global máš pojmenované např. Global_183, Global_323, Global_BP. Když chceš nasadit do hry global k trati 323, přepíšeš složku Global na Global_321 a u složky Global_323 umažeš to, co hra nepřečte. Tzn. původně Global_323 bude mít tvar Global. Když ho budeš chtít odejmout, zase k němu připíšeš _323 a tím ho hra nepřečte. A odmažeš to u globalu, který chceš dát do hry. A takhle si to budeš přehazovat k jednotlivým tratím. Tratě (složky) pak musíš přehazovat stejným způsobem. Když máš ve složce víc tratí, může mít i tak každá svůj global. A nemíchej tratě stavěné v X-Trax s tratěmi stavěnými v BP. Ani v OR. Můžou se ovlivňovat navzájem (zkušenost).
Aha, takže jelikož mi ten starý global stačil na zatím všechny tratě, stačí když si global tratě 323 hodím do složky Global_323 (což hra nepozná => ke hře tuto složku nepoužije => 323 fungovat nebude, ale ostatní tratě ano) a pokaždé, když bych si chtěl zajezdit v této trati, jen přepíšu Global_323 na Global (bude fungovat pro 323) a ten starý global např. na Global_ostatni (zbytek tratí nebude fungovat)? Tak dobrý, s 323 asi tak často jezdit nebudu.
Díky moc.

Nahoře