Trať Bratislava - Brno - Č.Třebová - Kolín - Praha

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
No jo, Dane. Asi to bude tím mým seniorským věkem. :) Ten odjezd ze Zaječí má nastavené šedesátky jak rovně, tak vlevo. Hups :) Nebudete to mít se mnou asi lehké, s mými překlepy. :) Ale já si dnes projel svou testovací aktivitu Brno - Hustopeče a potěšující zpráva je, že z Brna už jezdím na volno i v OR. Asi jsem chybu opravil.
Ale jinak tou sto dvacítkou valíš před šedesátkové návěstidlo pěkně. To neubrzdíš ani očima. :)
Ale jinak díky, opravím zítra a pak ti zase pošlu. Ty jsi nejlepší tester i když z Tvých zpráv moc radostí nemám. Ale opravit se to musí.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
V tom Zaječí byla ještě chyba na vjezdu od Šakvic, nebylo to nalinkované na 60 z nesprávné koleje k výpravní budově, ale omylem byly dvě šedesátky na stejnou kolej. No, občas to uskočí. Raději jsem to tam překontroloval vše.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Tak jsem si vyzkoušel, jestli se do Hustopečí vejde Railjet. No musel jsem trochu couvnout, abych byl za návěstidlem a nějak jsem se u toho kochal a i když jsem jel krokem, ťuknul jsem jemně do šturcu, ale tím také projel červenou a bouchla mi brzda. A tím jsem skončil, protože jsem marně hledal, čím rychlobrzdu vybavím a nic jsem nenašel. Pod F1 je jenom Backspace, pro záchrannou brzdu. Tipl jsem opětovný stisk klávesy a kdepak, nic neraguje ani kombinace se Shift, alt, ctrl. Nevím. Jedině opustit hru a znovu načíst. Jde to vůbec něčím odbrzdit? Nebo to šlo jen v nějaké starší verzi OR. Ale jinak Railjet se mi tam na druhý pokus krásně vešel.
1810Hustopece1.JPG
1810Hustopece2.JPG
 

Dan J.

Strojvedoucí
Čau Zbyňku.
Já jsem dostal chuť na víno a okurek a tak jsem se vydal v roce 2004 z Břeclavi do Znojma, trať je sice rozestavěná, takže nevím, zda jde o nedodělek, ale raději napíšu. Nějak postrádám tabulky upozornění, že přijde snížení rychlosti, ta horší zpráva je, že jsem do Znojma nedojel a zůstal jsem viset na stůj v Božicích u Znojma. Zatím jen trasa hráče a tak není, co by mne blokovalo, navíc na vjezdovém je zelená a na odjezdovém stůj. Nepomůže ani kl. "Tab.".
Bozic_u_zn.jpg
 

Dan J.

Strojvedoucí
Ještě jedna věc, v Hrušovanech nad Jevišovkou máš dvě odjezdové smer Znojmo až těsně za výhabkymy a směr Břeclav jen jedno zase těsně za výhybkou, tohle je v OR peklo, neumístíš vyčkávací bod jako blok na stůj a ve stanici nevykřižuješ, buou se muset dát opět skeytá návěstidla na každý konec koleje.

Směr Břeclav:
HNJ_001.jpg

Směr Znojmo:
HNJ_002.jpg
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Dane, já jsem tušil, že se ti trať do Znojma nebude líbit, protože je to tam samé skupinové odjezdové návěstidlo. Bohužel to modernizovali jen do Mikulova. Tam máš i cesťáky. To samé Hustopeče, konečně se tam dá udělat provoz. Na Znojmo si zatím dělej jen náčrtky aktivit. Já jedu na 106% a netuším, kdy se na Znojmo dostanu.
 

Dan J.

Strojvedoucí
JJ. Ono jde o to osazení, nedáš tam blok a proto se musí skrývat návěstidla, je to debilita simulátoru, pokud je totiž takto umístěno, neuděláš blok na vjezd protijedoucího vlaku, ale ani tě nic nepředjede. Hlevně směr Břeclav.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Co se týká aktualizace trati, je to stejné jako loni. Kdo potřebuje na médiu vánoční dárek, dostane na flešce i beta BP94. Jinak co bude hotové dám ke stažení na vánoce a zbytek rozdělím, jak budou pokračovat dokončovací práce. Ještě je hodně dodělávek.
 

poison

Pomocník strojvedoucího
Existuje nějaký aktuální sigcfg.dat, který funguje v OR? Stejně jako kdysi na ŽSR 130 mi traffic zastavuje u návěstidla a zase se rozjede. Díky
 

alcapone

Pomocník strojvedoucího
Ahoj, Ten co má Zbyněk u aktualizace. Ten jsem mu dával aktuální, pokud máš pracovní, tak bohužel. Já nebudu dělat každou chvilkou novou úpravu. Teď čekám na finál, protože Deterio zas slibuje nějaká nová návěstidla.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Tak mně to zatím jezdí normálně, neuniklo li mi něco, tohle je ale podstatné, poněvač pak kdyý se předchystávají a opravují aktivity, nesedí jízdy traffic. Vyzkoušej tenhle.
 

alcapone

Pomocník strojvedoucího
Tak mně to zatím jezdí normálně, neuniklo li mi něco, tohle je ale podstatné, poněvač pak kdyý se předchystávají a opravují aktivity, nesedí jízdy traffic.
Ne zas se pánové v OR předvádí, 2 návěstidla před problémem to začne brzdit a to má furt zelenou. To samé rychlosti. Neskutečně brzo se brzdí.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Stáhni poslední MG od Icika, to ce se děje s OR z webu, s tím se nedá fakt tvořit, každý tam cpe co ho napdane a hapruje vše a navíc třeba na BP neprojedu opět Brno, v MG od Icika vše v pohodě.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
S návěstidly se od dob veřejné aktualizace nic neměnilo. Asi jak píše Dan, tam máte problém.
Práce jdou pomalu, jsou i jiné věci, které je nutné řešit a někdy je dobré i po víkendovém obědě dospat :) A pak zase ten víkend nějak uteče. :)

Pár fotek u Mutěnic.
2911mutenice1.JPG2911mutenice2.JPG
 

poison

Pomocník strojvedoucího
Problém zdárně vyřešen bez úprav návěstidel. Chyba mezi klávesnicí a židlí. Vše fachčí.
 
Nahoře