Trať Bratislava - Brno - Č.Třebová - Kolín - Praha

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Já neopravuji tratě, jen to co na mne vyjukne. Chceš protáhnout trať ? Tak vymodeluj následující nádraží a uvidíš jak se to pohne. :) Ale už nikdo nic nemodeluje, tak si v klidu dělám to na co mám zrovna chuť a náladu.
 

Dan J.

Strojvedoucí
No, tehdy jsi se k tomu stavěl trochu jinak, že to není takový problém. :) Teď když musíme sedět doma, tak jsem se jen připoměl, je to škoda, že se nedá udělat reálný spoj s hitorickým vlakem, který tam jezdí. Ale bylo to jen připomenutí.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Jasná věc, chraň Bůh. nechi ti do toho kecat, já jsem si na to vzpoměl, když jsem uklízel rozpracované aktivity z dob minulých.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Tak jsem to tam (Havlíčkův Brod směr Jihlava) obloukově trochu znásilnil a už jsem v tom správném korytu podle GPS. Ale ty letecké mapy na pokládku kolejí moc dobré nejsou. Na těch klasických jsou přesně namalované koleje. Takže na textury načtu ty klasické. A až budou koleje, tak je vyměním za letecké, aby to před dokončením vypadalo, že už to skoro hotové je i když nebude. :) Ještě jsem nezměřil kilometráž o kolik jsem to natáhl. Ale to se nedá nic dělat, snad to o moc delší nebude. Na obrázku je ale vidět, že jsem našel zkratku. :) A ve hře odchylku nikdo nepozná. A dál se pojede podle GPS až do Znojma.
HBJI.JPG
 

Pepa z Nuslí

Průvodčí
Už mám námět na další aktivitu. Rychlík 1518 Znojmo - Praha. Tím jsme se vraceli z jedné víkendové akce a před Prahou někdo zatáhnul za záchrannou brzdu. Tak jsme stáli asi hodinu, než nás pustili.
 

Craftík

Začátečník
Dobrý den,
Mohl by mi někdo poradit s tím, že když si chci zahrát aktivitu test Lysá, tak mi nefunguje kabina, ani se s tím vlakem nejde rozjet. Myslím si, že jsem vše udělal dobře. Napadlo mě, že bych mohl zkontrolovat eng soubor s kabinou. Vše bylo v pořádku.
Předem děkuji za odpovědi.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Tam chybí jedna čárka v engu na konci odstavce Friction. :) Na flešce je oprava v samostatné složce. Myslím, že byla i na DVD.
Od BP94 je trainset opravený.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Tak jsem do malé velikonoční aktualizace ještě položil koleje až po poslední návěstidlo autobloku před Šlapanov. Jen jsem to chtěl vyzkoušet. Úsek z HB do zastávky Mírovka bude trochu divočina, ale tak nějak to vyšlo.
Jinak podle těch leteckých map se také musí dělat velké korekce. Je to vidět na oblouku před Šlapanovem. Já mám správně poloměr 285metrů. A to co je tam namalované je tak na padesátkovou lokálku. :) Jinak je legrace, jak ty mapy budí dojem celkem finální podoby. Ale jako povzbuzení ke stavění je to dobré.Mirovka.JPGHBJI1.JPG
HBJI2.JPG

A mám už i osazená návěstidla, aby například Danovi odjel z HB Traffic. :)
oddily.JPG
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Dnes je uzávěrka aktualizace. Pokud někdo něco máte, tak ještě do večera je časový limit.
Pak doufám už začne jaro. :)
 

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj, ten název skladiště o který jsem tě žádal e-mailem. Já v editoru tratí fakt tápu, houbeles na to vidím, kdyžtak udělám tu noční texturu.
objekt bouda a rampa.jpg
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
To je zajímavé, že to má jako noční texturu. Já jsem se díval a nic podobného jsem neztmavoval. To bude buď sklad Telnice nebo ještě je na této trati jeden, teď si nevzpomenu. ...... Je nutné zvednout zadek a popojít k jinému počítači, kde mám načtený TSRE. je to sklad_nezamyslice.s .

Člověk neví kam skočit napřed. Teď jsem dopaběrkoval objednávku cyklozboží a je to hodně smutný pohled, jak většina položek je nenávratně vyprodaných a to sezona ještě nezačala. Jojo, vítejte v socialismu. To zase bude nasr**štvaných lidí, když budou poslouchat "nemáme".

Jinak jsem trošku připravil Havlíčkův Brod, bylo nutné doplnit kolejiště vleček na jihlavské straně. Na celé trati Brno - HB - Kolín jsem doplnil skloníky. Tam byly ještě nějaké původní bez správných hodnot ale stejně jich tak 2/3 chybělo. Pak už jsem měl tu stavebnici od Matese. A tohle byl asi jediný úsek, kde jsem je nepoužil. Jinak vlastně aktualizace s hustými lesy, veřejná byla jenom kolem Vysočiny. Nyní to už je zalesněno všude.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Už druhý rok čekám na grafickou kartu za normální cenu.
A myslím, že ještě dlouho čekat budeš. Kamarád co mi dělá PC, si ode mne způjčoval Radeona, co jsem vyhodil z compu a měnil za IVIDII. GK prostě nejsou.
o bude buď sklad Telnice nebo ještě je na této trati jeden, teď si nevzpomenu.
Já na to ještě kouknu, když se to nestihne do aktualizace, nic se neděje, Jen doufám, že jsi už nehábal kolejeme, nebo neměnil výhybky mezi Znojmem - Břeclaví, Břeclaví - Hodonínem, Hodonínem - Zaječí, Zaječí - Brno, Brno - Vyškov - Nezamyslice - Olomouc - Choceň, Choceň - Borohádek - Tánište - Hradec Králové - Velký Osek - Nymburk - Poříčany - Praha Malečice a Vrčovice a z Vršovic směr Tábor. Poněvař jinak budu muset ručně přepisovat traffic přes půlnoc. :)
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Dane, tohle bych ti neudělal. Proto aktuální aktualizace vydaná na vánoce byla pro mě tak zabijácká. Když se to rozvrtá, tak už všude a najednou.
Jinak ty líbivé fototextury na povrchu jsou pěkně žravé. Ale tady vede stabilitou MSTS nad TSRE5. Tedy na 32 bitovém počítači. V MSTS editoru tam mohu poletovat jak chci a nic se neděje. TSRE jsem chtěl načíst v Mírovce a rovnou spadl. Tak Havlíčkův Brod a pomalu jsem se přískoky přibližoval a zvládl zarovnat náspy pod kolejemi na vlečce. Pak že se podívám dál do lesů, abych otočil v obloucích sloupy TV, ale kdepak, opět to spadlo.
Takže až večer doma to tam opravím. To jenom tak kosmeticky, aby se z HB nejelo někam do jen pokřivené placky. Ale ta vyhlídka ze stanice na fototexturu vzdálené krajiny je dobrá.
Nyní bude dva roky výluka koridoru a EC budou jezdit přes Havlbrod jako dříve a mají vše projíždět, jako dříve. Tenkrát expresy nezastavovaly ani v Kolíně.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Tak asi vypadají základy nového úseku trati z HB. Fototextury jsou jen oblbovák z dálky, tak jsem na nich vysázel skutečné lesy, aby někdo nebyl zklamaný, až se tam pojede podívat. A koho bude mrzet, že koleje zatím dál nevedou, může se do Jihlavy vypravit pěšky, klávesou á :)
Zítra to zabalím mašličkou a bude to ke stažení a kdo si objednal flešku, bude to mít také aktuální.
HBJIh1.JPG

HBJIh2.JPG
HBJIh3.JPG

HBJIh4.JPGHBJIh5.JPG
 
Nahoře