Trať Bratislava - Brno - Č.Třebová - Kolín - Praha

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Včera večer, že si projedu úsek kolem Chvaletické elektrárny, protože jsem celou vlečku Echva přepisoval ve World, tedy jestli jsem někde neubral trolej, tam, kde být má.
Jenomže chyba. V Pardubicích dám do provozu Vectrona, rozjedu postupně na 160, zkrokuji na nulu. Možná jsem omylem brnkl o EDB, ale tím se ovládání zablokovalo. Fungovala jenom dynamická brzda, ale na výkon najet nešlo. Tedy jsem musel jet jenom výběhem. Nějaká chyba v ORCZSK 1.3 ? Protože jsem si pak prohodil adresář za klasický Openrails a Vectron už fungoval naprosto normálně. Jenomže zase v Openrails se trolej zobrazuje na dynamickými kolejemi i když je tam správný parametr, tedy jsem toho moc nezkontroloval.

Icik

Průvodčí
Zbyňku, zkusil si opatchovat OR CZ/SK nejnovějším patchem? Od základní verze uběhlo spoustu vody a spoustu patchů.
Přemýšlíme o vydání verze 1.4, ale ještě ladíme.

Dan J.

Strojvedoucí
Přemýšlíme o vydání verze 1.4, ale ještě ladíme.
Zdarec, i když ve vlákně tratí, tak musím zareagovat, Nechcete změnit tu klávesovou zkratku aby fungovala defultní v 3D kabině pro návěstní opakovač? Alt+R se v nové verzi hlásí jako rádio. Tak co takhle třeba pro OR CZ Ctrl+Alt+R, aby se to nebilo?

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Zbyňku, zkusil si opatchovat OR CZ/SK nejnovějším patchem?
To se aktualizuje automaticky. Já jen psal proto, jestli to dělá jenom mě. Ale také je zajímavé, nedávno jsem přesedlal na zamračenou a byl jsem v kabině jako trpaslík, který nevidí přes pult. To samé Brejlovci nebo 742. Ale ostatní mašiny jsou OK. Elektriky snad všechny a z traktorů je OK Kyklop. Asi budu muset přepsat parametry v kabině pro výšku pohledu. Ale proč jiné lokomotivy jsou správně s původním nastavením?

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
(To samé ve vlákně ORCZ/SK)
Dal jsem si asi týden práce od vyčištění kolejí od trolejí, tam, kde nemají být. První vlnu mi udělal Icík, kterému jsem poslal celé čtverce, kde není nikde trolej a přes aplikaci mi to všude přeindexoval. A od určité verze ORCZ/SK se troleje nezobrazují ani nad dynamickými kolejemi. (Oproti klasickému Openrails) I proto bych si přál nějakou stabilní verzi, kde budou vozidla fungovat jako v Openrails.

Je to jen pracovní verze, tedy ke stažení jenom na tomto odkaze z tohoto fóra. Je nutné, aby jste to projezdili, protože v editoru nevidím, kde trolej je a kde není. Tedy je nutné projet ve hře.
Tak tady to máte a připomínkujte i s fotkami:

BP 9430

Icik

Průvodčí
Zbyňku, namátkou jsem vzal Hradec Králové hlavní nádraží a je tam ještě spousta vleček nebo třeba kolejí k točně, kde by trolej být zřejmě neměla. Já nevím, zda i takové hlásit.

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
namátkou jsem vzal Hradec Králové hlavní nádraží
Chyba Tady jsem depo neřešil, protože bude nutné nastudovat, kde tam troleje mají a kde ne. Myslel jsem například trať nezávislé trakce a náhodou naskočí někde drát. A v případě elektrifikované tratě od znalých, kde to ještě ve stanicích pročistit. Ale hlavně, pokud je ve stanici kolej bez drátů a v nějakém místě naskočí dráty a nemají tam být, tak hlásit. Proto by byl třeba monitor, který by zobrazil koleje, kde je parametr 0 a kde je 2.

Icik

Průvodčí
Kdybych ho měl na stole, tak ti ho hned pošlu. Jenže netuším jak jej získat nebo naprogramovat. Tvůrce TSRE už půl roku nejeví aktivitu na svém fóru

bobeksoft

Skladník
Zdravím, TSRE ukáže parametr koleje (po kliknutí na kolej) vlevo jako Detail Level (Default). Položka Custom pak umožňuje nastavit koleji jinou hodnotu (dynamické koleje tuto možnost nemají).

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
TSRE ukáže parametr koleje (po kliknutí na kolej) vlevo jako Detail Level (Default).
Tak podle toho jsem to označoval. DK ale zase ukáže MSTS editor. :) Ale problém je ten, že v žádném editoru nevidím, která kolej je již takto přeznačená. Jedná se o zapomenuté koleje. Je nutné vyzkoušet pro pochopení. Takto odkliknu a přepíši na nádraží například 200 kolejových dílů, ale je vysoká pravděpodobnost, že se na nějaký malý krátký díl ne zapomene, ale přehlédne. A není žádná zpětná kontrola. A v tom je ten problém.

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Tak jsem si pomalu namaloval na textury mapy z Brna přes Jihlavu do Znojma, abych mohl zde pokládat koleje.
Pár obrázků od Brna. Nejprve výměna výhýbek za 60kové na odbočce za Heršpicemi a pak pokládka kolejí, kdy asi po kilometru již kopíruji mapu na texturách. Tak jsem zvědavý, jak dlouho mne to bude bavit. :)
240a.JPG
240b.JPG

mmouka

Posunovač
a necháš to po staru a nebo už po novu (elektrifikovane zatim jen do Střelic a nové zastavky Brno Starý lískovec, Ostopovice, úprava Troubsko a hlavně překopané Střelice )

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
necháš to po staru a nebo už po novu
cha cha. To se uvidí za rok, než to dám dohromady. Zatím mne to nezajímá. :) Ale koleje určitě budou podle namalovaných na texturách. Podle Troubska to vypadá, že už je to po rekonstrukci. Perony jsou naproti sobě, ale na mapách CZ jsou z obou stran přejezdu.
Já tohle vůbec neřeším. Zatím jenom sbírám síly, abych ty koleje vůbec položil. :)

Lukas.

Začátečník
Ahoj,
nenašel by se tu někdo se zálohovanou aktualizací na BP92? Udělal jsem si čistou instalaci Windows a někde se mi zatoulal soubor s BP92. Mám DVD s BP88.41 z roku 2014 a všechny zbylé aktualizace, jen ta jedna mi chybí a nikde ji nemohu sehnat. Vím, že je to moje blbost a měl jsem si to lépe pohlídat, ale moc by mi to pomohlo.

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
ale moc by mi to pomohlo
Po sedmi letech je čas si objednat novou flešku. Také by to moc pomohlo, aby jste mohli jezdit po dalších nových tratích. Když není zájem, tak ani není moc motivace stavět dál. Každý jen řeší, jak by vše mohlo být stále zadarmo. Ale komunismus přece nechceme, ne?

Nahoře