Trať Bratislava - Brno - Č.Třebová - Kolín - Praha

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Mikuldo, já se na tomto vlastně i učím jak pracovat v gmax. Třeba jsem nesprávně používal funkci Attach a až včera u těch peronů, jak jsem tam přidával drobnosti se mi rozsvítilo. A mnoho dalších věcí, které jsem ještě nedávno neuměl používat. Perony jsem si uložil ještě před sloučením, abych bez problémů mohl editovat. Přece jen by tam měly být ještě podchody, atd. Ale nejdříve musím vymodelovat ty perony v oblouku. Pořád jsem tam na 1868 objektech, ale je to už o 130 méně, než máte v aktualizaci. A ty obloukové perony i poskládané zdi, to je dalších minimálně 200 objektů navíc.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Konečně jsem dokončil perony úplně vlevo. Opravdu mi udělalo radost, že jsem zvládl i ty perony do oblouku a také jsem poznal jakou měli modeláři s každým modelem práci. A to já teprve začínám. :)
Tedy opět snížení objektů z 2000 na 1837 Sice perony by šlo udělat elegantněji i s obrubníky, jak ukazoval na videu Mikulda, ale tohle je tak zatížená oblast, že další polygony nejsou na místě. Ještě mne čekají ty prostřední perony, kde bude další úspora asi 20 objektů. Ale to až další týden.
0909DresdenHBF.JPG
Venku je hezky, tak zítra opět výlet na kole. Tedy nejprve hustopečským šinkanzenem do Vlkova u Tišnova, vlastně až do Osové Býtýšky, abych nemusel po schodech podchodem....... Většinou dojedu na kole po 110km až domů. Tak se zítra uvidí. Pokud jízdu přežiju, tak můžeme pokračovat v peronech. :) Ale jinak, mám jen pětistovku baterku a dojedu.
IMG_2848.JPG
IMG_2867.JPG
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Opět trochu pokrok. Peron na obrázku jsem udělal jako součást zdi, byl tam schodek. A jako jeden objekt je ještě k tomuto modelu podjezd za halou, kdy peron konečně kopíruje ten podjezd a ještě je protažený asi o 100m dál. Trochu ještě musím upravit šířku anebo za mostem jej nechám zvlášť, protože má něco přes 200m. Ještě bude nutné propojit chodníkem část za zarážedly. Ale to bude jako součást středového dílu zdí.
1109DRhf1.JPG
1109DRhf2.JPG
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Perony bych měl celkem OK. Je to jen nahrubo. Až budu pokročilejší, tak tam přilepím další detaily. Ale hlavně model toho schodiště s přístřešky na tom spojovacím chodníku za šturcy. Také jsem snížil výšku peronu z 1m na 0,6m. Normálně to nevadí, peron utopím jak potřebuji, ale tady je někde i součást modelu zdí a mostů. V další fázi přilepím zábradlí, to bude zase nějaká desítka objektů dolů. To modelování je hodně náročné na čas. A také zjišťuji, že se mi o tom i v noci zdá. Tedy modeluji i ve spaní. Budu muset udělat změnu a věnovat se dostavbou 090. Ať má nejen Dan radost. Ale je fakt, že do konečné stanice Dresden už bude celkem důstojný příjezd vlaků i když nádraží mám hodně zjednodušené. Ale i výrazně odlehčené od zbytečných polygonů.
1209DrPerony.JPG
 

MERIDIAN

Pokladník
Vypadá to nádherně. Obdivuji nejen tu chuť pustit se do "úplně neznámého světa" ale hlavně tu vnitřní sílu, která tě dovedla takhle daleko. Navíc v létě kdy si dáváš od stavění většinou oddych. A poděkování si zaslouží i ti, co Ti na té cestě pomohli a pomáhají. Máme se nač těšit.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Další odlehčení na objekty. Silniční nadjezd z asi 30 dílů jsem vymodeloval ze dvou dílů. Rovná a šikmá část. Jenom to zábradlí mi dělá starosti. Má moc polygonů. Nebude to nějak zlobit? Model jsem zkomprimoval na minimum v FFedit, snad to nebude tak zlé. Protože těch zábradlích tam ještě bude hodně. V hale a na mostech.
nadjezdDr.JPG
 

Ali

Cestující
Zábradlie riešime, to 3D zábradlie je tam fakt zbytočné a pridáva to tisíce poly.
To by ani tak nevadilo. Kdyby to jen překonvertoval do klasické (aspoň) DXT3 s mitmapama (pro úsporné zobrazení z dálky). Stačí málo, jen je potřeba vědět, jak se tyhle věci mají. Ne-li rovnou převráceně do DXT5, což by naše grafárny uvítaloy nejvíc :) .. Těžko se tu na foru o trati bavit o technikáliích spíš odborných a pro modeláře trati brzdících. .. O tom to tu asi nikdy debata není a nebude.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
a napasovat na model už to umíš!
Jasně. Ale zase u toho 3D zábradlí se krásně vykrajují přebytky a zkracuje potrubí, jak je třeba. Opět se člověk učí další level, jak krásně lepit a ořezávat přidané objekty. Přece jen je nutné si zažít ten správný grif, abych v tom nehledal vědu. Uvidím. Vyzkouším a kdyby se začalo kouřit z počítačů ve hře, tak vyměním za model s alfou . :) Když tak hasičák raději po ruce. :)
 

Ali

Cestující
Alfu pane neřeš, ta jen slouží jako maska pro úsporu dat textur a umí chytře a úsporně vhodit do souboru verzi pro noc, nebo sezonní textury, atd. (skrytě)
Stavitel má stavit, to on umí. Grafické věci by měl dělat grafik... Ale lidi holt nejsou, tak pomáhej pánbůh, jak seříká :) ... Hasičáky máme hned za rohem :D
 

mikulda

Průvodčí
Správce
3D zábradlí je neskutečná pakárna, hlavně když ho potřebuješ označit, posunout, pootočit. Zábradlí dělám alfou, dá se to celkem jednoduše kopírovat, pak se na závěr upraví počet sloupků.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Ale vyzkoušené je jedno. Tohle zábradlí je už hodně dávno na všech zdech, peronech, dokonce jako samostatný objekt i v Drážďanech a zatím ani Dan si ve svém hustém provozu nestěžoval. Tady je to samé, jen s tím rozdílem, že zábradlí je součást modelu a není různě prolnuté, když jsem potřeboval jinou délku než nabídka modelů. Tedy zábradlí s alfou dám jenom na silniční nadjezdy, kde to zábradlí z mašiny uvidím jen z pohledu na plochu.
 
Nahoře