Sešitové jízdní řády

bob57_cz

Učitel češtiny
Pravda je obojí. Všimni si na webu IDOS, že jede jako LE 1359/1361. A ty sis na Želpage dal vyhledat jen tu první část...
Otázka je, proč to má lomené číslo na ten poslední kousek. Žeby nějaký legislativní zádrhel, který se ochčije změnou čísla vlaku?
 

ASP

Cestující
No preto, že sa po tej istej trase vracia z Prešova späť po kysackú spojku (jazda úvraťou).
 

Dan J.

Strojvedoucí
No preto, že sa po tej istej trase vracia z Prešova späť po kysackú spojku (jazda úvraťou).
Tak poněvač to tam vůbec neznám, tak toto bych potřeboval objasnit, jak ten vlak jede? Chystám se na aktivitu na Martinově 321čce.
 

poison

Pomocník strojvedoucího
Dane otevři si TADY stranu 96 a 97 a ZDE stranu 53 a musí ti to být jasné. Pro pořádek zkus kouknout na mapu nejlépe železniční co používá poloha.vozu.cz ;)
 

Acatus

Hradlař
Dane, a ona 321ka má postavený úsek Kysak - Prešov?:oops:
Jinak k tomu LEOšovi... před Kysakem (ve směru od Popradu) je triangl. Ve směru jízdy LE do Košic to jede po spojce mimo stanici Kysak přímo do Prešova, kde po úvrati jede jako 1361 v trase Prešov - Kysak - Košice, tedy v úseku Prešov - triangl u Kysaku po stejné koleji (jednokolejná trať), po které krátce před tím jel v opačném směru. Nazpátek zrcadlově ... nejdříve v trase Košice - Kysak - Prešov, kde dělá úvrať a k trianglu u Kysaku zpět po trati, po které už jel jako 1348, teď jako 1350 a mimo žst. Kysak přes spojku maže přímo na Poprad a Žilinu. Stejnou spojku využívají např. víkendové rychlíky Humenné - Prešov - Blava.
A lomené číslo je proto, že po stejné trati (od trianglu po Prešov) může jen těžko jet 2x pod stejným číslem.
 

Dan J.

Strojvedoucí
No a poněvač nemáme ani pořádné LEO a trasa by byla ochcávka, tak jdu do Jančury. Ale, potřeboval bych poradit pod jakým číslem, nebo v kolik to vyjíždí ze Smíchova na Hlavák.
sjř.jpg
Nebo je to jedno a je to podle potřeby pod stejným číslem vlaku?
Dan
 

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj Šneku. A čas odjezdu mohu vydedukovat, tak aby vlak dojel +/- v 7:37?. Nebo je daný?
 

Plexi

Signalista
ORKE by mohla být zkratka pro OR Košice (alespoň KE bývá často zkratkou pro Košice), OR by mohlo být něco jako OŘ, tj. myslím oblastní ředitelství (tedy oblastné riaditelstvo, nebo něco v tom stylu). A služ je zkratka pro služební vlak. Navíc je to rušící (podmínkou pro jízdu vlaku je, že nesmí jet nějaký jiný vlak - bývá to obvykle uvedeno hned v SJŘ nebo v tabulce ruš. vlaků) a podle potřeby. Z toho usuzuju, že by to mohlo být něco v tom stylu, jako bývají u nás MUV-ky nebo mandelinky (MVTV2).
 

BR601

Pokladník
Služobný vlak, správcu železničnej infraštruktúry - ŽSR. Tieto sa delia podľa oblastných riaditeľstiev:
ORKE: - Oblastné riaditeľstvo Košice
ORZA: - Oblastné riaditeľstvo Žilina
ORZV: - Oblastné riaditeľstvo Zvolen
ORTT: - Oblastné riaditeľstvo Trnava
 

dvacka

Průvodčí
Zdravím,
našel by se u někoho v počítači SJŘ nákladní dopravy pro rok 2018, 2019 nebo 2020 pro trať 330 (podle KJŘ č. 316).

Děkuji
 

danci

Cestující
našel by se u někoho v počítači SJŘ nákladní dopravy pro rok 2018, 2019 nebo 2020 pro trať 330
Ahoj, po asi polhodine hľadania som našiel toto, neviem či tam nájdeš, čo si hľadal, ale máš tam spústa zošitových radov pre nákladnú dopravu. Myslím že ak to potrebuješ za účelom tvorby aktivít, tak materiálu je tam dosť. :)
 

dvacka

Průvodčí
Zdravím,
našly by se u někoho prosím SJŘ nákladních vlaků, které kvůli výluce jezdily z Elektrárny Mělník do Nového Sedla u Lokte přes Prahu a Plzeň? :)
Viz Pn 53612
Za případné sešiťáky budu vděčný. Děkuji :)
 
Nahoře