Jak fotit na textury

vantju

Začátečník
Hezký den!

Mám takový, spíše neustále se opakující dotaz, jak mám nafotit textury nádražních budov? Bydlím v Hranicích (na Moravě) a hranické nádraží v Trati 321 moc reálně nevypadá a bohužel, model stanice neexistuje. Vzhledem k tomu, že to mám na nádraží cca. 10 minut mi nedělá problém na nádraží zajít a vyfotit ho, ale nevím přesně jak. Nějaké návody jsem si už našel, ale výpravní budova je trochu složitější, obklopena kolejemi a ne vždy a všechno se dá nafotit tak, aby to vypadalo skvěle. Mám stroj Kodak LS753, docela stará mýdlová krabička, což je další problém, nevím, jestli s tím dokážu pořídit fotky hodné textur. Poradíte prosím někdo, jestli mám opravdu šanci pořídit nějaké slušné snímky hranického nádraží, nebo to vzhledem k jeho umístění a kvalitě mého fotoaparátu nemá ani cenu zkoušet? A popřípadě i nějaké typy co fotit, čemu se vyhnout, atd.? Moc díky. :rolleyes:

nebulus

Pomocník strojvedoucího
Ja som už robil textúry aj z fotiek z mobilu, napr. žst Kozárovce ( ŽSR 150 ). Keďže iné neboli, tak čo som mal robiť :)

prolam

Provozní technik
Ahoj, zítra se ráno chystám na Pražský Den Železnice. Vzhledem k tomu, že tam prý budou vystavena nějaká zajímavá vozidla, napadlo mě nafotit nějaké caby, avšak jsem to zaprvé nikdy nedělal, a zadruhé se bojím, že tam bude moc velký mumraj. Má tu někdo zkušenosti s focením cabů na takovýchto akcích? Jak dlouho mi bude trvat nafotit všechny potřebné pohledy, případně které mám fotit prioritně? Budu vám za jakékoliv rady moc vděčný!
Prolam

Martens

Strojvedoucí
Co se týče focení cabů na takovýchto akcích, tak je to ztráta času - právě kvůli tomu mumraji - leda by se Ti podařilo zajistit si, že se necháš na stanovišti zamknout na cca 2 hodiny a pak Tě lidi venku ukamenují.

nebulus

Pomocník strojvedoucího
Keď máš jasnú predstavu a skúsenosti, tak sa to dá aj za 20 minút stihnúť. Ja som na takejto akcii v spolupráci s chlapmi z mašiny z pohode nafotil cab a nahral zvuky:)

Martens

Strojvedoucí
Michale, 20 minut? Co to bylo za cab? - předpokládám, že do tak náročné akce jako je skládaný front a animace BS2 zub po zubu jsi se nepouštel, co? U složitějšího cabu za 20 minut tak stihneš maximálně vytáhnout nádobíčko a udělat pár zkušebních fotek.

Zrovna v Bráníku je to totiž standardně tak, že na mašinách dozor není, ikdyž jsou odemčené (alespoň jsem jej tam nikdy neviděl) a dráždit dav rozezlených tatínků tím,že si uzurpuješ jedno stanoviště pro sebe a lidi se Ti tam z druhého hrnou pod tlakem skrze strojovnu - takové fotky pak stojí za prd i po těch 2 hodinách snažení.

Musím přitakat. Ono je to na všech veřejných akcích podobné. Chtěl jsem si zkusit v Trutnově vyfotit zkušebně nějaký pult, ale ve výsledku z toho nebylo vůbec nic. Lidi se cpou dovnitř hlava nehlava, to že máte vytažené nádobíčko je vůbec nezajímá a maximálně se na vás přihlouple tlemí s výrazem ve tváři typu "no jo, zase jeden postiženej". To že by vám uhnuli nebo dokonce nelezli dovnitř je naprostá utopie.
I když jsem si byl nafotit kabinu věžáku přímo v depu, tak mi to dalo poctivě hodinku a výsledek stejně není kdoví co. Jednak díky malému prostoru se některé fotky nepovedly a navíc jsem neřešil polohy ovládacích prvků. Od té doby jsem pořídil nějaké foto nádobíčko navíc, takže teď už bych byl šikovnější, ale počítám že na kvalitní soubor fotek by padly opravdu ty 2 hodiny a min. 300 snímků...

Nahoře