Moje dotazy

to Delay: tak jsem ten soubor se zvuky stáhl, přelinkoval si zvuky v engu u řady 380 (konkrétně model 380 002), vytvořil běžnou soupravu o 5 vozech Bbdgmee a zvuky jsou o 1000% lepší než ty co jsem doteď používal, takže díky.

prolam

Provozní technik
eMeSTéSák napsal:
malý dotaz na poisona: tím "ešus" myslíš staré značení lokomotiv ES (dnes 363)? asi zbytečná otázka, že jo?
Nene, ešus se říká el. jednotkám řady 471 (City Elefant), kvůli své hliníkové skříni. Zvuk esa (ES 499) je úplně jiný a ešus má k Messeru zvukově opravdu blíž.

aha já měl za to že ešus je eso 363 a ono je tomu jinak tak díky za ujasnění protože jsem se zde s tím setkal zde na fóru celkem často a že by to byla 471 to by mě nenapadlo (holt si nepamatuju všechny předzdívky všech loko a jednotek, díky za pochopení).

Ahojte všichni, včera jsem mohl normálně v MSTS jezdit ale dnes po zapnutí PC mi MSTS hlásí chybu "Selhala inicializace manažeru aktivity". V MSTS jsem nic neměnil, jen jsem PC vypnul a zase zapnul. Nevíte co to má znamenat?

Dotazy - různé

Zdravím po delší době,
mám několik různých dotazů:
1. kdysi jsem dostal jako dárek od mého známého k Vánocům DVD tratě BP ve verzi 86.02 a tu jsem si postupně aktualizoval na verzi BP88.41.Jenže mi havaroval PC a hru MSTS jsem neměl bohužel v záloze :( :( . Chci se tímto zeptat všech, jestli někde není (nebo někdo nemá) aktualizaci BP87 a BP88, akt. BP87 je na Chomikuj.pl ale tam je to placený. Mimochodem, známý se cca před 1 rokem odstěhoval a nejsem s ním v kontaktu
2. jak v AE nastavit to, abych musel troubit při míjení traffic vlaku (jako "pozdrav" virt. strojvedoucímu a při nezatroubení mě to upozornilo a poté vyhodilo z aktivity.
3. bych chtěl vyjádřit velký dík autorovi modelu RegioSharku a zároveň se zeptat, jak se dají vytáhnout zvuky z Trainz 2009 jelikož zvuky dodané k 844 jsou (mírně řečeno) jiné od reálu. V trainzu jsou zvuky krásné ale nejdou mi předělat do MSTS.
Předem děkuji za solidní odpovědi a ne odpovědi typu "měl sis ty aktualizace archivovat" (ne, můj HDD opravdu není nafukovací a vypalovat to na CD, které pak někam dam a třeba h i s bordelem vyhodim se mi nechce)

poison

Pomocník strojvedoucího
RE: Dotazy - různé

1. Buď se někdo najde a pošle ti to, nebo objednej nové DVD.
2. Nelze definovat omezení na stisk klávesy houkačky.
3. Zvuky zřejmě mohly být s finální verzí modelu včetně ladění, ale došlo k čemu došlo tak je to syrové a nedodělané

Miran

Moderátor
Správce

eMeSTéSák napsal:
Předem děkuji za solidní odpovědi a ne odpovědi typu "měl sis ty aktualizace archivovat" (ne, můj HDD opravdu není nafukovací a vypalovat to na CD, které pak někam dam a třeba h i s bordelem vyhodim se mi nechce)
A ty si jako myslíš že HDD ostatních uživatelů jsou nafukovací a nebo se jim chce se se zálohami vypalovat na CD a zajisté předpokládáš že ti staré aktualizace pošlou.....

Nezlob se na mne, ale tudy cesta opravdu nevede.....

a dále bych se chtěl zeptat, jaký je limit pro consisty pro spuštění hry s nenáročnou tratí aby MSTS nespadlo (měl jsem cca 710 consistů --> MSTS PÁD ale po "probrání" trainsetu TStorem na cca 20 con.--> MSTS BĚŽÍ) a tou nenáročnou tratí myslim trať 130 (moje domovská i když přímo domovská je 140)

Pavlík

Pomocník strojvedoucího

Limit ti teď přesně neřeknu, ale hledej na foru.

Poradím - je lepší mít v MSTS jenom jednu aktivitu a nepotřebuješ ani TrainStore :)

To vím taky, ale mám několik vzájemně nekompatibilních tratí, tak je přítomnost TStore téměř nutností, protože nebudu mít duplicitní instalace a tím i znásobený trainset, navíc si z něj můžu spustit libovolnou trať, trasu a soupravu.

prolam

Provozní technik
eMeSTéSák napsal:
To vím taky, ale mám několik vzájemně nekompatibilních tratí, tak je přítomnost TStore téměř nutností, protože nebudu mít duplicitní instalace a tím i znásobený trainset, navíc si z něj můžu spustit libovolnou trať, trasu a soupravu.
A proč si nestřídáš tratě ze záloh?

poison

Pomocník strojvedoucího
Nemusíš mít žádné duplicitní instalace ani padesát Trainsetů, jen máš tratě a globaly ve složkách, které vždy jen přejmenuješ a s minimem aktivit, jak píše Pavlík, můžeš celé TS odinstalovat. Navíc můžeš mít i několik složek Consist, pokud neděláš úlohy a výhradně jezdíš stačila by ti složka consist s oblíbenými soupravami pro volnou jízdu a jedna prázdná složka consist kam nakopíruješ aktivitu, kterou chceš jet.

Opět zdravím,
jelikož mě to nezobrazování LC v AE už dost štvalo, protože jsem po chvíli nevěděl kam jsem co dal aby mi nějaký traffic nenaboural odstavenou soupravu, tak jsem se rozhodl k "brutálnímu" reinstallu MSTS.
Můj postup byl následující:
1. přesunout do zálohy složky z instalace MSTS (routes, trains, gui (zde mám vlastní obrazovky, tak bych o ně nerad přišel) a další, mnou vytvořené)
2. první "čistka" registrů (všechny smazané hodnoty jsem si zálohoval), dále jen ČR.
3. odinstalace MSTS Bin a následná další ČR.
4. odinstalace MSTS jako takového + smazání zbývajících věcí appkou Iobit Uninstall + ČR.
5. instalace MSTS z CD disku 1 a poté z disku 2.
6. instalace MSTS "Train Update" na verzi 1.4.
7. instalace MSTS Bin 1.8.xx.
8. nahrazení složek v instalaci MSTS těmi ze záloh.
9. kontrola AE + hlavní MSTS metodou spuštění obou věcí a "voala" LC se mi v AE zobrazují, v tom jsem si oddychl že už je tam mám.
Ale zde nastal pro mě velký problém a to ten, že při spuštění MSTS (hlavní i AE) mám nastavení jako při 1. spuštění.
I když si vše v hlavním MSTS nastavím "podle svého" tak to jede tak jak má, ale jak hru vypnu a znovu zapnu, tak je tam vše tak, jak to tam bylo před nastavováním, tudíž veškerá moje nastavení jsou ztracena.
VŠE JSEM DO MSTS INSTALOVAL STYLEM "SPUSTIT JAKO SPRÁVCE" jelikož můj systém je W7 x64.
Nevíte, jak toto vyřešit?
Předem díky.

Nahoře