Open Rails - galerie obrázků a videí

Gr4Sp

Posunovač
Rozhodol som sa založiť verejnú galériu obrázkov a videí z hrania Open Rails, ktoré sú pútavé alebo niečim zaujmavé. Ak máte dáke aj vy, neváhajte sa o ne tiež podeliť.

01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg
08.jpg
09.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
 

Gr4Sp

Posunovač
RE: Galéria obrázkov a videí z MSTS a Open Rails

Tak ak sa Vám páčia predošlé, určite si pozrite aj tieto:
p.s. nie všetky sa mi vydarili, takže kľudne si vypočujem aj kritiku...


01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg
08.jpg
09.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg
19.jpg
 
Naposled editoval moderátor:

Fana Staněk

Hradlař
RE: Galéria obrázkov a videí z MSTS a Open Rails

Pro radost, a taky pro potěchu oka. Vypadá to moc pěkně. F.
 

Pavlík

Pomocník strojvedoucího
RE: Galéria obrázkov a videí z MSTS a Open Rails

Nádherné. Jen přidávej :)
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
RE: Galéria obrázkov a videí z MSTS a Open Rails

Obrázků z MSTS už máme snad tisíce. Člověk by si myslel, že už nic nového se nafotit nedá. Ale tyto fotky jsou focené s citem že mnohé vypadají jako z reálu. Dívám se u své trati na oblouky a vzhledem k utopeným vnitřním okrajům pražců předpokládám, že je to focené v OR, kde jsou naklopené oblouky. Jestli je tomu tak, tak díky podnáspování se štěrkovým ložem to nevypadá nijak rušivě. Pěkné fotky.
 

Delay

Signalista
RE: Galéria obrázkov a videí z MSTS a Open Rails

Mňa by zaujímalo ako sa ti podarilo takto krásne nastaviť OR :) akú máš grafiku?
 

jagg

Pokladník
RE: Galéria obrázkov a videí z MSTS a Open Rails

Opravdu grafická kvalita screenů oproti MSTS o level výš. Možná to bude i vyšším rozlišením?
 

Fana Staněk

Hradlař
RE: Galéria obrázkov a videí z MSTS a Open Rails

Taky načítání a rozlišení vzdálených objektů dělá svoje. Všimněte si jedné věci. Nedávno se zde, na fóru, řešilo načítání krajiny při jízdě a fenoménu objektů visících v "luftě", než se pod nimi objeví krajina. Tady v sérii screenů je pohled z pátého nástupiště v Brně proti nádražní budově. V pozadí jsou vidět komíny městské teplárny na Špitálce. Tohle by v klasickém MSTS možné asi nebylo. Komíny se mě objeví vždy až při projíždění zhlaví na Židenice. A je toho plná řada, co v OR vypadá jinak F.
 

Šnek

Vlakvedoucí
RE: Galéria obrázkov a videí z MSTS a Open Rails

Ještě vychytat další nedostatky OR a myslím, že to bude dobré. Hlavně máme české tratě pro ježdění, což mi zatím u Railworks chybí.
 

Gr4Sp

Posunovač
RE: Galéria obrázkov a videí z MSTS a Open Rails

Teší ma Váš záujem o diskusiu, veľmi rád odpoviem na ktorúkoľvek otázku.

Zbyňku ďakujem za kompliment a máš pravdu, tie utopené vnútorné okraje sú z OR a žial občas sa pri silnom klopení oblúku stáva, že práve táto drobnosť pokazí celý dojem nielen pri robení pekných screenshotov, ale aj pri samotnej jazde kedy je takýto pohľad prosťe päsť do oka. Ale beriem to stále ako kompromis respektíve cenu za to, že pri prechádzaní po takýchto oblúkoch sa vám celá kabína realisticky nakloní, čo pôsobí pocitovo priam úchvatne.

Delay ja mám už "staršiu" GTX 580, avšak v OR niesu nejaké extra nastavenia kvality, OR takto vypadá normálne a nemyslím si že by naňho trebalo nejakú high-end grafiku. OR je proste nový engine a lepšie využíva funkcií directx (odhadujem že asi staršie dobre zabehané DX9). To proste len MSTS je na dnes už múzejná relikvia a preto vzniká taký priepastný grafický rozdiel medzi ním a OR. Ono keby celkový obsah v OR mal ešte vyššie rozlíšenie textúr a väčšie detaily, pohľad na krajinu by mohol byť priam fotorealistický. Možno aj to časom príde, ak sa grafici a modelári posnažia.

jagg áno, rozlíšenie sa dá nastaviť v pohode aj na full HD. Skúšal som cez nvidia drivre aplikovať anti-aliasing na OR a vyzeralo to ešte lepšie, ale rozmazali sa mi všetky texty, tak som to vypol.

Francek v OR sa dá nastaviť zobrazovacia vzdialenosť od 500 metrov aj na 10 km, takže pekne je vidieť čo je na pozadí. Treba na to ale veľkú ramku aspoň 4 giga a viac, inak začne OR surovo padať.

Škoda že v OR stále blbnú servisy zväčša tým, že si pekne stoja na mieste do alelúja a väčšina aktivít je preto takmer nehratelná. Bez nich ale už aktivity relatívne fungujú. O OR mám už celkom dosť poznatkov, ak by ste mali ďalšie otázky, smerujte ich prosím do iného už založeného OR vlákna tu niekde na fóre, alebo priamo mne do pošty.
 
Naposled editoval moderátor:

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
RE: Galéria obrázkov a videí z MSTS a Open Rails

Pokud je kolej naklopená na klasickém náspu, kde je na povrchu jen textura trávy, tak to opravdu vypadá strašně. Ale na náspech použitých v BP je v kolejích jen víc štěrku. Možná by ty náspy také šly trochu naklopit nebo obloukové náspy přepsat modelem s naklopenou plochou. Menší tolerance se pak dají řešit snížením/zvýšením náspu pod kolejemi. Pokud bude OR plnohodnotně fungovat, pak by se mohlo vše doladit i v samotných tratích.
 

Gr4Sp

Posunovač
RE: Galéria obrázkov a videí z MSTS a Open Rails

Mám tu ešte zopár nových, ale kvalitný materiál sa rýchlo míňa. Poprehrabujem sa ešte v starých či tam bude niečo použitelné. Predsaj radšej jazdím, ako lietam po okolí a fotím

01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg
08.jpg
09.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg
19.jpg
 
Naposled editoval moderátor:

krejca

Skladník
RE: Galéria obrázkov a videí z MSTS a Open Rails

V msts to naklopení v obloucích nejde? Když se dívám tady na ty fotky, tak to je opravdu super!
 

Josef Vogeltanz

Pomocník strojvedoucího
RE: Galéria obrázkov a videí z MSTS a Open Rails

Galerie ukazuje, že se MSTS grafikou, zpracováním modelů u tratí a hnacích vozidel nemá za co stydět. A to je tu už 12 let a ani nevím kolik let bez přímé podpory výrobce.
Slovy jedno bývalého vrcholného politika ČR: "Pánové, kdo z vás na to má?" To "pánové" by tak platilo pro RS, RW, TS2 a podobné. Reálností fyziky jsou na tom možná o něco lépe. Ukazuje se však, že komunitní model je daleko životaschopnější, než uzavřené a komerční projekty.
A ani to nevypadá, že by se starý dobrý MSTS chystal do softwarového důchodu. Řada příznivců si na něm stále brousí svůj kreativní um, pár jedinců tiše závidí, ulevují si slovními průjmy ve fóru. A ostaní si to užívají nebo se snaží přispět.
 

Bendík

Provozní technik
RE: Galéria obrázkov a videí z MSTS a Open Rails

Josefe, není co víc dodat. Mluvíte mi z duše a plně s Vámi souhlasím.
 

orlov

Hradlař
RE: Galéria obrázkov a videí z MSTS a Open Rails

Tieto obrázky sú veľmi pekné a celkom ma navnadili na prechod pod Open Rail, ktorý som ešte nevyskúšal aj napriek tomu, že ho mám stiahnutý už aspoň 3 roky. Mohol by niekto stručne zhrnúť, čo ešte nefunguje pod OR ? Zaujímajú má hlavne trate ČD321, ČD310 a ŽSR150. Ďakujem.
 
Nahoře