Cestovatelské ale aj iné aktivity člena Tax

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
To jste blokovali trať grilováním a pendolína musela jezdit odklonem? :) A co cestující, když měli vystupovat na trati k pochoutkám z grilu. Nemuseli jim pomáhat hasiči ? :D
 

MERIDIAN

Pokladník
Jsem rád, že bolavá noha je minulostí, když zvládáš takový kopec. A fotky i díky krajině nádherné. Děkuji za pohlazení duše.
 

Tax

Moderátor
Správce
Jsem rád, že bolavá noha je minulostí, když zvládáš takový kopec. A fotky i díky krajině nádherné. Děkuji za pohlazení duše.
Nebyť toho že išla so mnou aj dcéra tak mi nenapadne ísť tam hore. Noha to dala OK, tá je zahojená už dávnejšie, ale dala aj pumpa, zvládla to a pohode ma vytiahla hore.
 

Tax

Moderátor
Správce
V sobotu 7.12. vyrazil na svoju tradičnú trasu mikulášsky vlak na čele s mazutkou 555.3008. Ako zvyčajene bola vo vlaku sranda. Tak sa potešte niekoľko fotkami z prestávky medzi jazdami

Chvíľka s diablom

2109_12_07-cert.jpg

Čerta nájdeš všade kam kukneš


DSCF1483.jpg

Môže sa anjel volať Renátka?

DSCF1485.jpg

Kým otecko sa vytešoval, na mladom pánovi bolo vidieť že by radšej zutekal preč :D

DSCF1491.jpg

Moderná technika dorazila aj do rozprávok. Lesný škriatok má dôležitý hovor

DSCF1503.jpg

Mazutka si hasí smäd v prestávke medzi jazdami

DSCF1513.jpg

Hrozný čert v civile ...

DSCF1522.jpg

... a v pracovnom mundúre

DSCF1526.jpg

Čerti a škriatkovia mali mojkaciu chvíľu

DSCF1532.jpg

Čo vidí škriatok ?

DSCF1550.jpg.
 

Tax

Moderátor
Správce
V sobotu bolo pekné počasie, jak vyšité na muklovanie v múzeu:

Spolu s Romanom sme brúsili klubový reštauračný voz pod lak a odstraňovali následky pôsobenia sprejera

mukl_2020_04_25_01.jpg

Popoludňajšia siesta - mašiny na slniečku - červený hatchback je môj starý Bodrík

mukl_2020_04_25_02.jpg

Interiér krokodíla M286.0 vyzerá dosť netradične :D Miro a Jozef muklovali celý deň aby čoskoro mohli nastúpiť aj cestujúci

mukl_2020_04_25_03.jpg

Podvečerná idylka

mukl_2020_04_25_04.jpg

A nakoniec Môj Veliký Jáááá počas obedňajšej prestávky, patrične zaprášený a špinavý. Samozrejme vybavený náksichtníkom :D

mukl_2020_04_25_05.jpg
 

Tax

Moderátor
Správce
Prešiel nejaký čas a Tax opäť išiel muklovať do múzea. Ale všetko bolo inak. Roboty tentokrát nebolo veľa

Jazda na "balkóne" "bobíka" 0823 bola celkom zábavná, bobík musel troška potiahnť mazutku aj krokodíla, skákal, prskal ale nakoniec to všetko zvládol

mukl_2020_05_09_02.jpg

Pult bobíka

mukl_2020_05_09_03.jpg

Mazutka a krokodíl, bobíka úplne vzadu na točni ani nie je vidieť

mukl_2020_05_09_04.jpg

Sada nástrojov potrebných k k príprave krokodíla na sezónu :D

mukl_2020_05_09_01.jpg

Tam vzadu v hale kolesového sústruhu sa niečo črtá

mukl_2020_05_09_05.jpg

Nakoniec to ujo posunovač vytiahol von a pristavil k fotografovaniu

mukl_2020_05_09_06.jpg

Keď sa slnko umúdrilo a zaliezlo za marky urobil som skúšobnú sériu fotiek.

mukl_2020_05_09_07.jpg

Večerná pohodička, v kotli už je zakúrené

mukl_2020_05_09_08.jpg

Zatiaľ čo chlapci chystali opekačku, časť partie dala prednosť posedeniu na brehu jazera, U Zlatého vodníka už konečne mali otvorené :D

mukl_2020_05_09_09.jpg
 

Tax

Moderátor
Správce
Prasiatko Bobík ( T211.0823 ) presúva mazutku a krokodíla počas prípravy mašín na sezónu. Sobota 9.5.2020


Červený hatchback najbližšie ku koľajam je môj starý Bodrík. Používam ho na rôzne pomocné činnosti. Napríklad k presunu na brigádu. Občas sa stane že ho tam "zabudnem" :D Možno si Jene pamätá keď ma raz v nedeľu večer viezol na Rendez pre Bodríka :D
 

Tax

Moderátor
Správce
Ešte jedno video staršieho dáta: Vyľudnené kredence M262.004 a M262.007 po návrate z výletnej okružnej jazdy do Trenčianskej Teplej odchádzajú z Rače do ŽMSR. 11.5.2019

 

Tax

Moderátor
Správce
V sobotu Tax už zas makalúzoval v múzeu

"Pôvodný" pojebano-posprejovaný lak bolo treba oklepat až na plech. Tentokrát to bol WLAB

20200606_nakaluzo01.jpg

Vrkavé hlúpadlo narobilo na plechu riadny bordel. Najmenej pol roka nemusím ísť na masážny stroj. Poznám pár ľudí ktorým by bolo vhodné vraziť to do r... a poriadne s tým premasírovať rektum
.
20200606_makaluzo_02.jpg

Roman ( kurič na mazutke ) mastí a búši do plechu - bočnica kúsok od dverí až pod tretie okno bola moja celodenná práca - teda asi 6- 7 metrov klepkania, prachu, nadávok a brnenia rúk.

20200606_nakaluzo03.jpg

WRm ktorý sme brúsili mesiac dozadu už má nový lak, čaká na popisky a finalizáciu

20200606_krcma.jpg

Krokodíl, ešus a Cé-nula :D

20200606_ktokodil.jpg

Modrého kocúra v pozadí volantoval sám Mistr Dráčik osobne. Starší členovia fóra si ho určite dobre pamätajú. Kocúr 740 bol na kolovom sústruhu, rovnako ako ešus, peršing - na vedjajšej koľaji stál "Macejko". Ale ten nebol hodný toho aby som míňal energiu na fotografovanie

20200606_kocour.jpg

Tento rohatý kamarát mi hasil smäd, trčať celý deň na slnku nie je med lízať

20200606_pomocnik.jpg
 
Naposled editoval(a):

Tax

Moderátor
Správce
Tentokrát zablúdime do iného sveta než je železnica:
Tax v piatok zabehol ( samozrejme gumokolom ) na hrad Červený kameň kde bol jeden z kontrolných bodov automobilovej súťaže 1000 míľ československých.

Lagonda, prekrásny anglický automobil:

DSCF2266.jpg

Ford nosí na chladiči sošku chrta:

DSCF2272.jpg

Tu si Naďa Urbánková nemôže zaspievať "Byl to blonďák s červenou bugatkou"

DSCF2279.jpg

Ďalší z niekoľkých Bugatti:

DSCF2324.jpg

Alfa Romeo

DSCF2332.jpg

Bentley je úchvatný anglický automobil :D

DSCF2335.jpg

Alfa Romeo poháňa radový osemvalec.

DSCF2353.jpg

Toto je luxus

DSCF2403.jpg

A cukríček na záver: Pani Darinka P. vystrúhala široký úsmev....

DSCF2441.jpg

.... a jej prekrásny bavorák 328

DSCF2443.jpg
 

Tax

Moderátor
Správce
Posledný prázdninový víkend bol pestrý

Napríklad plavba na kompe. Kačice boli ako čierni pasažieri ktorí si z ľudí a z áut prd robia

2841-kacice2.jpg

Tam vysoko hore som vyvliekol moje vyšportované telo :D

2577-veza.jpg

Medzitým hlboko dole vo Váhu sa čľapkali dvaja Dunčovia

2703-duncovia.jpg

Kua, fakt je to vysoko. Vedú tam hore schody a pre lenivcov aj ľahšia, ale troška dlhšia cesta

2870-strecno.jpg

Ak sa nepokazí, tak za chvíľu vlezie na most a potom šup do tunela

strecno_2020.jpg

Z hradu sa občas podarí aj dvojička

strecno_2020b.jpg

Už lezieme dole. Kúsok po ceste, potom opäť schody

2783-odchod.jpg

Furmanské halušky v Kolibe Panoráma chutili excelentne

2866-koliba2.jpg

Toto tu je Pamätník francúzskych partizánov. Samozrejme foto z hradu

2755-pamatnik.jpg

Kačice ešte raz. Sústavne sprevádzajú kompu, vozia sa a dlabú na ľúďov :D

2841-kacice.jpg
 
Nahoře