Modely a modeláři... H0, TT, N

Pawlik

Průvodčí
Tu jsem v tomto nátěru (ale ČD) kdysi koupil nejetou (opravdu) z druhé ruky. Potíž byla v tom, že v ní nebyl originální motor, ale nějaký šrot, co se brutálně hřál, přidíral a přetěžoval zdroj. Stačilo slícovat kolmost čel na osu, vyčistit a přebrousit komutátor a spolehlivě slouží.
 

Pawlik

Průvodčí
Hotovo, je načase dát volnost bolavé krční páteři, ve frontě čeká T478.1 -> ČD 749.039
Při práci jsem si všimnul, jak velká loga ČD firma ROCO používá. Když jsem dal na bočnici originální cedulku od ROCO, bylo to jako pěst na oko.

20220906_080404.jpg
20220906_075242.jpg
 

VáclavS

Průvodčí
Japonská kolejiště postihla dvojnásobná tragédie. Nejdřív ho opustil můj kamarád Jirka Hrabal, poté se jeho syn po sporech s klubem rozhodl kolejiště odvést pryč. Kam to nevím, nikde se od té doby neobjevilo. Modely se holt musely odstěhovat na čas domů.
IMG_20220602_200135.jpg
Ale mě jen tak něco nezlomí. Zkušenosti a chyby původního kolejiště mi pomáhají se stavbou nového Japonského kolejiště. Nové dvoukolejné kolejivo od KATA s klopenými oblouky a mírnější oblouky umožňují sjízdnost všem modelům. Již brzo přibude malý nákladový terminál a časem snad i funkční přejezd se závorami a historické depo jako muzeum.IMG_20220828_125431.jpg

Layout.jpg
 
Nahoře