Hlášení chyb pro trať Bratislava - Praha v Open Rails

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Už jsem to asi dvakrát přeskládal, nakonec jsem mezi tyto dvě výhybky dal dynamickou kolej a tanec podvozků se zase přesunul na druhý konec k té šedesátkové výhybce. Už to vzdávám. Volná jízda z Brna na výstrahu, ale za cesťákem volno naskočí, pokud jedu aktivitu, tak mám volno skrz od peronu v Brně.
 

mmouka

Hradlař
zkusil jsem to u sebe a mě pomohlo oddělat tu 10m kolej co je v 1a3k a pak znovu osadit a nalinkovar navestidlo. Posléze test jak ve volné jízdě tak v aktivite a vše už v pořádku.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
No, obávám se, že už tam žádná krátká 10m kolej není :) Ty mé pokusy byly nejprve jen odebrat a vrátit koleje, ale naposledy jsem překopal všechny koleje až přes most a funguje to, jak popisuji, volná jízda a odjezd je na výstrahu za peronem a na zelenou odjezd se zpožděním.
Ale já si myslím, že tohle je problém v Brno Horní Heršpice. Nápověda je ten obrázek výše, jak v jednom bodě koleje poskakují postupně podvozky celého vlaku. Když jsem tento úsek v Heršpicích přeskládal, tak zase přestalo fungovat odjezdové návěstidlo na hlavním. Pak jsem to v Heršpicích přeskládal ještě jednou na dynamickou kolej, ale připnutou zase v obráceném směru, tedy nataženou k Modřicím a odjezd z Brna zase funguje.
Zkrátka a dobře si myslím, že když přeruším trať na Brno Dolní, tak návěstidla začnou fungovat normálně a podvozky přestanou poskakovat. Asi trať dělá někde kolem zeměkoule smyčku. Protože Michal T kdysi zkoušel jet z Chocně po trase přes Pardubice a Týniště, aby se po smyčce dostal na tu stejnou kolej v Chocni. A pak mi poslal obrázky toho tance soupravy, když se smyčkou vracel na původní místo.

Řešení by pak bylo, buď dát odvratné skryté výměny, anebo zkusit jen na zhlaví v Brně Dolním předělat propojky mezi první a druhou kolejí, aby základní poloha výhybek nebyla rovně, ale do odbočky. To budou zase dlouhé pokusy a omyly.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Nyní jsem zkusil tu samou trasu z Brna (- Hustopeče) v MSTS. Cesťák u peronu na volno a v Heršpicích na zhlaví podvozky soupravy neposkakují. Jízda naprosto plynulá. Tedy ne chyba v trati. ale nějaký bug v Openrails. Vývojáři, poraďte. Nějaký další zápis pro optimalizaci?
 

Dan J.

Strojvedoucí
Hmm, vidím, že blbnu, Začal mně padat editor aktivit v chystané aktivitě a zaboha nevím proč...
 

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj, našel jsem podstatnější průšvih, z depa ve Vršovicích není odjezdové návěstidlo a když chci vyjet, vyblokuji veškterý traffic.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Z depa přece nemůže být odjezdové návěstidlo. Tam nejezdíš jako vlak, ale jako posun. Tam může být maximálně jen nějaká ranžírka. :) Ale jestli tam mají být, dodej náčrtek. Já plánek depa nemám. Někde mám určitě staré fotky. Teď se dívám na video a za poslední výhybkou z depa je skupinové návěstidlo pro posun. Tak ti jej tam šoupnu. Ale až zítra. Dnes už jsem editor zavřel. :)
 

Dan J.

Strojvedoucí
Prosím tě, dej tam skryté za výhabky smwr z depa, ať vlak hráče vyjíždějící ven nevyblokuje traffic, o to jde.
 

jakub.oppitz

Začátečník
dobbry den mam problem s trati bp v OR že se mi načita a zruba po 3 minutach se hra vypne nevíte někdo co stím mam udělat
opravdu už nevím co udělat
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Do tohoto vlákna se píší závady na trati. Ne to že někdo má problém s počítačem. Ani přání se sem nepíší. To pište do vlákna trati.
Sem patří jen chyby, jako nefunkční návěstidla, něco levituje, kaz na kolejích atd. Já pak podle hlášení chyby opravuji.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
20 let to tam nikomu nevadilo i v aktivitě Topírna noc to nevadilo. Také se jelo z tohoto depa. Jenomže to už bylo přes půlnoc a toho traffic se tam moc dělat nedalo. A v OR by to asi už nejelo vůbec. Proto jsem tuto aktivitu už neopravoval.
Jo, kdyby tam to návěstidlo bylo a nefungovalo. Tak je to hlášení o chybách. Ale když někde nějaká ranžírka není a je požadavek o doplnění. Tak je to jen žádost o doplnění. Chybou v trati by bylo, kdyby chyběla předvěst hlavního návěstidla nebo chybí vjezdové. To už tady bylo nebo je na návěstidle nesprávná tabulka. Tak tohle do tohoto vlákna patří. :)

Ale já jsem objevil chybu. V Devínské Nové Vsi, když pojedete od D Jazera, tak v Openrails je vpravo na horském masivu veliký hrb, kdy sousední čtverec terénem nenavazuje. Právě dnes jej chci srovnat, otevřu editor tratí v MSTS a ten čtverec tam není vygenerovaný. Otevřu editor v TSRE a tam vygenerovaný je. Kdo to rozlouskne, kde je chyba ? Máte to všichni v aktualizaci. DNV.JPG
A to samé je o kus dál v Bratislavě za kopcem v Lamači.
lamac.JPG
Teď jsem to zkusil v TSRE přegenerovat a najednou se to už v MSTS objevilo. tedy konečně zarovnáno. Tedy alespoň za DNV. Tak další pokus a je to konečně i v Lamači. Tak to tak konečně mohu zasypat. Ale jak tato anomálie vznikla?
 

Dan J.

Strojvedoucí
20 let to tam nikomu nevadilo i v aktivitě Topírna noc to nevadilo.
Ale vadilo, vadilo... Když jsem před XXX lety dělal R1125 Gerlach pro MSTS z roku 1989, tak jsem tam musel blokovat servisy, jak se jen dalo. Tehdy jsi mi psal, že se tam osadit více nedalo, MSTS to nějak nepobíral. Na tohle jsem si vzpoměl, hned jak jsem po těch skoro 20 letech opět zavítal do vššovického depa s mašinou od Prtugalu. :) Jenže v OR se servis 2 nasazuje jen z opravdové nutnosti (spíš se nenasazuje vůbec) a pokud nejsi schopen blokovat trasu hráče jsi v háji. Tvorba aktivit v OR je jednoduhší v tom, že jsi opravdu jako dispečer a vše si koriguješ blokama na vyčkávacích bodech, které osazuješ jak do trasy hráče, tak do traffic. Nic, však jsi psal, že jej tam doplníš, takže je problém prakticky vyřešen a vše pojede jak má. Já se momentálně učím tvořit aktivitu přes půlnoc a zatím to vypadá velmi nadějně...
 

Mario

Skladník
Zbyňku,jak jsi včera ukazoval ten hrb v terénu v Děvínské Nové Vsi,tak podobný hrb je i v Letovicích (když se podíváš od nádraží na protější svah,jak končí blok stromů)
 

ŽSR 160

Cestující
20 let to tam nikomu nevadilo i v aktivitě Topírna noc to nevadilo. Také se jelo z tohoto depa. Jenomže to už bylo přes půlnoc a toho traffic se tam moc dělat nedalo. A v OR by to asi už nejelo vůbec. Proto jsem tuto aktivitu už neopravoval.
Jo, kdyby tam to návěstidlo bylo a nefungovalo. Tak je to hlášení o chybách. Ale když někde nějaká ranžírka není a je požadavek o doplnění. Tak je to jen žádost o doplnění. Chybou v trati by bylo, kdyby chyběla předvěst hlavního návěstidla nebo chybí vjezdové. To už tady bylo nebo je na návěstidle nesprávná tabulka. Tak tohle do tohoto vlákna patří. :)

Ale já jsem objevil chybu. V Devínské Nové Vsi, když pojedete od D Jazera, tak v Openrails je vpravo na horském masivu veliký hrb, kdy sousední čtverec terénem nenavazuje. Právě dnes jej chci srovnat, otevřu editor tratí v MSTS a ten čtverec tam není vygenerovaný. Otevřu editor v TSRE a tam vygenerovaný je. Kdo to rozlouskne, kde je chyba ? Máte to všichni v aktualizaci. Zobrazit přílohu 28593
A to samé je o kus dál v Bratislavě za kopcem v Lamači.
Zobrazit přílohu 28598
Teď jsem to zkusil v TSRE přegenerovat a najednou se to už v MSTS objevilo. tedy konečně zarovnáno. Tedy alespoň za DNV. Tak další pokus a je to konečně i v Lamači. Tak to tak konečně mohu zasypat. Ale jak tato anomálie vznikla?
Takýchto anomálií som mal aj mám stále v TSRE. Keď som začal staviať trať, tak terén bol generovaný ešte v MSTS, a v TSRE takéto prevýšené kopce boli normálka, žeby rozdiel medzi načítavaním teréru ako v MSTS tak TSRE?
A ešte dodám že toto je opraviteľné, ja som mal napríklad keď som dogenrerovával terén pri Muráni veľké kužele kričiace do neba a doteraz mi tam ostali aj dve diery v teréne až do stredu zeme, ktoré možno vidno na jednej z fotiek kde je stanica Muráň, pre mňa je to neopraviteľné takže som to obsypal stromami.
Inak TSRE je dosť zaujímavý v tomto, človek nikdy nevie čo ho tam čaká. :D
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
veľké kužele kričiace do neba a doteraz mi tam ostali aj dve diery v teréne až do stredu zeme,
Ty jehlany do nebe dělá generátor terénu. V MSTS editoru mód úpravy terénu, označit místo a několikrát stisknout F a místo je zaceleno. V TSRE jsem tuto důležitou funkci nenašel, tak improvizace. Přes díru nebo kužel položit nějaký rovný objekt, například silnici a zarovnat opět F a objekt pak smazat. I proto pokládám při stavbě tratí editor MSTS zatím za nutný.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Čau Zbyňku.
Jak je snížení rychlosti ze 100 na 80 za Zábřehem směr Hoštejn, je to za zastaákou Lupenné (ta 80), tak chybí upozorňovací tabulka.

Lupenne.jpg
 
Nahoře