Hlášení chyb pro trať Bratislava - Praha v Open Rails

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Další chyba v trati. Jak osazuji přestavníky vexlí, tak v Dobroníně na jihlavském zhlaví jsem dal obráceně výhybky. První má být vpravo a až druhá vlevo. Tak tohle nehlásit, opravil jsem i když to šlo blbě, je to tam v oblouku a znovu musím nové dynamické koleje převádět dynatraxem.
Tedy kdo tudy vede trasy aktivit, tak se budou muset opravit. Proto brzy vydám aktualizaci štokr. 9556 Je to dost zásadní změna. Jinak už bude přestavníková, označníková a lampová celá trať ze Střelic až do Havlíčkova Brodu.
Tak klidně hlaste i s obrázky další nálezy k opravě.

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
bylo by dobré si zkontrolovat Čáslav
Včera před zavřením editoru jsem si udělal chvilku a proklepal to v Čáslavi a nenalezl jsem žádnou chybu. Manipulační koleje jsou bez drátů. Ale v Golčově Jeníkově jsem něco na manipulačních kolejích našel. Asi se mi do toho nechtělo, bylo nutné zase vyměnit vícekolejné díly. Tak jsem na nich vyměnil i pražce za zarostlé trávou (podle videa).
Ale jedna malá poznámka. Hru je nutné otevřít v Openrails. V klasickém MSTS se trolej zobrazuje úplně všude. Tam tato vychytávka nefunguje.

Klokan 35

Hradlař
Našel jsem chybku v trati 241 Znojmo - Okříšky. Nádraží v Olbramkostele je opačně otočeno, přikládám obrázekNádraží Olbramkostel.jpg

kendisek

Začátečník
Ahoj Zbyňku, ve stanici Šumná na trati Okříšky-Znojmo jsou ještě zbytky troleje nad manipulační kolejí.Je to kusá kolej u nádražní budovy.Je tam zbytek na konci u šturcu a pak ještě u výhybky.

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj Zbyňku.
Při vjezdu do Brna hl.n. od Heršpíc u odbočky k malému depu s rotundou a uhelek, je kousek troleje do odbočky:
brno_odb_mdepo.jpg

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Dane, to je výhybka. To samé je i o kus dál u druhého vozu a na dalších stovkách míst na trati. S tím nejde dělat nic. Jen buď trolej na výhybkou nebo bez troleje komplet výhybka.

Meda

Pokladník
Zdravím,
při jízdě v ORCZ za vjezdu do H.Heršpic od Brna hl.n. vypadne HV u el.lok. Testováno s cd 362 165-3 WTB a s jednotkou 640001.
Loko lze znovu nahodit a pokračovat. Jel jsem to několikrát a žádné návěsti pro el.provoz jsem nepostřehl.
Open Rails 2022-06-16 10-13-10.jpg

Martin S.

Začátečník
20220610_221337(0).jpg20220610_221003.jpg
Když už jste se s konverzací dostali k Modřicím, tak jsem tam před časem objevil pár zbytečků trolejí. Vyfoceno je to ve verzi tratě 95.20...

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Pokud nemáte aktuální verzi, tak chyby nepište. Protože nyní je už verze 95.6 a od 95.2 se opravily stovky podobných chyb. Tedy aktualizujte a pokud se na tohle zapomnělo, tak aktualizujte příspěvek. Já už opravdu tolik času nemám. Proto jsem vydal ještě aktualizaci. Venku je hezky a jsou letní akce. A v práci mám už dost na pilno. Je možné, že další aktualizace bude až na podzim. Ale nikdy neříkám nikdy.
Jinak co to máte za příšerné přeexponované a barevně zkreslené fotky. Ani bych nepoznal, že to je moje trať. Tak světlé koleje a barevné podání já nemám.

Martin S.

Začátečník
Pokud nemáte aktuální verzi, tak chyby nepište. Protože nyní je už verze 95.6 a od 95.2 se opravily stovky podobných chyb. Tedy aktualizujte a pokud se na tohle zapomnělo, tak aktualizujte příspěvek. Já už opravdu tolik času nemám. Proto jsem vydal ještě aktualizaci. Venku je hezky a jsou letní akce. A v práci mám už dost na pilno. Je možné, že další aktualizace bude až na podzim. Ale nikdy neříkám nikdy.
Jinak co to máte za příšerné přeexponované a barevně zkreslené fotky. Ani bych nepoznal, že to je moje trať. Tak světlé koleje a barevné podání já nemám.
Dneska odpoledne se snad k PC dostanu, takže to zkouknu na aktuální verzi a dám vědět. A co se týká kvality fotek, tak obě dvě vznikly vyfocením displeje notebooku telefonem... Takže tam je příčina vzhledu fotek. Je to pro mě prostě jednodušší. :)

Martin S.

Začátečník
Tak jsem to znovu zkouknul na dnes naistalované verzi 95.60. A našel jsem toho ještě víc... Foceno opět telefonem, ale to na to snad nemá moc vliv. ;)20220617_201408.jpg20220617_201421.jpg20220617_201441.jpg20220617_201455.jpg20220617_201626.jpg20220617_201716.jpg20220617_201905.jpg20220617_201919.jpg20220617_201931.jpg20220617_201949.jpg

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Tak jsem to znovu zkouknul na dnes naistalované verzi 95.60.
Díky. Teď se dívám ve hře a "má pravdu, předsedo". A je tam toho hodně.
O to víc orodujte na vývojáře, aby zobrazení troleje bylo v editoru. Jinak to nikdy na elektrifikovaných tratích dokonale nevyčistím. Jo, kdyby šlo přepínat ze hry do editoru. To by bylo jiné kafe.

bobeksoft

Skladník
... Jo, kdyby šlo přepínat ze hry do editoru. To by bylo jiné kafe.
Zdravím, editor a hru lze vzájemně přepínat Alt + Tab (spustím editor, spustím OR a můžu přepínat). Jenom je důležité vytvořit si předem duplikát hry v jiném adresáři a editovat tento, nikoliv spuštěnou hru! Takto to funguje mně na Windows 7.

Nahoře