Ako editovať chýbajúce vozne v consistoch v Train Simulatoru

Delay

Signalista
Ahoj, na nete som nikde nenašiel ako je možno riešiť chýbajúce vozy nahradením za iné?
Ak chýbajú máme dve možnosť (EXIT) alebo (EDIT) ked dám edit čo dalej ? Ako viem v ktorej súprave v ktorom consiste mi dané vozi chýbajú a ako ich nahradiť ? Diky moc
 
F

FrantaVopička

Host
Ak chýbajú máme dve možnosť (EXIT) alebo (EDIT) ked dám edit čo dalej ?
Nic. Ta vadná souprava se ti v editoru scénáře vůbec neobjeví. Zkus pohledat utilitu RWTools. Ta umí mraky věcí včetně záměn vozidel. Alespoň myslím, já ji nemám.:D Nebo by ses musel ručně rýpat v souborech, ale to ti nedoporučuju. Pravděpodobně by to skončilo pádem simulátoru. ;)
 

Delay

Signalista
Hmmm je to zaujímavé lebo niektoré vozne sú súčasťou nejakého scenario Packu čo stojí 25€ o to vy nešlo ale že to nikde inde nieje.
 

dem

Strojvedoucí
Nevšimol som si že sa bavíš o RW....Toto by zaujímalo aj mňa celkom.....Nejaký jednoduchý nástroj na výmenu musí asi existovať priamo v RW.
 
F

FrantaVopička

Host
Nejaký jednoduchý nástroj na výmenu musí asi existovať priamo v RW.
O žádném takovém nevím. Vůbec jsem nepochopil, k čemu je ta možnost editace scénáře, když tam tu vadnou soupravu nevidím. Ale nepřekvapuje mě to. Známe kujony... :D
 
F

FrantaVopička

Host
Co je na tom k nepochopení? Ta utilita umí mraky věcí. Fakt si myslíš, že práce jejího autora nestojí ani za mizerné 2 dolary?
 

Delay

Signalista
to je ďalšia vec, dostal som sa k vozidlám kde po kliknutí na daný consist sa mi ukázala súprava. Ale sú tam červené a nečervené supravy. Je zaujímavé že niektoré sa nazývajú loose consist ... a už vobec netuším ako to editovať. V tomto RW trošku sklamalo... aj to že každý rok nové verzie. Autori nestihnú dokončiť svoju prácu a už je TS 16 a nepodporuje to to to a problém je na svete a niekolko mesačná robota je v cajku. Hlavne by mohli tú grafiku doladiť nech to vyzerá ako fakt kvalitný simulátor.
 

Roman

Pokladník
to je ďalšia vec, dostal som sa k vozidlám kde po kliknutí na daný consist sa mi ukázala súprava. Ale sú tam červené a nečervené supravy. Je zaujímavé že niektoré sa nazývajú loose consist ... a už vobec netuším ako to editovať. V tomto RW trošku sklamalo... aj to že každý rok nové verzie. Autori nestihnú dokončiť svoju prácu a už je TS 16 a nepodporuje to to to a problém je na svete a niekolko mesačná robota je v cajku. Hlavne by mohli tú grafiku doladiť nech to vyzerá ako fakt kvalitný simulátor.

To co tu píšeš jsou pěkný bláboly. RW_Tools je úžasný nástroj pro editaci většiny souborů TS včetně nahrazení chybějících vozidel. Jediné, co nepodporuje je edice ap. formátů. Ale to v podstatě není třeba, jelikož jsou takto zazipovány kompletní addony od DTG.
A to s tou novou verzí TS co popisuješ je vůbec kravina. VŠECHNY starší addony jsou funkční ve vyšší verzi simulátoru. Jen nepodporují nové funkce přidané ve vyšší verzi. Ale to je vcelku logické. Černobílé televizory po spuštění barevného vysílání taky nezačaly mít barevný obraz, že ?
Myslím, že než tu začneš psát podobné názory, je třeba nejdříve odstranit prvotní problém mezi židlí a klávesnicí ;).
A grafika? Pokud já dnes spustím náhodou OR , ihned to vypínám, protože je to oproti TS nekoukatelné. Hlavně tratě a objekty v nich. Ty mají do reality hodně daleko, což je ovšem dáno stářím a hlavně možnostmi simulátoru. U vozidel hodně zaleží na kvalitě zpracování od autora modelu.
 

Delay

Signalista
Roman a čo za blaboly som napísal ? A nieje to tak že v novších verziach býva niečo nové tak sa modeli znova musia doladovať a podobne? Čo sa týka RW_tools stále teda netuším ako editovať tie consisty čo je zaklad tejto témy. To že tu budeme kecať o inom nepovedia k ničomu. Ak vieš ako nato mile rád sa to naučím lebo nech skúšam čo skúšam neviem....
 

poison

Pomocník strojvedoucího
Nevím, RW jsem hrál asi dvě hodiny, ale každý problém, který jsem měl jsem našel popsaný na yutube. Hledal si tam návod?
 

poison

Pomocník strojvedoucího
To video jsem před napsáním předchozího příspěvku taky našel, takže "Zpoždění" se málo snažil a tak bych mu dal BAN :D :D
 
Nahoře