Trať 240 Brno - Jihlava - problém v Open Rails

Plexi

Signalista
Zdravím. Stáhnul jsem si trať 240. Při načítání trati se objeví hlášení: Chybí základní složka :C/Open Rails/Routes/Jihlava - Brno/ENVFILES

Ta základní složka nikde není. Ani v zipu, prostě nikde. Díky za odpověď

Plexi

Signalista
Překopírováno. Te´d se to rozpadlo na jednotlivé soubory, např. Leto-jasno.env, a ten v žádné trati nemám.

Plexi

Signalista
Jsou tam soubory summerclear.env, což je v podstatě Léto-jasno, tedy soubor, který chybí. Nešlo by to spravit přejmenováním toho souboru?

Plexi

Signalista
Už to mám staženo. Díky poisonovi, který mi poslal trať mailem. Akorát škoda, že nejde kabina do 854. Nainstaloval jsem ji do common.cab, ale nejde, stejně jako 810 a 814. Prostě nejdou mi 2D kabiny krom pilštyka a 3D Hektora

Miran

Moderátor
Správce
To Plexi,
já se spíš domnívám že pro tebe by bylo užitečnější si osvojit základy práce s počítačem. Tedy znát co jsou adresáře (složky) a soubory. Znát co je absolutní a relativní cesta k souboru, kopírování, přesouvání atd. Dále znát vnitřní strukturu řídících souboru vozidel (*.eng, *.wag, *.cvf, *.sms) a jejich závislosti. A až potom tady shánět rady. Ono MSTS není žádný "klikací" program, ale poměrně složitý provázaný systém.

Venny

Provozní technik
To Plexi,
já se spíš domnívám že pro tebe by bylo užitečnější si osvojit základy práce s počítačem. Tedy znát co jsou adresáře (složky) a soubory. Znát co je absolutní a relativní cesta k souboru, kopírování, přesouvání atd. Dále znát vnitřní strukturu řídících souboru vozidel (*.eng, *.wag, *.cvf, *.sms) a jejich závislosti. A až potom tady shánět rady. Ono MSTS není žádný "klikací" program, ale poměrně složitý provázaný systém.

Amen!

Plexi

Signalista
On je háček spíše v tom, že většina věcí v MSTS a OR mi nefunguje tak, jak má, tedy nefunguje vůbec. Kabiny, zvuky a modely mám stažené, a správně nainstalované. Do regíny jsem si stáhl kabinu, dal ji do složky Trains/Trainset/common.cab a v ENGu změnil umístění souboru a název podle Readme, přesto nefunguje.

Miran

Moderátor
Správce
A to že je vše v naprostém pořádku se jen domníváš. Ovšem opak asi bude pravdou.

Plexi

Signalista
Právě že ne. S mým OR není nic v pořádku. Jediné, co aspoň trochu funguje, je trať Lokálka, Tramvaje Olomouc a právě trať 240, kterou poslal poison, za což mu ještě jednou děkuji.

Plexi

Signalista
Tak a jsem tady zas. Tentokrát kvůli vlakové cesty. V OR otevřu editor a nastavím si trasu z Třebíče do Jihlavy. Ovšem když se objevím s motorákem v Třebíči, tak se nechce postavit návěstidlo na Okříšky, vždy svítí na volno na opačné straně koleje, mačkám Tab, Alt + E, šachuju s vexlema ale návěstidlo je pevné jak skála. Nevíte, co s tím?

Plexi

Signalista
Tak stejně v Náměšti nad Oslavou. Cesta je postavená v Track Vieweru správně, ale volno se ani za boha nerozsvítí.

Plexi

Signalista
Mi to chyby nehlásí, ale ať mačkám cokoli, co by mohlo postavit návěstidlo do volna, nic se neděje.
EDIT: Právě jsem zjistil zajímavou věc. V Náměšti jsem uložil hru, pak ji znova načetl a návěstidlo ukazuje 40. Asi je potřeba přeposunovat na jinou kolej, pohrát s vexlema a uložit.

Plexi

Signalista
Tak jsem si chtěl projet rychlík z Brna do Jihlavy, a stalo se to, že při projetí kolem kolíku "posun zakázán" mi hází rychlobrzdu. Zatím zjištěno ve stanicích B. H. Heršpice a Střelice. Dál mě rychlobrzda nepustila :mad:

Nahoře