Kabiny do Open Rails - problémy

Plexi

Provozní technik
Určitě nejsem první ani poslední, komu zlobí peršani a esa a princezny v OR. Ovladač brzdiče BSE je úplně mimo - švih je na rychlobrzdu a při brzdění ovladač zmizí a místo něj bílá plocha. Úprava od paashi nefunguje. Dále se nemůžu rozjet, resp. kontrolér se ani nehne. A do třetice nejdou zvuky v kabině. Kontroloval jsem to tisíckrát, cesta v .eng je správná. Děkuji za každou radu, i za tu neužitečnou :)

Howky

Signalista
Už jsem to tu kdysi psal, Open rails čte jinak animace, takže pokud se to přeskládá a nebo někdy jen upraví hodnoty tak to šlape :)

Plexi

Provozní technik
Tak se posunem trošku dál. Ve smazaných příspěvcích ve vlákně duusa a dema jsem se snažil vyřešit problém s Dako BS2. Chybí páka brzdiče. Nevíte, co s tím?

Howky

Signalista
Ohledně funkčnosti kabin je to dosti zajimavé , některé fungují jak v MSTS a některé mají problémy.
Ono nevím jestli na to má nějak vliv BIN, to musí říc zkušenější cabmajstři. Ale co jsem si tak všiml tak jsou dvě možnosti jak tvořit animace. A to je právě to jak to čte Open Rails :)

Plexi

Provozní technik
Howky: Díky za vysvětlení, ani jsem netušil, že na OR je třeba Bin. Stačí ho nechat ve složce pro MSTS, nebo jej mám přemístit do složky OR?

Dem: Neříkám, že je OR nanic. Já si právěže myslím, že je OR lepší, protože až odejdou XP, Visty a 7, nezbyde nic jiného, než na něj přejít. Navíc, já to nemyslím jako kritiku (modelů, kabin, atd.), jen chci, abych si jednou mohl zajet v OR bez problémů. A co se týče těch, co mají OR, ti mají funkční počítač, na rozdíl ode mě. Mi nefunguje nic. TRS 2006 na w8 nejde, MSTS nejde, tak jezdím v OR, které jede tak napůl.

Ale to bych přece nebyl já, abych nepopsal v každém komentáři nějaký problém. Tentokrát 350 a 754. 350: stáhl jsem si modely od Hekla, ale nejde spustit instalátor. A zip ze stránky www.simtrains.eu/ je prázdný, stejně jako všechny ostatní zipy a instalátory týkající se modelu a kabiny. Snad jediný instalátor jsem rozchodil. To samé modely BDs a WLAB by Viaxern. A 754: Kabina je správně nainstalovaná, cesta je vytvořená správně, ale kabina je průhledná. Vlastně je tam pohled z kabiny, ale "palubka" tam není.

PS: Opět, neberte to jako kritiku modelu, ale prosbu o pomoc!

Tak po krátké debatě na oficiálním foru Open Rails . Nám kluci šikovní zprovoznili FRICTION_BRAKING , tedy kontrolku pro tlak ve válcích. Na řadě 150/1 , RJ 162
:) na dalších se pracuje :)

alcapone

Pomocník strojvedoucího
Co přesně, jako taková kabina pro 140 je stará a snad nic nepotřebuje, pak se občas používá kabina co udělal michal na 121-3.

Icik

Provozní technik
Kabiny na x6x fungují zcela bez problémů - jak brzdiče, přepínače, indikace chyb atd.
Jen si je musí každý sám upravit.

Tady je krátké video a důkaz:

alcapone

Pomocník strojvedoucího
A pochybuju, že se tu najdou všichni, co to uměj. Tedy pokud můžeš, pošli mě úparvu ať to hodím do balíku upravených engů a wagů a cvf. Tedy mě chybý rajčák a průtok.

Nahoře