Open Rails padá

Miran

Moderátor
Správce
Jenomže problém je jinde:
OR je k mání i v zdrojových souborech. Potom se stačí naučit programovat. Nebo se vyznat v těch zdrojových......;);););););););)
 

bob57_cz

Učitel češtiny
No jasně, každý user si stáhne zdrojáky a bude dekodovat, co mu to vlastně v těch errorhláškách naznačují! 90% zdejších pařanů nezvládá ani pravopis, jak by se měli naučit něco takového?
 

Howky

Průvodčí
Jsou dvě možnosti ukázat log přímo na foru Elwas tower ařešit to tam a nebo chybu přes OR nahlásit :)
 

Kosac

Pokladník
On to kazdy dekodovat nemusi. Ale moznost ma. Nebo to muze dekodovat ten programator, kteremu se vypis da poslat.
Naopak kdyz program napise "Error" s tlacitkem [OK] bez jakehokoliv dalsiho komentare, ktereho se muze nekdo chytit, je podle me spatne napsany.
 

Jacek

Průvodčí
Tak jsem po půl roce nainstaloval OR a zjistil jsem, že funguje většinou jen při prvním spuštění, při dalším spadne do úvodního okna. Může prosím někdo poradit co tomu podle log chybí?

Kód:
This is a log file for Open Rails. Please include this file in bug reports.
--------------------------------------------------------------------------------
Date/time  = 5.1.2017 22:44:58 (2017-01-05 21:44:58Z)


Information: Initialized OpenAL 1.1 ALSOFT 1.15.1; device 'OpenAL Soft' by 'OpenAL Community'

BIOS       = Award Modular BIOS v6.00PG (Award Software International, Inc.)
Processor  = Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU     E7500  @ 2.93GHz (2 threads, 2 cores, 2,9 GHz) (Internal Cache 64 KB) (External Cache 3072 KB)
Memory     = 4,0 GB
Error: Orts.Viewer3D.Processes.ThreadHangException: Thread 'Loader Process' has hung; the consistent stack trace is shown below:
   at ORTS.Common.SystemInfo.WriteSystemDetails(TextWriter output) in e:\Documents\Coding\Jenkins\jobs\Open Rails Stable\workspace\Source\ORTS.Common\SystemInfo.cs:line 35
   at Orts.Viewer3D.Processes.GameStateRunActivity.InitLogging(UserSettings settings, String[] args, Boolean appendLog) in e:\Documents\Coding\Jenkins\jobs\Open Rails Stable\workspace\Source\RunActivity\Viewer3D\Processes\GameStateRunActivity.cs:line 651
   at Orts.Viewer3D.Processes.GameStateRunActivity.<>c__DisplayClass8.<Load>b__3() in e:\Documents\Coding\Jenkins\jobs\Open Rails Stable\workspace\Source\RunActivity\Viewer3D\Processes\GameStateRunActivity.cs:line 148
   at Orts.Viewer3D.Processes.GameStateRunActivity.Load() in e:\Documents\Coding\Jenkins\jobs\Open Rails Stable\workspace\Source\RunActivity\Viewer3D\Processes\GameStateRunActivity.cs:line 190
   at Orts.Viewer3D.Processes.LoaderProcess.Load() in e:\Documents\Coding\Jenkins\jobs\Open Rails Stable\workspace\Source\RunActivity\Viewer3D\Processes\LoaderProcess.cs:line 158
   at Orts.Viewer3D.Processes.LoaderProcess.DoLoad() in e:\Documents\Coding\Jenkins\jobs\Open Rails Stable\workspace\Source\RunActivity\Viewer3D\Processes\LoaderProcess.cs:line 138
   at Orts.Viewer3D.Processes.LoaderProcess.LoaderThread() in e:\Documents\Coding\Jenkins\jobs\Open Rails Stable\workspace\Source\RunActivity\Viewer3D\Processes\LoaderProcess.cs:line 109
   at System.Threading.ThreadHelper.ThreadStart_Context(Object state)
   at System.Threading.ExecutionContext.Run(ExecutionContext executionContext, ContextCallback callback, Object state)
   at System.Threading.ThreadHelper.ThreadStart()

   v Orts.Common.ORTraceListener.TraceEvent(TraceEventCache eventCache, String source, TraceEventType eventType, Int32 id, String format, Object[] args) v e:\Documents\Coding\Jenkins\jobs\Open Rails Stable\workspace\Source\Orts.Simulation\Common\ErrorLogger.cs:řádek 123
   v System.Diagnostics.TraceInternal.TraceEvent(TraceEventType eventType, Int32 id, String format, Object[] args)
   v System.Diagnostics.Trace.TraceError(String format, Object[] args)
   v Orts.Common.ORTraceListener.WriteLine(Object o) v e:\Documents\Coding\Jenkins\jobs\Open Rails Stable\workspace\Source\Orts.Simulation\Common\ErrorLogger.cs:řádek 205
   v System.Diagnostics.TraceInternal.WriteLine(Object value)
   v System.Diagnostics.Trace.WriteLine(Object value)
   v Orts.Viewer3D.Processes.WatchdogProcess.WatchdogThread() v e:\Documents\Coding\Jenkins\jobs\Open Rails Stable\workspace\Source\RunActivity\Viewer3D\Processes\WatchdogProcess.cs:řádek 132
   v System.Threading.ThreadHelper.ThreadStart_Context(Object state)
   v System.Threading.ExecutionContext.Run(ExecutionContext executionContext, ContextCallback callback, Object state)
   v System.Threading.ThreadHelper.ThreadStart()
 

Gr4Sp

Posunovač
Jacek a pred pol rokom ti to nerobilo? Akú máš grafickú kartu? Pretože v logu nieje vôbec spomenutá. Čo pozerám na nete tvoj procesor, tak je to dosť prehistorický kus (aj v dobe svojej slávy vhodný tak maximálne na Office / Word...).
 

Jacek

Průvodčí
Processor = Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E7500 @ 2.93GHz (2 threads, 2 cores, 2,9 GHz) (Internal Cache 64 KB) (External Cache 3072 KB)
Memory = 4,0 GB
Video = NVIDIA GeForce GTS 250 (0,5 GB RAM) (nvlddmkm 9.18.13.3489)
Display = \\.\DISPLAY1 (1920 x 1080, 32-bit, primary, 0 x 0)
OS = Microsoft Windows 7 Home Premium 64-bit (6.1.7601)

Běhalo to bez problémů než jsem udělal čistou instalaci sedmiček z 32 na 64-bit. Muzeum to dnes možná je, ale přece není OR náročnější než současné hry, které běží dobře.
 

dem

Strojvedoucí
Nebude problém práve s prechodom na 64bit? Inštalácia do nesystémových miest+ spúšťanie ako správca? Poprípade všetky potrebné veci k behu OR ? (XNA Framework) atď?
 

Tax

Moderátor
Správce
@Jacek, dem: Skôr je otázka prečo vŕtať do PC keď to funguje, druhá je že prečo preinštalovať 32 bit za 64 u tej zostavy, tam to nemá prakticky žiadny zmysel ?
 

Jacek

Průvodčí
Zatím jsem na nic nepřišel, asi to zase nechám půl roku ležet.
Tax: Co třeba proto, že PC slouží hlavně pro práci a tudíž jsou mnohem důležitější jiné programy, které nefungovaly a jdou jen pod 64
 

Tax

Moderátor
Správce
@Jacek: Ako sú to programy? Ja som sa zatiaľ nestretol s programom ktorý nebeží na Win7 32 bitovom, ale stretol som sa s programami ktoré nebežia na Win 7/8/10 64 bitovom
 

Klokan 35

Hradlař
Petře budu vám odporovat, mám logování vypnuté od té doby co OR šel u nás do povědomí. Ale dnes prostě BP a 321 nerozjedu ani kdybych se POSRAL !!! A proto je mne tenhle simulátor platný jako mrtvému zimník. Takže za mne abych kvůli vláčkům překopával PC který na jiné hry ale i MSTS bez problémů chodí, tak bych musel být K......T.
 

Ikarus280.08

Cestující
Nie je to tak dávno, čo tu niekto písal niekde v nejakom vlákne, že niekomu pomohlo si stiahnuť súbor tsectionint.zip, a hodiť do zložky s hrou.
http://www.elvastower.com/forums/in...ng-static-ones-into-working-ones/page__st__10

Plný zúfalstva som to skúsil, a predsa, zrazu mi trať 321 funguje naprosto bez problémov. Predtým ma zhodilo do menu ešte pri načítaní. Ja mam LOGovanie tak isto zapnuté a problémy to nerobí. Zmenilo to však ovládanie osvetlenia (hoci rýchlo som si na neho zvykol)...

Takže si myslím, že pokiaľ človek chce, tak to rozbehne. Hrať sa s nastaveniami a prípadne vyhľadávať riešenia, či skúšať rôzne verzie. Jednoducho, funguje to.
 

Chemical

Začátečník
Ozkoušeno, před stáhnutím BP ani 321 nešla spustit (slabá sestava PC), po nahrazení souborů se hra spustí bez problému. Akorát to má vady na kráse, jednak to změní některé klávesy (světla se ovládají jinak, spuštění motoru, na to se dá rychle zvyknout), druhak to úplně vyruší správné zobrazování kabin, které se v některé z předchozích verzí OR (tuším x3643 a výše) opravilo. Zkusil jsem to na nejnovější testovací verzi, před úpravou zobrazení kabin bez problému, po úpravě rozhozené. Samozřejmě, problém se vyřeší stáhnutím upravených kabin přímo pro OR.
 

Ikarus280.08

Cestující
Howky: Ja BP nevlastním. 321 mi ale spustiť nešla. Po stiahnutí súboru už nabehla.

Chemical: U mňa problémy s kabínami nenastali, zobrazujú sa mi stále úplne rovnako, samozrejme, upravené kabíny fungujú korektne. Ovládanie je trochu problematické, hlavne to, že sa mi ešte nepodarilo objaviť, čo sa čím ovláda, no faktom zostáva, že z používaných vecí to zmenilo len ovládanie svetiel, a na to som si rýchlo zvykol, dokonca mi to je takto lepšie.
 

Acatus

Provozní technik
Ahoj,

můžete mi prosím někdo poradit, co se z tohoto reportu dá vyčíst? co mám špatně? testuju OR na druhé aktivitě, 'Snekově 443 do Košic... z Cadce za Strečno vše šlape a u předvěsti do Vrútek pád. Hodil bych sem i log file, ale nejde mi sem ten txt načíst. Děkuji za radu. Acatus

445pad.JPG
 
Nahoře