Trať Bratislava Nivy a jej vlečky

Tax

Moderátor
Správce
Môže to byť TU29 "zapožičaná od TEŽ alebo z "Pionierskej železnice" z Košicof

orlov

Hradlař
Je to celkom možné, pionierska železnica "požičiavala" lokomotívu aj na rekonštrukciu trate TEŽ.

Jozef Mihalik

Cestující
Vďaka za foto. Dosť bezútešný záber, kedysi som tam brigádoval pri vykládke vagónov, tam sa neinvestovalo do ničoho. Skúsil som sa trafiť do toho istého miesta ako je na zábere, len to blato a kaluže tam nemám.

Přílohy

• Screenshot-Filiaka.jpg
    Screenshot-Filiaka.jpg
    708 KB · Zobrazeno: 0

Lukas0405

Začátečník
Vďaka za foto. Dosť bezútešný záber, kedysi som tam brigádoval pri vykládke vagónov, tam sa neinvestovalo do ničoho. Skúsil som sa trafiť do toho istého miesta ako je na zábere, len to blato a kaluže tam nemám.
Dobrý deň, dlho sledujem Váš projekt a odhodlal som sa kvôli nemu zaregistrovať, keďže rád by som Vám pomohol ak by bolo treba, mám totiž aj neverejné materiály z danej doby, avšak nesmú sa zverejniť, no vedel by som Vám ich poskytnúť v súkromnej komunikácii. Chcel som sa aj spýtať, či je možné trať už v nejakom obmedzenom režime získať, alebo je to ešte stále rozpracované? Ďakujem a všetko dobré!

Jozef Mihalik

Cestující
Filiálka v pohybe! To tam bol ešte obvyklý ruch. Vagóny s cementom prichádzali z cementárne v Rohožníku, vrecia boli ešte horúce. Museli sa uchopovať veľmi opatrne, lebo papier bol krehký a ľahko sa trhal. V komentári sa spomína aj Dunajplavba. Výkony v prekládke boli síce obrovské, ale popri mechanizácii bola spústa ručnej roboty. Typický preklaďák mal dva základné nástroje - pajser a lopatu.

Nahoře