Jak skinovat? Potřebuji pomoct.

H

Honziil

Host
Jak skinovat čím skinovat . Chci stručný navod na skinovani.
 
Zdravím, pánové, mám asi po 3/4 roce více času na Train Simulator, takže jsem nelenil a učil se. Nicméně potřeboval bych "trochu" poradit.
Nachystal jsem si ve photoshopu nějaké textury a teďka bych je rád cvičně osadil na daný vůz. Mám zatím formát klasicky jpg. Našel jsem si sice nějaké manuály, ale ty pouze operovali stále s malováním a překreslením stávajících textur. Potřeboval bych tedy poradit.
1) V jakém programu osadím novými texturami vagon (stáhl jsem tgatool) Jde mi o to, kde se podívám, nebo kde naladím to, aby mi textury správně přiléhaly například. Zkrátka abych viděl jestli pasují.
2) Co vše je potřeba přepsat v souboru *.s
Eventuelně pokud dělám něco špatně, mohl by mi nějaký skinař napsat návod krok po kroku?

Díky, pokud se někdo ozve.
 

Lukyn-CZ

Průvodčí
Já to dělám ve Photoshopu, pomocí vrstev. Puvodní texturu převedu na .bmp a ve photoshopu přidávám vrstvy, pak sloučím a uložim jako .bmp, převedu do .ace, kouknu v shapeviewru jak to sedí a když nesedí, dám ve photoshopu krok zpět, tim zas vrátim vrstvy a ty náležitě posunu... A tak dokola, dokud to neni ok.
uhelka.jpg
A v souboru .s je potřeba přepsat směrování na textury .ace, převedeš .S soubor do .txt, otevřeš ve WordPadu a pomocí ctrl+f najdeš směrování na .ACE a to upravíš dle svého. Pak uložíš a převedeš .txt zpět do .S
 

Dodo

Signalista
áno i ja používam tento postup...podobný lepšie povedané. Ja si neukladám do BMP ale do PSD vo vrstvách .....
 

Lukyn-CZ

Průvodčí
DJ LA DEFENSE: Nemáš zač...
Dodo: Ano rozdělanou práci ukládám taky do .PSD abych neztratil vrstvy, ale abych s tim mohl pracovat v TGAtool, tak to je třeba dát do .bmp, kolego! :)
 

Dodo

Signalista
áno je potreba bmp ale ja tie vrstvy len zlucim ....oznacim celu texturu skopirujem.....vratim späť na vrstvy a už len otvorím texturu a prilepím, uložím, Exportnem a je to čiže bez BMP :)
 

shevket

Začátečník
Zdar, prosím zkušenější skinaře o radu. Udělal jsem si testovací skin na jednu lokomotivu, ale nedaří se mi otevřít .s soubor. Když ho otevřu ve WordPadu, tak tam mám jen různé znaky. Návod, který je v odkazu víše mi vůbec nefubguje. Pokud by byl někdo ochotný a poslal mi radu do SZ, tak budu moc rád. Děkuji předem.
 

BR601

Pokladník
Textúry pomenuj tak ako boli pri originálnom vozidle. To na začiatok stačí.
*.s súbor je komprimovaný, preto tie znaky. Existujú programy, ktoré ho dokážu rozbaliť, a potom sa dá upraviť vo wordpade, a naspäť komprimovať. Robí sa to tak kvôli veľkosti súboru.
 

Venny

Signalista
Např. prográmek Shape shifter... Určitě bude odkaz v příslušném vláknu.
Soubor *.s se převede do tvaru *.txt, následně se provedou změny např. v názvech textur a výsledek se opět zkomprimuje do formátu *.s. ;)
 

Acatus

Provozní technik
Zdar profíci, zkouším se (v PS ve vrstvách) naučit skinovat a chtěl bych se přeptat zkušených, jaké máte prosím kdo fígle na spojování jednotlivých oken/výřezů? Na výukové 183 se mi to moc nepovedlo. Přechody v jednom výřezu není problém, ale ty dvě poloviny bočnice jsem zkoušel dát v roztáhlém cropu k sobě, připasovat rozměry a odstíny a zpět rozdělit do původních pozic v acéčku, ale moc se mi to nechytlo.​
A ty výřezy v jednotlivých .ace souborech jsou dané nebo si je lze vyřezat dle vlastní libosti? Tímto bych si mohl po dokončení bočnice ten přechod v polovině opravit ve vlastním středovém výřezu pomocí funkcí v PS.​
Díky předem za ochotu.​

182.168.jpgprechod frames.jpg
 

Václav Polák

Cestující
Zdar profíci, zkouším se (v PS ve vrstvách) naučit skinovat a chtěl bych se přeptat zkušených, jaké máte prosím kdo fígle na spojování jednotlivých oken/výřezů? Na výukové 183 se mi to moc nepovedlo. Přechody v jednom výřezu není problém, ale ty dvě poloviny bočnice jsem zkoušel dát v roztáhlém cropu k sobě, připasovat rozměry a odstíny a zpět rozdělit do původních pozic v acéčku, ale moc se mi to nechytlo.​
A ty výřezy v jednotlivých .ace souborech jsou dané nebo si je lze vyřezat dle vlastní libosti? Tímto bych si mohl po dokončení bočnice ten přechod v polovině opravit ve vlastním středovém výřezu pomocí funkcí v PS.​
Díky předem za ochotu.​

Zobrazit přílohu 26680Zobrazit přílohu 26681
Ano, mám ten samý problém. Nejradši fotím celou (boční) texturu jako jednu fotku, ale to se povede jen málo kdy (kvůli nedostatku místa).
 

Lukyn-CZ

Průvodčí
Ano, mám ten samý problém. Nejradši fotím celou (boční) texturu jako jednu fotku, ale to se povede jen málo kdy (kvůli nedostatku místa).
Ptal jsi se mě přes SZ a tam jsem Ti psal, ať fotíš na několik částí. Ale koukám, že komu není rady, tomu neni pomoci...
 
Nahoře