Trať 341 Vlárská dráha

dem

Strojvedoucí
Ništ.....Ak je to zase podmienené prihlásením sa, tak sa nato normálne môžem vybodnúť....

Tax

Moderátor
Správce
To chceš povedať že som blbý? Blbý je ten kto vymyslel všetko tak ako to tam funguje, že potrebuješ sťahovať milióny autorských súborov, alebo nemôžeš svoju trať verejne publikovať pretože nemôžeš pri stavbe trate zohnať 2249,5 povolení autorov modelov? Že to má blbý engine čo je pol internetu na smiech? Ktorý zabije aj najlepší HW? Ja ti poviem, že to je masochsitický produkt, rovnako idiostský ako Android, Windows 10. Gúgl Play, Windows Obchod, Steam, to môže vymyslieť len blbý američan.
Nie, ďakujem, nechcem.
Ak by bol tak dobrý ako hovoríš tak tu za tie roky máme najmenej 15 českých a slovenských ucelených tratí, celú škálu vozidiel od prvopočiakov ČSD až do dnes. A máme čo?

Dan J.

Strojvedoucí
Mněl jsem tu čest si simulátor projet, je velmi hezky zpracovaný graficky, líbí se mi, že třeba na sklo padají kapky deště, nastupují cestující, ale tam už byl první zádrhel, někteří nastupovali mezi vozy. :) Jízdní vlastnosti mne nějak nenadchly, spíš mi to připomínalo TRS, nevím jak teď, vše se nějak vyvíjí, ale jinak Tax to napsal přesně, XXX povolení a XXX placení i za modely (třeba Rumuni mají pacené vše) vozů atd, atd... Takže ORTS/MSTS. Nejsem proti si koupit hru, ale patit za každý opdate? To je divné. :)

dem

Strojvedoucí
Chlapci vyjadrovať by ste sa mali len k tomu čomu rozumiete. Tax to pojal po technickej línii, tam mu nemám čo vytknúť. Tie inštrukcie v readme sú úplne naj......tisícová lišta toho čo musíš stiahnuť, aby si si zajazdil tak ako to autor spravil.....A stačí jeden chumaj, viď návestidlá a vozidlá a neviem čo všetko od Vlastíka a celé RW je na ruby....Proste niekto sa naštve a stiahne všetko viď napríklad aj Romana a zháňaj.....Toto je úplne od veci...

Čo sa týka Danovho príspevku, no žiaľ nevie o čom rozpráva.....Update nie je za peniaze, hru som kúpil raz a odvtedy ju mám udržiavanú cez steam aktuálnu....Vlaky addony si zase buď kúpim, alebo nie. TO je na mne. Avšak kopec autorov si do svojho diela dáva payware addony a tam už ti neostáva nič len si ich kúpiť.....Má to svoje pre aj proti.

Ešte by nám Braňo mohol vysvetliť kde na tej stránke tá trať je, lebo ja som ju tam tiež nenašiel....

Pikku

Vlakvedoucí
...Ak by bol tak dobrý ako hovoríš tak tu za tie roky máme najmenej 15 českých a slovenských ucelených tratí, celú škálu vozidiel od prvopočiakov ČSD až do dnes. A máme čo?
Tak ono ten nedostatek addonů je samozřejmě způsoben z velké části tím, že sice lze vzít model z MsTS a převést ho do TS201x, ale tam pak vypadá jako bys použil stroj času a vrátil se o desetiletí nazpět. A udělat model do TS201x tak, aby splňoval nějaké současné standardy zase není tak snadné. Ke každé lokomotivě kabina (animovaná) to není žádná sranda, to není pár obrázků jako v MsTS (ORTS). Aby model vypadal, tak se u textur se musí definovat vlastnosti povrchu (jinak je to jako v MsTS, ploché a nevýrazné) a je třeba se tomu trochu věnovat, (a zase, není to jen poslepování fotek na jednu texturu). Tratí je relativně dost - vím minimálně o pěti reálných, na kterých se dá slušně jezdit a ve výstavbě jsou další dvě (minimálně). Addonů ČD nebo ČSD je taky už dost na to, aby si člověk hrál s vláčky. A placených (a pěkných) addonů je hromada, stačí si vybrat.
To, že hra jede na blbém enginu, že zatěžujě nadměrně HW a že se distribuuje přes Steam je fakt a nemám z toho radost. Ale co s tím? ORTS je v současné době na úrovni co se týče vozidel, ale ty trati mají prostě všude napsáno „patřím do MsTS a nestydím se za to“ (což je škoda).
A vlastnosti vozidel? Kolik že to vlastně máme vyladěných (správně vyladěných !) vozidel do MsTS a ORTS ? Myslím, že by se daly spočítat na prstech obou rukou. (U ORTS ani to ne). Takže ať si každý dělá co chce a jezdí s čím chce, stejně to tu nevyřešíme.

Tax

Moderátor
Správce
Takže ať si každý dělá co chce a jezdí s čím chce, stejně to tu nevyřešíme.
Toto je pravda, nemá cenu riešiť to.
Každý sim má niečo do seba, nemá zmysel niekoho presviedčať aby si vybral nejaký iný keď nemá k tomu kladný vzťah. Mne OR vyhovuje z viacerých dôvodov. MSTS môžem tiež a RS/RW/TS ma nijako moc nezaujíma, nech sú všetky tri či štyri modely sebelepšie. PS: Pre urážlivých a vzťahovačných toto som napísal obrazne, hoci asi nebude oveľa viac modelov ktoré by ma zaujímali a potešili.

Dan J.

Strojvedoucí
Čo sa týka Danovho príspevku, no žiaľ nevie o čom rozpráva....
Ahoj Dem, nemám přehled jak to je teď, vyjadřoval jsem se k tomuto simulátoru, kdy jsem jej měl nainstalovaný, tak cca rok zpátky, né li víc, takže ano, do toho až zase tak nevidím. Jen mne tehdy nenadchly jízdní vlastnosti, ale graficky tam vychytávky byly. To jsem napsal i výš. Obrázky z tratí vypadají moc hezky. To musím uznat. Avšak já zůstanu u svého OR. Je to věc volby.

dem

Strojvedoucí
Jasne Dane, len problém je tam, že to k čomu sa vyjadruješ už neexistuje.......A na základe takýchto vyjadrení si niekto iný môže urobiť obraz o danom programe, ktorí je odvtedy úplne inde.

kiski

Cestující
Ad Tax: neviem o tom, že by som bol niekde napísal, že si blbý. Ani to tak nebolo myslené. Netreba za mojím príspevkom hľadať niečo, čo tam nie je.

Ad dem: Tá trať je samozrejme pre zaregistrovaných, ale už je to nejaká doba, čo som ju sťahoval. Ak ti prekáža to, že sa musíš zaregistrovať, tak zato už ja nemôžem. Pre mňa osobne registrácia nie je prekážkou, pre podobné veci mám pripravený jeden nick a jedno heslo a používam ho všade.

Tax

Moderátor
Správce
@kiski : No to si nepovedal, ale zároveň si nepovedal nič aby som na TS zmenil názor. Proste za daných možností, spôsobu distribúcie samotného SW aj dostupných addonov je to pre značné množstvo ľudí úplne nah*vno. Vrátane mňa.
Druhá vec, keď som začal modelovať do MSTS tak to modelovanie bolo celkom logické. Niečo som pochopil celkom ľahko a čo som nepochopil tak bolo poruke kopa ochotných modelárov ktorí poradili. Toto u RS/RW/TS nie je. Proste toto ma nijako nepresvedčilo, stavať modely do tohoto nebudem a keďže tu nie sú prakticky žiadne modely ktoré by ma nejako zvlášť zaujímali ( tea okrem dvoch - troch Pikkových ) tak mi tento soft je úplne k prdeli ;) Vieš, na hranaté krabice vo farbách ČD a iných nových železničných správ fakt nie som zvedavý a pekných mašín z rokov 1900 - 1975 sa tu nedočkám.

dem

Strojvedoucí
Ano Braňo vadí mi to. A vadí mi to od času keď naši južný susedia začali všetko podmieňovať registráciou.....Avšak občas sa výnimka spraviť môže ak ide o kvalitnú vec. Ešte to prehodnotím.

Pikku

Vlakvedoucí
...keď som začal modelovať do MSTS tak to modelovanie bolo celkom logické. Niečo som pochopil celkom ľahko a čo som nepochopil tak bolo poruke kopa ochotných modelárov ktorí poradili. Toto u RS/RW/TS nie je. ...
Ale je, jenže pro TS201x nemodeluješ tak s nimi nejsi v kontaktu. Fakt je, že dnes něco vymodelovat na úrovni je prostě složitější (pracnější) a hlavně náročnější na čas. A mezi námi, zrovna my dva jsme si ten čas vybrali už před patnácti lety v MsTS :) Teď by se měli objevit mladší.

kiski

Cestující
@Tax: Ja ale nie som od toho, aby som ťa presvedčoval. Presvedčiť sa predsa musíš sám, ak chceš. Mne je to predsa jedno, aký simulátor hráš. Ono tých modelov, ktoré spadajú do toho obdobia, ktoré si napísal, niekoľko je, aj keď nie toľko, ako do MSTS/OR. MInimálne ako si spomenul Pikkove 122, 181/183, Bardotky, Prasiatka, Hektori, ja som vydal Bobiny 141 a v budúcnosti vydám 242. KalOOOpx vydal Okuliarnikov. Hekl s bývalým "spolkom" :) vydali 350 a 150/151 (možno nespadajú presne do toho obdobia, ale svoj vek už majú tiež, navyše 15X prešli mojím updatom). Vozňov je tiež dosť. Treba brať do úvahy aj to, ako dlho je ten simulátor vonku oproti MSTS a akú má hráčsku a tvorivú základňu. Tie dve hry sa v tomto ohľade nedajú vôbec porovnávať.
Samotné modelovanie je logické aj tu. Nemôže to byť iné ako do iného simulátora, rozdiel je len v rôznych pomenovaniach, nastavení shaderov, ale to všetko sa naučíš raz a potom to predsa už len opakuješ. Naučiť sa dá všetko. A takisto sa dá opýtať ľudí, čo v tom už niečo postavili. Mnohí môžu potvrdiť, že ak som ja osobne vedel a mal som čas, poradil som vždy. Takisto Michal poradí vždy okolo skriptov, atď. Len sa treba opýtať. A je vydaných a preložených aj dosť návodov. Osobne si myslím, že tu dvojnásobne platí - kde je vôľa, tam je cesta.

Tax

Moderátor
Správce
A mezi námi, zrovna my dva jsme si ten čas vybrali už před patnácti lety v MsTS :) Teď by se měli objevit mladší.
No to je pravda. Ale pretože mládež sa k tomu nemá, keď áno tak nemajú fantáziu a bez fotiek neurobia nič lebo to nemôžu fotografovať, tak to značí že ak chcem jazdiť s niečim iným tak ostanem u MSTS a OR.
@kiski : To sú všetko ČD, ČDC, ZSSK či ZSCS a to je pre mňa a mnohých ďalších akosi nezaujímavé. To vidím vonku naživo a nemusím to mať aj v PC. Keď aj niekto urobí mašinu s retro náterom, tak na to nacápe muzejné nápisy a urobí len jednu jedinú prevádzkovú mašinu. To tiež nie je nič moc. No ale čo už.

dem

Strojvedoucí
No toto už je debata na úrovni :
A: ja mám rád guláš.
B:a ja zase rizoto.....rizoto je lepšie , lebo to nie je guláš.

Tvrdiť, že ľudia čo pracujú len s fotiek sú bez fantázie, je trochu prestrelené. Osobne som presvedčený o tom (teda netvrdím to ako jedinú pravdu) , že do dnes žiadna technika aj keď sebe lepšia neprekonala fototexturu.....
To že niekto chce robiť veci, na ktoré už podklady neexistujú, lebo mu to imponuje viac to obdobie, je len vec záujmu......

p.s: mimochodom aj pri fototexturovaných modeloch musíš mať dobrú fantáziu. Nie všetko sa dá nafotiť a musíš aj improvizovať. :)

Ale to sme už od názvu vlákna poriadne utiekli. Malo by sa tu asi upratať....

Nahoře