Aktivity pro OR Dan J.

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj a hned se dostávám u vydání aktivity do problému, to je to co jsem psal. Aktivita Os 3510 a 3511, s ČD 742 od Jacka, ano eng jede pod OR CZ, ale kabina? Tu mi poslal opravenou Icik a co teď? Mám ji přiloýit k aktivitě? Pro OR CZ nikde ke stažení není a stará z MG nefunguje, jsou tam díry v kapotách. Tak co teď s tím... ?

Icik

Průvodčí
Tak tu úpravu cvf dej k aktivitě k dispozici. Ten kdo jede na původním OR, ji upotřebí také. Funguje v obou verzích.

Dan J.

Strojvedoucí
JJ, dal jsem tam celou kabinu a už se pomalu pracuje na ReadMe, pokud vše dobře půjde během týdně odešlu k vydání.

Dan J.

Strojvedoucí
Já se z těch win10 fakt poseru! Tak teď nevím co mám dělat. Dnes aktualizace dufultního antiviru win defender a on ta svině začal mazat soubory ace ze složek modelů, kur..a a co teď s tím, nejdem programátor a anitivirák potřebuju, jsem na netu a bez ochrany by to byla sebevražda... Zatím jsem dal obnovit a je to zpět, ale to abych byl furt ve střehu a sledoval historii v antiviráku.
vin defender.jpg
A nechápu, proč mi tam hlácí trojana, když třeba BI je můj skin a ty textury ani nemám stáhlé z netu...

dvacka

Průvodčí
a anitivirák potřebuju, jsem na netu a bez ochrany by to byla sebevražda...
Ahoj Dane,
já funguji celý život bez antiviru na PC a jsem spokojen. Svojí blbostí jsem si jako malý kluk stáhl nějakou čínskou RPG hru a poslal si do PC trojáka, jinak od té doby nic a to už tak bude cca 10 let. Jednou jsem udělal to, že jsem si koupil Avast. Když jsem viděl, jak mi to zpomaluje PC, tak ještě v placené lhůtě letěl z PC do koše :D

Ale viděl bych ten tvůj problém na nějaký bug u Microsoftu. Zkus antivir přeinstalovat nebo počkat na nějakou aktualizaci. :)

nytek23

Začátečník
V PowerShellu spustit jako admin:
Kód:
Add-MpPreference -ExclusionExtension ".ace"
To vyřadí soubory .ace z kontroly defenderu.

Gregorow

Začátečník
I wish you a nice evening! I would like help asking how to download the Rekreační vlak 1969_70 task created by Dan or from where it is not available from the Moje vlacky website. At least I can't download it. Has it already been removed? Thank you in advance for your answers.

Josef Vogeltanz

Vlakvedoucí
V PowerShellu spustit jako admin:
Kód:
Add-MpPreference -ExclusionExtension ".ace"
To vyřadí soubory .ace z kontroly defenderu.
Díky. Měl jsem stejný problém jako Dan. Defender začal náhle některé textury označovat jako zavirované a rovnou zahazovat:

hrozba.JPG

Patrně nějaký bug Windows Defenderu, probírá se to v mnoha diskuzích na netu.

Dan J.

Strojvedoucí
Os3510_GVD2004-5.jpg
Krásný jarní den roku 2005, i přes nádherný den, na osobáku z Olomouce lehl "Krokodýl" ČD 851, takže vlak přebral "Kocour" ČD 742 coby záloha, na konec soupravy byl ze zálohy přišibován vůz ČD BDix a vy povezete osobák do cílové stanice Olomouc a pak zpět do Krnova, kde obrat vlaku končí, takže odstavíte vozy a zatáhnete do depa.

Podrobnosti k aktivitě zde.

Přeji příjemnou zábavu. Dan J.​

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj.
Jak zapnu návěstní opakuvač v 3D kabině u Zamračené? Alt+R se mi u OR CZ nerozsvítí? Jde o rok 1989?
Další prosbičku bych měl ke spoji Opava - Hanušovice - Olomouc. Vlak vyjížděl jako Os 3482 z Opavy a v Krnově byl v 15:43, z Krnova dpokračoval jako Os 3606 s odjezdem v 15:53. Což by bylo 10 minut na objezd soupravy. To je krátká doba jak sviňa, takže to v Krnově přebírala jiná mašina, nebo to objížděla Zamračená co to tahala z Opavy?
Dík předem. Dan

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj, prosím, co tahávalo nákladní vlaky Pn, Mn v roce 1989 mezi:
Krnovem - Glucholazy - Jeseník - Hanušovice - Šumper - Olomouc?
A prosím, co sloužilo v Hanušovicích na posunu? Zatím jsem tam práskl malého hektora.

pikla

Začátečník
P
V Hanušovicích dokonce ještě na přelomu tisíciletí stála točna, dnes (bohužel) minulost. A dříve ty zálohy ve větších a uzlových stanicích prostě měly význam.
Potvrzuji poslední větu - ti, kdo nesloužili před rokem 1990 nemají velkou představu, co se tehdy vozilo. Třeba ve Strakonicích se živila denní i noční záloha a většinou moc nepauzírovala. Pro představu - na lokálce mezi Strakonicemi a Vimperkem tehdy za 24 hodin pracovaly 4 manipuláky a když bylo třeba, dělala denní záloha separát pro vozy se štěrkem do lomu ČSD za Volyní. Nebo po roce 1990 byly dopravny Bohumilice, Lipka a stanice Vimperk doslova zavalené rajkami s cementem pro firmu Berger... Pro Dana - barča na manipuláku na lokálce nic neobvyklého. Třeba z Volar do Vimperka jezdili volaráci s Barčou, nic jiného by vlak do Kubovy Hutě z obou stran nevytáhlo....

Tom Kanka

Signalista
Děkuji za poučení (na dráze jsem od roku 1986) a informaci, že v Hanušovicích byla točna.
Ale dotaz zněl, zda v Hanušovicích ta záloha byla.

pikla

Začátečník
Děkuji za poučení (na dráze jsem od roku 1986) a informaci, že v Hanušovicích byla točna.
Zdravím Vás
poučovat bych si nedovolil - to byla vzpomínka. Někdy se usmívám, když těm mladým co dnes slouží, ukazuju fotografie nádražíčka, kde dnes o nákladní vůz nezavadí, jak to vypadalo.....
Nicméně přiznávám, že - jsa z jihozápadu - o záloze v Hanušovicích nic nevím a k tomu jsem se nevyjadřoval. :)

pikla

Začátečník
Záloha v Hanušovicích byla - stačilo zadat na Google dotaz PLD Hanušovice a vyjede tohle
první článek je historie stanice, druhý článek historie PLD včetně lokomotivních řad.
Tož tak...

Nahoře