Aktivity Acatus

Ahoj,
dovolím si včlenit se do Vaši komunity tvůrců aktivit založením tohoto vlákna, kde budu rád za Vaše připomínky. Děkuji tímto moderátorům tohoto webu, že zde můžu smažit své občasné dotazy, co a jak:) a především tvůrcům tratí a modelů/skinů, které jsou opravdu skvělé.

Mojí první tvorbu jsem vylepil včera do tratě 321, a tak zde jen pro upřesnění:

Ex 124 Košičan
Autor : Acatus
Úsek : Košice - Žlina
Vozidlo : 151.010
Délka úlohy : 3:15
Verze trati : aktualizace 27
Verze bin : 1.8.052113
Trainset : BP + další viz. seznam
Download: https://ulozto.cz/!pPsLDLVHedx6/tk-ex124-kosican-zip
Heslo ke stažení: kalamita
Testováno pro OR : Ne

Ahoj,

na uloz to najdete další moji tvorbu na 321ce:

jde o EN 442 "Bohemia" pro úsek Bohumín - Praha
Vozidlo : 151.008
Délka úlohy : 3:45
Verze trati : aktualizace 28
Verze bin : 1.8.052113
Trainset : BP + další
Download: https://ulozto.cz/!xI3WKkvesH0a/tk-en442-zip
Testováno pro OR : Ne

Na výběr ve složce je základní verze .apk vedená strojem 151.008hk, alternativou pro slabší PC je ta s peršanen 162.037hk. Více o tom se dozvíte v přiloženém ReadMe, které si kdyžtak pročtěte. Seznam vozidel mimo TBP ještě doplnim, kdyby jej vyloženě někdo potřeboval. Kdyby něco nešlapalo, pište.
Acatus

Naposled editoval moderátor:
Ahoj,
mnozí možná postřehli, že jsem paralelně s Bohemkou stavěl i Mn 81621/81620, který jsem avizoval brzo vydat. Už to vypadalo dobře, než jsem poskládal misi v celé trase a pustil se do doplňování "událostí na místě":( Mimo to, že se mi při kompletaci nějak rozhodil křižující traffic v Domašově a za boha nešel různým laborováním rozjezdit, dnes jsem si navíc uvědomil, že se mi pořád po "ukládání hry s přepočítáním" v editoru !samovolně! mění čísla událostí. Prostě se nějak událost na místě, např. č. 51 přepíše na 55! a jiné jinak, což totálně rozesírá celou hru.
Ono snad nejde přidávat nové úlohy dodatečně dozadu proti směru jízdy? tedy např. 55 k místu/stanici s úlohami např. 25? Jinými slovy, je snad nutné dodržovat jejich zadávání jen ve směru jízdy vlaku hráče? Myslel jsem, že automatické přidělování čísla události na místě je jednou dáno a nemělo by se měnit v ohledu kdy a kde ji přidáváš!? je v tom sice pak binec, ale když jdeš po bodech postupně, je ti jedno, jaké číslo zadáváš do aktivace.
Máte s tím prosím někdo zkušenosti?

Už to sice jezdí jak má a je to fakt mazec ťapnout ty ložené po prázdných:), ale zbývá přelít rozkazy z mé hlavy do událostí a jestli to budu muset překopávat od nuly, tak se to asi dost protáhne.
A taky, nenarazili jste někdo na nekouřící službák Daak s koncovkami viaflex? csd_Daak svítí jako osobní vagon a zavěsit na něj koncovky na skřnové vozy z důvodu obratu vlaku nemůžu, protože se pak loko nepřicukne až k vozu.
A předpokládám, že při otočení přípřežní loko u PCtrafficů (aby byly chladiči k sobě), bude vždy svítit dozadu na vlakovou a na čele bude po tmě, co?
Díky předem za rady. A.

81620.jpg

Jacek

Průvodčí
Přepočítání úkolu mi nikdy nezměnilo nic na událostech, ale jedna věc je spolehlivě rozhází. Při smazání nepotřebné hlášky se ID všech ostatních sníží o 1. Na to je třeba dávat pozor a nepotřebné hlášky nikdy nemazat, radši jim nastavit aktivaci 0 a odsunout někam na nepojížděnou kolej.

Zdravím, já bych si dovolil nesouhlasit ohledně ID událostí. "Událost na místě" (má-li aktivaci 1) je aktivována příjezdem vlaku a je úplně jedno, jaké má ID. Editor aktivit (MSTS) kdykoliv při odmazání Události u všech sice sníží jejich ID o 1, ale zároveň totéž provede i ve všech odkazech uvnitř Událostí, takže funkčnost aktivity zůstane zachovaná. Problém možná bude, že v některé Události zbyl odkaz (ve formě prázdné karty) na Událost již neexistující, což editor už ošetřit nedokáže.

Jacek

Průvodčí
Ono bude záležet zejména na složitosti a vzájemném provázání jednotlivých událostí. Pokud jde pouze o nezávislé hlášky a jedna se smaže, nic se nestane. Pokud jedna ovlivňuje druhou, třetí, prostě se smazáním všechno rozhodí, v odkazech se ID nezmění, s tím jsem si "užil" víc než dost než dost. Hodně jsem se s tím natrápil u mise čítající okolo 95 událostí, viz část poznámek, které jsem si k tomu psal. Konkrétně při smazání např. č. 17 zůstanou události 1 - 16 beze změny, od 18 výš se sníží ID o 1, nastavená aktivace/deaktivace se ale nepřečísluje !
Při tvorbě posunovací mise taky doporučuji si dělat takový soupis, při takovém rozhození nebo dodatečných úpravách je oprava snadná.

7 – reverz 1
8 – o dva vozy před reverzem 1
9 – o vůz před reverzem 1
10 – pomalu, najíždíme na 9. Koleji
11 – o 10 metrů před 10
12 – o 25 metrů před 10
- aktivuje 70
69 – suńme 50 metrů před 10
13 – (a0) reverz 2
- Zvýšení aktivace 16, 17, 18
14 – (a0) o vůz před 13
15 – (a0) o dva vozy před 13
16 – (a0) pomalu, najíždíme
17 – (a0) 10 metrů před 16
18 – (a0) 30 metrů před 16
- Aktivuje 20, 21, 22
70 – (a0) 50 metrů před 16
- Aktivuje 71
19 – (a0) zvýšení aktivace 16, 17, 18 a Sveseni Bruntal 2
20 – (a0) reverz 3
- Aktivuje 23, 24, 25
21 – o vůz před 20
22 – o dva vozy před 20
23 – zastavení na 10. Koleji
24 – o vůz před 23
- Aktivuje 26, 27, 28
25 – o dva vozy před 23
88 – (a0) 50 metrů před 23

26 – (a0) reverz 4
- Aktivuje 29, 30, 31
27 – (a0) o vůz před 26
- Aktivuje 88
28 – (a0) o dva vozy před 26
87 – (a0) o 50 metrů před 31
- Je aktivovaná časovou hláškou B-posun 2-10
29 – (a0) o 30 metru před 31
- Aktivuje Svěšení Bruntál 3
30 – (a0) o 10 metru před 31
31 – (a0) najíždíme na vlak
32 – zvýšení aktivace 13, 14, 15 a 19

Jak píše Jacek. Od smazané se to bortilo zjevně nahoru. V podstatě byl u mně problém v tom, že se mi při funkci zvýšení aktivační úrovně v nabídce "aktivuje" nezobrazila ze mně neznámého důvodu kýžená úloha, která však v trati umístěná byla! a tak jsem ji neznale chyby smazal a vytvořil jinou na jejím místě.

Ahoj, něco málo ještě v návaznosti na poslední příspěvky zde:
... a po přepsání a překontrolování všech přečíslovaných úloh mám po dnešních úpravách pocit, že u nich došlo k nějaké vnitřní destrukci, protože ty snížením ID dotčené, resp. ty z nich s aktivací na nule, se ani po opravě jejich dat a funkcí neaktivují. Musel jsem je odsunout "na vedlejší kolej" a nahradit novými, které už fugují správně.

Ahoj, Maňas do Dětřichova na trati 310 plně funkční. Než napíšu seznam vozů mimo TBP, hledám kolegu, který by to testnul a doladil se mnou případné nedostatky, které se na jiném železe mohou vyskytnout. Jacku? Venco? Dvacko? Co? Nemáte pls někdo z vás, či dalších tvůrců misí chuť a čas na tři hoďky šibovačky v msts verze tratě 6.0? Děkuji za feedback.

Ahoj, podařilo se mi s Bendíkem doladit Mn 81621/81620 a teď jsem ho úspěšně projel i s barunou 751.172, by't tuto byste na daném páru hledali marně. Ale pro test funkčnosti s velkou loko... pěkný zážitek. Realitou je v údolí Bystřice ale řada 731, 742, či 753.7 ČDC.
Stahovat misi můžete zde:
https://www.uloz.to/!gUh4VRWsFvl6/tk-mn-81621-zip

Úsek: Hrubá Voda - Dětřichov nad Bystřicí - Hrubá Voda
Délka aktivity: 3h
Hnací vozidlo: 731.006 čdc
Aktualizace: 6.0
MSTS Bin: 1.8.0521...
Netestoval jsem ji v OR
Přibalen je soupis důležitých vozidel mimo TBP.
Kdyby jste případně někdo na něčem zamrznul (nezobrazila se hláška/úkol apod.) napište místo, popoženu vás.

81621 s751-1.jpg

@Acatus : Včera jsem objevil Tvoji aktivitu tk_Mn81621, kterou jsem stáhl a nainstaloval a zapomněl jsem ji sjet. Po objevení jsem ji jel jsem ji s lokomotivou řady 731. A protože mám moc rád aktivity s nákladními vlaky a ještě specielně aktivity Mn, tak jsem si ji moc užíval :). Jsi opravdu "mister", když dokážeš takovou aktivitu udělat. Dnes již nikdo (vyjma Tebe) takovouto aktivitu nedělá.
Přeji Ti všechno nejlepší do Nového roku a ve skrytu duše doufám, že budeš mít čas a něco podobného vymyslíš.
Děkuji Ti za ni mnohokrát :).

... má letos poslední aktivita Os 4746, tentokrát pro trať BP
Což je moc pěkný, až na to, že po stažení se aktivita jmenuje Os 4747 (+ Os 4749) a ani na jednom z nich za posledních 10 let Panter (za kterého to má být náhrada) nejezdil, vždy 560. Navíc obrat Os 4747 / 4749 neexistuje. Os 4746 / 4749 už však ano ... někde bude něco špatně.

Ale když si vlastně celou aktivitu můžeme předělat podle vlastních představ, je to nejspíš naprosto a zcela úplně fuk ... :confused:

A'ha tak za 560. Ty jízdní doby mě napovídaly něco svižného. Děkuji ti DeadFish za připomínky.
Tentokrát jsem opravdu vařil z vody (neznám to tam a proto to v ReadMe i uvádím) a původní záměr byl pouze pro vlastní potřebu si otestovat kvedlačku s plecháčem na daném úseku. Ale jak jsem to objel ve Skalici a viděl na odjezdu tu možnost cesťák-odjezdová šajba za rychlíkem, tak jsem začal stavět i pro vás s cílem, že by se mohlo líbit. Není to dobré?

"Ale když si vlastně celou aktivitu můžeme předělat podle vlastních představ....."
Kde je psáno?

Mise skutečného Pn 54038 pro OpenRails - Přijde někomu vhod těžký Pn z Polanky nad Odrou do České Třebové? hmvl 2562 t, Vmax 90 km/h.
Díky za feedback na sz.

Dodo, díky za peršana 247. Je skvělý.

Pn54038.jpg

Nahoře