Jak vytvořit aktivitu

Venny

Provozní technik
Aha, tak problém byl nakonec někde jinde než novátorském tvoření aktivit... :rolleyes:
PS: Místo "jinde" si dosaďte, co sami chcete.

AdamS

Cestující
Ako tak čítam, Vítek používa rovnaký princíp tvorby aktivít, aký používam ja. Nastaviť traffic nie je až taký problém, s tým by som vedel, v prípade záujmu, poradiť. Nie je to ani o časovej náročnosti, pokiaľ chcem aktivitu, tak ju vytvorím tiež za jeden deň a presne systémom "šablón" a ctrl+c/v. Je to o nastavení a zvyku, kto už sa raz naučil na tento spôsob, bude si ho zastávať a platí to aj opačne. Viem o čom píšem, pretože tvorím na notebooku (s nevysokým výkonom) a skúšal som aj EA MSTS, s ktorým som mal veľmi závažné problémy. Preto som zišiel z kratšej cesty, možno jednoduchšej, ale v danom momente som ju vyhodnotil ako zložitejšiu. Rozhodne však tiež odporúčam začínať na menších tratiach, kde je jednoduchšie naučiť sa manipulovať s trafficom. :)

Radek Pešorna

Cestující
Ako tak čítam, Vítek používa rovnaký princíp tvorby aktivít, aký používam ja. Nastaviť traffic nie je až taký problém, s tým by som vedel, v prípade záujmu, poradiť. Nie je to ani o časovej náročnosti, pokiaľ chcem aktivitu, tak ju vytvorím tiež za jeden deň a presne systémom "šablón" a ctrl+c/v. Je to o nastavení a zvyku, kto už sa raz naučil na tento spôsob, bude si ho zastávať a platí to aj opačne. Viem o čom píšem, pretože tvorím na notebooku (s nevysokým výkonom) a skúšal som aj EA MSTS, s ktorým som mal veľmi závažné problémy. Preto som zišiel z kratšej cesty, možno jednoduchšej, ale v danom momente som ju vyhodnotil ako zložitejšiu. Rozhodne však tiež odporúčam začínať na menších tratiach, kde je jednoduchšie naučiť sa manipulovať s trafficom. :)

Radek Pešorna

Cestující
Takže víš vytvořit aktivitu v OR, aby Ti jely vlaky podle časového harmonogramu, který zadáš do Timetables?
Můžeš to více rozvinout?
Veškeré aktivity, které jsem dělal v Microsoft simulátoru v exe tools mně pak fungují u všech českých anebo slovenských tratí v OR.

Jakmile tam mám trať CMK z Polska, tak mám po vytvoření klasické aktivity, nesoulad v časových intervalech ve stanicích anebo rozhozené časy dojezdů vlaků v trafficu.

Takže musím přes Timetables? Není jiná možnost? V Timetable nejde nahodit autopilot a nelze přejít do protijedoucího vlaku. Pokud ano - můžeš napsat krátký stručný návod na vytvoření aktivity v OR s tarfficem?

Díky za radu

Radek7777

Meda

Cestující
Zdravím
a prosím o radu.
V aktivitě bych chtěl označit místo zastavení vlaku hráče u nástupiště pomocí servisu výpravčího s návěstí Stůj. Vložil jsem ho jako traffic na různé způsoby, bohužel bezvýsledně. Stačilo by mi stručně popsat, jakou mu vytvořit trasu, který servis použít, zda vložit WP atd.

poison

Pomocník strojvedoucího
To je podle situace v konkrétní stanici, postavíš jej na volnou vedlejší kolej na vyčkávací bod a zkontroluješ si, zda stojí tam kde potřebuješ. Vím, že se to blbě trefuje, ale lze si udělat testovací aktivitu, která má stejný traffic jako ta finální a prostě si to spustíž přímo v té stanici a vidíš, kde výpravčí stojí.

Meda

Cestující
To je podle situace v konkrétní stanici, postavíš jej na volnou vedlejší kolej na vyčkávací bod a zkontroluješ si, zda stojí tam kde potřebuješ. Vím, že se to blbě trefuje, ale lze si udělat testovací aktivitu, která má stejný traffic jako ta finální a prostě si to spustíž přímo v té stanici a vidíš, kde výpravčí stojí.
Zdravím,
podle tohoto postupu se to na cca pátý pokus podařilo a už to funguje.

Meda

Cestující
Zdravím,
jako začátečník zkouším tvorbu složitějších aktivit. A jedna začátečnická otázka : Jde nastavit situace, že loko hráče má vykonat posun ze staniční koleje tak, aby se na přísl. návěstidle (které je vícesvětlové) rozsvítila návěst "Posun dovolen" a ne např. "Volno" nebo se posun prováděl proti "Stůj" na souhlas v hlášce ?

Šnek

Vlakvedoucí
Zdravím,
jako začátečník zkouším tvorbu složitějších aktivit. A jedna začátečnická otázka : Jde nastavit situace, že loko hráče má vykonat posun ze staniční koleje tak, aby se na přísl. návěstidle (které je vícesvětlové) rozsvítila návěst "Posun dovolen" a ne např. "Volno" nebo se posun prováděl proti "Stůj" na souhlas v hlášce ?
Tohle jako aktivitář neovlivníš. Návěstidla jsou nadefinovaná autorem trati.

Nahoře