Červená na odjezdovém návěstidle

Pařič

Cestující
Ahoj.. tak já už nevím... vším jsem se tak nějak prokousal, ale co mě opravdu v OR trápí, to jsou návěstidla.. už ve 3. aktivitě dělané pro OR mě odjezdové nechce pustit ze stanice. Standartní hláška že nástup byl dokončen a čekáme na zelenou.. dá se nějak zobecnit proč tomu tal je? Když u loko vypnu záchrannou brzdu tak se mi pak aktivita nechová dál dobře, takže tohle je pro mě momentální řešení, ale dělal jsem ho jen z donucení, než jsem se odvážil zeptat. Na většinu prkotin jsem si nakonec dokázal najít odpověď, ale toto je nad moje síly. Díky všem kdo by si věděli rady.

dem

Strojvedoucí
Ono autor aktivity by mal pri vydaní napísať aj verziu OR pre ktorú to robil. Pokiaľ budeš mať zhodnú verziu s autorom aktivity, minimalizuješ problémy ktoré môžu nastať vplyvom rôznych verzií.

Pařič

Cestující
Je to jediná příčina o které se prozatím ví? Pokud jo, je to docela na prd. Ale co nadělám...

dem

Strojvedoucí
Ja hovorím,že pokiaľ nie sú rovnaké verzie,nemožno hovoriť o chybnej aktivite.

Pařič

Cestující
Mně je jasné, že aktivita není chybná. Problém pozoruju jen u mě. Tudíž je mi jasné, že chybuju někde já.

bob57_cz

Učitel češtiny
Standartní hláška
Jakou standartu tam máš? Červené trencle?
ale co mě opravdu v OR trápí, to jsou návěstidla
č.binu.. a to souhlasí
Problém pozoruju jen u mě.
Ano, ten problém je opravdu jenom u tebe. Pleteš hrušky s jabkama dohromady.
Je-li tam napsáno č.binu, není to pro OR! ( Pro bezproblémové pochopení je ale potřeba splňovat určité HW/SW minimum, kterým nedisponuješ.)

Pařič

Cestující
Standartní... co se ti na tom slově nezdá? A ano č.binu je u aktivity napsané jelikož zabalený soubor je rozdělen na aktivitu pro MSTS a pro OR... vím že pro OR není nutný. Jen píšu co u ní je napsané - pro nechápavé není tam napsaná verze OR. Btw v nějakém vlákně měl kdosi stejný problém, ale taky nikdo nevěděl, kde je problém.

dem

Strojvedoucí
Aktivitárom by som doporučoval....udávať pri aktivite číslo verzie OR.

Pařič

Cestující
( Pro bezproblémové pochopení je ale potřeba splňovat určité HW/SW minimum, kterým nedisponuješ.)

Velmi zajímavá poznámka... Říct to u nás v hospodě, poletíš hlavou napřed.

alcapone

Pomocník strojvedoucího
No pokud jede na stabilní verzi, je možné, že aktivitář tam má kodově nastavené něco a proto mu to nejde. Pokud jede na experimentální tam je to vesměs jedno, ještě jsem nijak nesledoval rozdíl v chování. Ale co měl uvést hned bylo od koho a co.

dem

Strojvedoucí
To nie je dôležité. Hlavné je,že u nich v hospode vyhadzujú nepohodlných,hlavou dopredu......Možno nášmu akčnému hrdinovi pomôže v riešení or problému ten istý postup.....

Pařič

Cestující
Alcapone - jedu na stabilní a je to náhodou tvoje aktivita :) EC231, ale stalo se mi to i u jiných... Balíček pro OR z tvých stránek mám stažený. Vím že III. obsahoval návěstidla, ale nepomohlo.

dem - nejsem akční hrdina, jen nemusím lidi, jako je bob. S odpovědí byl úplně mimo a nakonec pracně vymyslel urážku a na to nejsem zvědavý. Na fórum chodím s pokorou a vždy se snažím být slušný. A jelikož jedu MSTS resp. OR cca 3 měsíce, tak si nemyslím, že bych tu nějak spamoval obyčejnými problémy, které jdou jednoduše vyřešit.

edit: v logu mám tyto hlášky -
Warning: SignalObject trItem=23493, trackNode=202 has SignalHead with undefined SignalType pred4/8_r65.

Warning: SignalObject trItem=23479, trackNode=202 has SignalHead with undefined SignalType n60ur.

Icik

Vlakvedoucí
@Pařič - nainstaluj si vždy poslední experimentální verzi. Ještě se mi nestalo, že by mi nefungovala aktivita, která byla psána pro třeba o 10 nižších exverzí.
Pokud se objeví nějaká chyba nebo nefunkčnost s předchozí exverzí, tak se je snažíme na Elvas fóru vyřešit.

alcapone

Pomocník strojvedoucího
Ta je nově opravená, kde tě neblokuje servis. Tedy opakuji, mám tam kodově danou červenou na návěstidlech, tedy stabilní jej ještě neumí. Stahni si poslední verzi a projedeš všude.

Pařič

Cestující
Vše jak jste popsali jsem udělal, stáhnuta poslední verze experimentální. Problém zůstal, 7 minut jsem vydržel čekat po pravidelném odjezdu a nic. Stále červená. Jediný, co vidím na TrackMonitoru je přehození výhybek. Vzdávám se.

Pařič

Cestující
To projedu. Ale nic to nemění na tom proč se mi tak děje :-/ btw po projeti přes TAB mi v kabině začne pípat nevím přesně co...

Nahoře