Směrování kabin v OR

Pařič

Cestující
Chtěl bych se zeptat, jak přesně směrovat kabiny v OR. Např. mám kabinu klasicky pro MSTS, která je v common.cab. V eng lokomotivy je dána cesta k souboru .cvf.

Problém nastává, stáhnu-li si model pro OR. U modelu se vytvoří nová posložka Open Rails, ve které je další soubor .eng. Otázka tedy zní: Když model nemá přiřazenu správnou cestu ke kabině.. Mám přepsat eng soubor v podložce Open Rails nebo v klasické složce?

A další věc. Setkal jsem se s tím teď u Taurusu... Nová cab je ve složce cabes64u4_OR a původní byla ve složce cabes64u4. Při rozbalení je třeba vytvořit tuto novou složku s _OR nebo nakopírovat do půdvodní složky cabes64u4? Protože tak, ani tak mi nová kabina nejede, pouze původní do MSTS rozjedu.

Díky všem za objasnění.

Pařič

Cestující
Tak např u EN476 jsou soubory sigscr.dat starší, než ty nejaktuálnější ne? Ty jsem např. radši neinstaloval. Za druhé tam mám problém v Ac.Convertoru. Když aktivitu rovnou rozbaluji z balíčku, tak se mi tam nenačte. Pokud aktivitu rozbalím přes soubor .apk, tak s tím problém v AC nemám. A v eng Taurusu vidím, jak to je. Ale při stažení cab pro OR se mi neobjeví. Pohled z loko je jako po zmáčknutí SHIFT+1. Stáhnu-li klasickou kabinu pro MSTS, tak pod ní mi kabina normálně jde.

alcapone

Pomocník strojvedoucího
Ano protože je od verze 27, tak jsem s tim nehejbal, nebylo třeba. Ale má chyba špatný příklad. Vem si aktivitu EC 231 a jukni na 151, tak to má být. Tedy kabina stažená od Jardy v common.cab a u mašiny jen cvf.
Navíc tohle je od prvopočátku MSTS, s timhle OR nemá nic společného. Jen se teď díky rozdílnému chování OR na to zpět přistoupilo. Tedy zvuky a kabiny můžeš mít bud v common, nebo u mašiny, jen dle toho upravíš cestu v engu.
NJN MSTS opravdu není hračka pro prcky, tady to chce mít základy programování, jinak se pak nehneš.

Pařič

Cestující
Koukám na tu 151 .. šlo mi hlavně o to, jestli nastavovat tu kabinu v podsložce Open Rails v modelu, nebo přímo v eng modelu.

Icik

Provozní technik
Směrování na kabinu xxx_OR si nastavte v podsložce OpenRails v *.eng. Pokud rozbalíte soubor s upravenou kabinou, vytvoří se složka xxx_OR a tu dejte do common.cab. Tzn. bude tam jedna pro MSTS bez _OR a druhá s _OR.

alcapone

Pomocník strojvedoucího
Co je k tomu nepochopení. Já mam cvf u mašiny, zbytek vedle v common. Proto je eng ve složce OpenRails a ten upravuju. Tedy cesty ke zvukám a kabině. Prostě tak, aby se netloukl MSTS a OR, pokud někdo jezdí oboje. Pokud někdo jezdí jen ten simulátor, je to pak šumák. To není poznat rozdíl mezi engem mimo složku a engem ve složce.

Pařič

Cestující
Chápu, že pro někoho zkušeného je to naprosto k pochopení. Ja se zatím učím a u žádné jiné hry jsem se zatím nesetkal s tolika doprovodnými programy, rýpáním v souborech atd.

alcapone

Pomocník strojvedoucího
Tohle rypání v souborech je bohužel neduch od prvopočátku, pak bylo asi druhým nebo třetím srazem dohodnu určitý standard, většina modelářů, skinařů jej dodržovala, ale dnes to je zase zpět jako na začátku. Jen jsem nepochopil, proč se hrabeš v Taurusu, když to je ok, pokud máš stažené vše od Jardy.

Pařič

Cestující
Protože se mi nezobrazila kabina, psal jsem to hned v prvním příspěvku. Už je vše ok. A stejně jsem to chtěl vědět obecně, jak to je, abych věděl co a jak s kabinama v OR.

Pařič

Cestující
Příklad za všechno ... 471076........ směr z Kolína jedu v 471.209 v pohodě s kabinou. Na Masaryččce přelézám a kabina nikde... Tak se rýpu v nastavení, kde je vždy cesta k cvf souboru, ale kabina prostě nikde. Zkouším přepsat cestu ke kabině jak v souboru OR tak v souboru pro MSTS , aby byla stejná, jako u 471.029 při cestě z Kolína... A kabina zase nikde... Asi jsem fakt datel.
kabina.jpg

dem

Strojvedoucí
Máš v tom bordel hochu.......OR nie je v tomto nijak odlišný od MSTS. Iba s toho máte strašiaka. Skontrolujem si eng. Ak je prítomná zložka pre ORTS a eng je tam, tak si skontrolujem cestu ku cvf. Ak sedí a cfv sa tam aj nachádza, tak si otvorím cvf a skontrolujem či sedia aj cesty v cvf . Treba si proste naštudovať absolútne základy smerovania zvukov a kabín a potom to pôjde.

bob57_cz

Učitel češtiny
Tvrdím to tu už spoustu let, že zapisovat cestu do souboru *.eng pro soubor definice kabiny.cvf je blbost a navíc zdroj padání simulátoru, pokud není zápis správný.
Jednoduše postačí mít v souboru.eng zapsáno pouze jméno souboru.cvf a soubor mít v defaultním umístění podadresáře CABVIEW.
Vlastní směrování na jednotlivé textury pak stačí mít zapsané pouze v souboru.cvf. Tak to má i default msts.
Je-li nalezen soubor.cvf, simulátor se spustí i při absenci textur a nepadá. Viz obr. https://forum.msts.cz/subdom/forum/index.php?threads/5307/#post-195689
Opačně při nenalezení samotného .cvf to padá.
Pro příklad viz výchozí uspořádání 470-CSR_EM499 ( u Pikku, ne Šemorovy pochroumaniny ), textury v různých zdrojích.

Produktak

Začátečník
Ahoj, k MSTS jsem se vrátil po letech. Principy co se týče souborů si ještě jakž takž pamatuji, ale z těch rozdílů a specifik MSTS vs OR mi jde hlava kolem :) Aktuálně se trápím se zvuky od Jacka - u modelů nejdou slyšet. U modelu 742-159 mi nefunguje ani kabina. Ve složce common.cab ji mám, v eng nastaveno CabView ( "..\\..\\common.cab\\cab742_OR\\742.cvf" ) ale v OR se objeví hláška kabina není k dispozici. Už nevím co kde změnit - není tady ještě nějaká finta, která mi unikla? Stejně tak mi nefungují zvuky od Jacka, takže to vypadá na obecný problém s linkováním, ale absolutně netuším kde :(

poison

Pomocník strojvedoucího
Pro OR musíš mít ten zápis v eng souboru ze složky Openrails, máš v common.cab složku cab742_OR, v ní pak 742.cvf? Neudělal sis náhodou složku cab742_OR sám, do ní nakopíroval soubory s kabinou, ale v cvf sis to neupravil?

Mám za to, že OR nebere síťařský zápis cesty, tj, dvojitá obrácená lomítka. Zdvojení nevadí, ale měla by být klasická - padající doprava. A samozřejmě zkontrolovat fyzickou přítomnost adresářů a souborů uvedených v cestě. vč. jejich správného zápisu. Ideálně cestu nebo nebo alespoň název souboru zkopírovat ze souborového správce. (Ti solidní - TC, FC atp. to umějí).

Produktak

Začátečník
Takt to frčí, paráda. Myslel jsem si, že když používám jen OR, tak to v té složce být nemusí, upravoval jsem eng který je mimo složku Openrails. Proč ale nejdou ty zvuky? v eng je to zapsáno ve složce Openrails, soubory fyzicky existují, ale neslyším je:( Zápis Sound ( "..\\..\\common.snd\\sndDlok\\742.370cab-OR.sms" )Nešlo to ani u 850. Každopádně moc díky za rychlou reakci a pomoc :)

Nahoře