Pozdĺžny sklon koľají

Oldo

Začátečník
Dobrý deň prajem,
už dlhšiu dobu sa pokúšam vytvárať fiktívnu mapu v railworkse.
Chcel by som sa Vás spýtať, či je možné nejakým spôsobom nastaviť pozdĺžny sklon koľají. Hľadal som na internete návody, avšak nič o tomto probléme som nenašiel. Je možné v railworkse vôbec takýto sklon nastaviť, alebo iba sklony stúpanie/klesanie?
Vopred ďakujem
 

Bendík

Provozní technik
Nerozumím. Pozdĺžny, neboli podélný sklon udává právě to klesání a stoupání, případně rovinu. U železnic v promilích, u komunikací v procentech.
 

Oldo

Začátečník
Myslím rozdiel výšok jednej koľajnice od druhej na jednej koľaji, teda akési "naklopenie" trate. V zahraničných návodoch som našiel niečo podobné označené ako "superelevation", avšak na českých 2D aj 3D koľajach mi to podľa ich postupu nefungovalo, tak si nie som istý, či niečo robím zle, alebo takéto "naklápanie" trate funguje iba na zahraničnom koľajive. Po vložení koľaje (alebo aj pred vložením, v ponuke v pravej-hornej časti obrazovky) som označil zaškrtávacie políčko "Superelevation"). Aj pri vytvorení oblúka (alebo aj pri vytvorení rovnej koľaje) sú však obe koľajnice koľaje v rovnakej výške.
1.jpg
 

dem

Strojvedoucí
Keby si napísal že chceš prevýšenie v oblúku, už si mohol dostať radu........(sú tu taký machri čo to vedia. napr: Roman)

Pozdĺžny sklon :confused::confused:.....kde vy na to chodíte.
 

Oldo

Začátečník
Už som na to prišiel. Trebalo editovať traťové pravidlo.
Aj tak ďakujem za ochotu :)
 

dem

Strojvedoucí
No a keď sme už pri tom, radi sa kocháme fotkami nejakej tvorby......nebude niečo ?
 

Oldo

Začátečník
Jedná sa v podstate o kamarátovu mapu, avšak on si nechcel založiť účet na fóre len kvôli tomuto, tak sa ma opýtal, či by som mu s týmto problémom nepomohol. Už dávnejšie postavil mapu ŽSR 120 a ŽSR 180, úsek Bratislava hl. st. až Košice, ktorá avšak nie je úplne reálna, niektoré zastávky dokonca chýbajú. Najreálnejší je úsek v okolí Piešťan (Trnava - Nové Mesto nad Váhom), ale aj tak sú vzdialenosti podstatne skrátené a väčšina objektov nie je zhodná so skutočnosťou, iba sa mierne podobajú (niektoré) a iné zase úplne chýbajú. Plánuje však začať so stavbou novej trate od začiatku, s reálnejšími vzdialenosťami a krajinkou. A vlastne preto som mal aj tú otázku ohľadom prevýšenia v oblúkoch, pretože napríklad v okolí Leopoldova a Trnavy sa takéto výraznejšie prevýšenia v oblúkoch reálne nachádzajú. Pôvodná mapa vyzerala nejako takto (stanice Piešťany a Nové Mesto nad Váhom)
18987527_315605222206950_873370206_o.jpg
 

Tax

Moderátor
Správce
Vľavo dole má ten Tvoj kamarát závažnú gramatickú chybu: na tabuli mám byť správne "Pýščany" ;)
 
Nahoře