Motorové lokomotivy (nejen) ČKD pro Open Rails z dílny Pikku Locomotive Works Inc.

Pikku

Pomocník strojvedoucího
Dobrý večer. Které zvuky to konkrétně jsou? V engu je směrování sndCat. Díky.
Aha, tak koukám, že to jsou nějaké zajímavé a neznámé zvuky. Zkusím najít autora a časem je přibalím k modelu, ať je to komplet.

Venny

Provozní technik
Zatím provizorně by se to dalo přesměrovat UŽIVATELSKY (tj. jen pro sebe) na sndDlok, ovšem za plného respektu k autorským právům. :)

Pikku

Pomocník strojvedoucího
Zatím provizorně by se to dalo přesměrovat UŽIVATELSKY (tj. jen pro sebe) na sndDlok, ovšem za plného respektu k autorským právům. :)
Jasně, kdo umí editovat enginy tak má po problému. Zkusím to nějak urychleně fixnout.

Acatus

Posunovač
Ahoj, předem díky Pikku za další tvorbu.
Trochu jsem 008ku včera testnul na Mn a dovolil bych si pár poznámek (prvních dojmů) k diskuzi: zvuky jsou již v řešení, takže ke světlům... pro posun je prosím jaké ovládání? Změnu směru to umí viz: https://forum.msts.cz/subdom/forum/index.php?threads/5451/page-8 (příspěvky okolo 158), ale při posunu svítí vzadu konce, což limituje na misi odjezd A - příjezd B. MaxBrakeForce tam je nastavena na 47 kN, což je podle mě na OR hodně málo, byť chápu, že to má dynamiku, ale při TBZ to musí vyhovět jen na třecí brzdu. Partyzánsky jsem si tam nastavil 98 kN, ale Igor by jistě namítal a možná by vyšlo i více kN. Ladění vlakové brzdy : Zabrždění dobrý, ale odbrždění nespolehlivé. Někdy mi neodbrzdí vůbec (nutná inicializace brzd), jindy mi odbrzdí soupravu např. jen na 0,5 bar, přídavná brzdí celý vlak, časová konstanta odbržďování taky podle mne dlouhá (z baru mi to odbržďovalo občas i minutu). Nejsem ladič, ale hektor 012 OR, či 742 s laděním od (tuším) Jacka to zvládá o poznání lépe. Testováno na aktivitě, kde jsou vozy vyladěné a se stroji 721.012 či 742.310 vše šlape na 1ku. Pak soupravu přebírá sběrňák se 183.038 a ta taky nafoukne a odfoukne v (odhadem) reálných časech a parametrech. Nejsem schopen identifikovat přesněji, ale chovalo se mi to na té 008, jako bych plnil vozy nastavené pro msts, kdyžuž to tedy šlo a nebylo to "někde" ucpané (pozn: hadice spojeny, kohouty jsem měl otevřené. To bylo první, po čem jsem šel). Testuji ji teď na vyladěných Ypsilonech a po zabrždění přídavnou (lokomotivní) se mi zabrzdí celá souprava a nejde odbrzdit. Odbrzdí se jen loko..

Pikku

Pomocník strojvedoucího
Lokomotivu naladil náš kamarád Jurij Odokin, časem to někdo udělá určitě správně. Světla jsou můj vrtoch (snad mě to časem přejde), návěst pro posun není. Při posunu se přemístěte do kabiny, aby vás nesprávná návěst zbytečně neznervóznila. Zvuky jsou v řešení.

Pikku

Pomocník strojvedoucího
Poté, co jsem se zbavil koule na noze v podobě 757 jsem se malinko věnoval zase něčemu, co je mému srdci blízké a baví mě. Protože díky @Josef Vogeltanz mám už enginy naladěné, je release snad otázkou několika dní (maximálně týdnů ... měsíců ... let ...) Čtyři kousky řady 720, opět poněkolikáté (snad popáté) předělané, se pomalu blíží do finále. Stejně jako nedávno zveřejněný stroj 721 012 je i tato čtveřice dost odlišná od předchozích verzí a nové 720 fungují pouze v ORTS. Dovolil jsem si naroubovat na řadu 720 fungující animovanou 3D kabinu řady 721. Ta je sice v reále relativně dost odlišná, ale vy si toho ani nevšimnete a mě to nevadí. A nakonec nějaké reklamní obrázky pro vyšší počet lajků (je to srozumitelné?) a pořádné HYPE. Nejprve nejpěknější 720 108, pak můj nejoblíbenější 720 111, se Šmejkiho texturami 720 114 a nakonec texturově nejpracnější 721 541.

scr04.jpg
scr03.jpg
scr02.jpg
scr01.jpg

Pikku

Pomocník strojvedoucího
Protože každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán, i já jsem se dozvěděl, že se vlastně chlubím cizím peřím (ohledně 757). Chtěl jsem původně ohleduplně mlčet a moc nerozmazávat okolnosti okolo neautorizovaných reimportů různých toyů, ale @Daniel Marek mi pod nickem „vlakovec“ bohužel na trainzrypi ukázal, že to není správná cesta. Takže speciálně pro @Daniel Marek : TA PRASÁRNA, COS PROVEDL ONDROVU MODELU, JE NA PÁR FACEK. NAVÍC ANI BĚHEM ČTVRT ROKU JSI NEBYL SCHOPEN DODAT TEXTURY, KTERÉ MI CHYBĚLY A PROTO JSEM POUŽIL TEXTURY JOHNA RAILMANNA, NIKOLIV TVOJE. JESTLI ZASE BUDEŠ CHTÍT NĚKDY OPRAVIT SVOJE ZHOVADILOSTI, JAKO NAPŘÍKLAD DEBILNÍ NEAUTORIZOVANÝ REIMPORT MODELU JURY SANDÁLA S NAPROSTO ZVORANÝMI ANIMACEMI NEBO LIBOVOLNÝ ZPRASEK MODELU JINÉHO AUTORA TAK SI LASKAVĚ OSLOV DALŠÍHO BLBCE A MĚ NECH NA POKOJI, SPOLU JSME SKONČILI.

Tax

Moderátor
Správce
@Pikku Ty si nepoučiteľný. Nechápem načo si si s takými rádobyautormi vôbec začínal? Ksichtokniha je plná trollov čo "tvoria" skiny, modely, "fotia" textúry ale to všetko je až na malé výnimky plagiát, paskvil a prznenie tvorby niekoľkých autorov ktorí to skutočne dokážu. Takíto trkvasi aj tak urobia hlupáka z Teba než by si priznali že sú neschopní memtáci ktorí len parazitujú na práci druhých.

Nahoře