Skiny nejen pro OR, Dan J.

Dan J.

Strojvedoucí
Díky moc. Takže varianta bude jen se zavřenými přechody a co se vikáře týká, tak uvidíme, co na to autor modelu s přestavbou. :)

Tak jedna varianta z mé strany hotová (čistá a špinavá verze):
postaa_fake.jpgpostaa_fake_spinavy.jpg
 

pikla

Začátečník
Díky moc. Takže varianta bude jen se zavřenými přechody a co se vikáře týká, tak uvidíme, co na to autor modelu s přestavbou. :)

Tak jedna varianta z mé strany hotová (čistá a špinavá verze):
Zobrazit přílohu 29972Zobrazit přílohu 29973
Podruhé pozdrav
Dane, ta zakrytá okna jsou asi špatně - měl-li vůz sloužit jako regulérní ambulance (poštovní vůz), tak tam na té straně byla kancelář, kde se kuchaly pytle, třídilo, kartovalo a zavazovaly závěry - tam muselo být vidět!! Pravda je, že přes okna na téhle straně byly zavěšené oltáře pro třídění zásilek - ale vidět tam bylo přes jejich mřížkovaná čela. Předělat hytlák na ambulanci bez těch oken asi nepůjde... Ale nevypadá to zle, to přiznávám.
 

pikla

Začátečník
Podruhé pozdrav
Dane, ta zakrytá okna jsou asi špatně - měl-li vůz sloužit jako regulérní ambulance (poštovní vůz), tak tam na té straně byla kancelář, kde se kuchaly pytle, třídilo, kartovalo a zavazovaly závěry - tam muselo být vidět!! Pravda je, že přes okna na téhle straně byly zavěšené oltáře pro třídění zásilek - ale vidět tam bylo přes jejich mřížkovaná čela. Předělat hytlák na ambulanci bez těch oken asi nepůjde... Ale nevypadá to zle, to přiznávám.
A ještě - ten komín od kamen musíš přesunout mezi okno a posuvné dveře - mezi skladištěm a kanceláří byla přepážka s posuvnými dveřmi a v kanceláři, hned za tou přepážkou byl takový výklenek s kamny. Tam, co máš komín teď, byl stůl do rohu a na čelní stěně zase oltář pro třídění dopisů. Mluvím o té na obrázku viditelné straně. Naproti kamnům byl (před přepážkou-jakoby ve skladišti) záchod
 

Dan J.

Strojvedoucí
Dane, ta zakrytá okna jsou asi špatně
Ne ne, ta neprůhledná okna dělá pouze TSRE Con Editor. Jinak jde přes ně vidět normálně.
A ještě - ten komín od kamen musíš přesunout mezi okno a posuvné dveře
S tímhle nic neudělám, tohle by musel autor modelu, proto říkám, že jde o polofikci. Pikku samozřejmě do budoucna nějaké pošťáky má, ale tohle je přestavba z vozu Dsd. Kdysi mi někdo psal, že se tyhle přestavby dělaly z důvodu nedostatku poštovních vozů. Zde:
Rybák Pošta.jpg
Lepší fotka není ale:
Zde je ptrné hned, že jsou v čelech přechodové můstky, tohle žádný poštovní rybák neměl, zde je důkaz:
ČSD F rok výroby 1948-49
ČSD F rok výroby 1955
Zato jediný služební vůz s přechody v čelech byl Dsd:
ČSD Dsd z roku 1946-1947 z něj je na 90% ta rekonstrukce, ale tenhle model taky chybí.
ČSD Dsd z roku 1948-1951 tenhle máme a na něj jsem udělal onu úpravu rekonstrukce na poštovní. Bohužel, s přepážkama, vyhlídkou a posunem s kamny nic neudělám. Takže tenhle skin bych bral jako dočasný, než třeba za nějaký ten pátek Pikku vydá nový model pošťáků a Rybáků na které už mám velmi obsáhlý balík skinů a pak bude i nový skin pro pošťáky. A tam budu velmi rád za přesné popisy u skinování, takže každopádně si moc těchto přpomínek vážím a moc za ně děkuji.
 

pikla

Začátečník
Ne ne, ta neprůhledná okna dělá pouze TSRE Con Editor. Jinak jde přes ně vidět normálně.

S tímhle nic neudělám, tohle by musel autor modelu, proto říkám, že jde o polofikci. Pikku samozřejmě do budoucna nějaké pošťáky má, ale tohle je přestavba z vozu Dsd. Kdysi mi někdo psal, že se tyhle přestavby dělaly z důvodu nedostatku poštovních vozů. Zde:
Zobrazit přílohu 29976
Lepší fotka není ale:
Zde je ptrné hned, že jsou v čelech přechodové můstky, tohle žádný poštovní rybák neměl, zde je důkaz:
ČSD F rok výroby 1948-49
ČSD F rok výroby 1955
Zato jediný služební vůz s přechody v čelech byl Dsd:
ČSD Dsd z roku 1946-1947 z něj je na 90% ta rekonstrukce, ale tenhle model taky chybí.
ČSD Dsd z roku 1948-1951 tenhle máme a na něj jsem udělal onu úpravu rekonstrukce na poštovní. Bohužel, s přepážkama, vyhlídkou a posunem s kamny nic neudělám. Takže tenhle skin bych bral jako dočasný, než třeba za nějaký ten pátek Pikku vydá nový model pošťáků a Rybáků na které už mám velmi obsáhlý balík skinů a pak bude i nový skin pro pošťáky. A tam budu velmi rád za přesné popisy u skinování, takže každopádně si moc těchto přpomínek vážím a moc za ně děkuji.
Aha, už rozumím - nikoliv klasická pošta, ale přestavba. :) Tak s tímhle typem vozu zkušenosti nemám - v Plzni sloužily jen ty plnohodnotné.
Já v OR používám krásný Pikkův F Rybák, ještě se starým znakem. Ale držím palce!
 

Dan J.

Strojvedoucí
Já v OR používám krásný Pikkův F Rybák, ještě se starým znakem. Ale držím palce!
Hezký den, já zašínám uvažovat, že to udělám asi na to efko, poněvač tady je víc věcí, co by se musely překopat a byla by to fakt megafikce...
 

Gregorow

Začátečník
Very nice job! Congratulations! For my Hungarian existence, I love Czech, Slovak and Czechoslovak railway vehicles. I really enjoy scooting with them!
 

Dan J.

Strojvedoucí
Moc děkuji, slovo chvály vždy potěší...
Tak a je hotovo.
ještě neskromná prosba - udělejte prosím jeden ještě se značením, které jezdilo v létech 1973 - 75
Bohužel, zatím zůstane jen u 2 variant, vysvětlím níže v textu.

Poněvač jde o starší model Pikkova vozu F, jsou zatím jen dvě varianty vozů jako betaverze. Samozřejmě až vyjde nový model, bude variant daleko více i s chystanými Rybáky (nový model), které mám hotové. Vozy jsou zatím v dílnách u Josefa. Tedy budou pouze pro OR. Obě verze namjí shodná čísla, takže je po vydání bude možné zařadit i do dvojice.

ČSD Postaa 50 54 00-20 229-1
postaa229-1_001.jpg
postaa229-1_002.jpg
ČSD Postaa 50 54 00-20 229-9
postaa229-9_001.jpg
postaa229-9_002.jpg
 

Dan J.

Strojvedoucí
Čau chlapi.
Chtěl bych poprosit o radu, Cšechny textury k vozu Bhm jsem si rozkódoval přes Aclet a udělal jsem úpravy. Celý balík, když jsou textury nezakódované zpět se zobratují normálně, ale když je zabalím zpět do DTX, tak u vozů, těch špinavých, kde jsem upravoval alfu mi ji Aclet zruší, ty textury, kde jsem do alfy nesáhnul, jsou v pohodě, Nevím co s tím, jediné je nechyt textury nezakódované, jako u poštovních rybáků, tam jsem měl stejný problém, kde jsem šáhnul do alfy, tak mi ji Aclet při převodu do DTX zrušil. Nebo se to dá nějak obejít?
Předem díky za radu.
Dan
 

Dan J.

Strojvedoucí
Při čekání na další verzi OR-CZ (nemá cenu testovat aktivitu před vydáním dvakrát :) ) jsem to dneska potáhl o takových 60% vpřed...
464-0A.jpg464-0B.jpg464-0C.jpg

Chlapi, najde se někdo, kdo by opravil kabinu pro OR-CZ? Bylo by to super.
 
Nahoře