Automatická Regulace Rychlosti - ARR pro Open Rails

Jindřich

Pokladník
Tenhle projekt by měl mít své samostatné vlastní vlákno, kde by bylo vidět hne při náhledu, co je dál. Samozřejmě otevřeno všem pro čtení bez nutnosti členství ve skupině.
A rozhodně by to nemělo být na absolutně nepřehledném FB, kdy se zobrazování jednotlivých příspěvků ukazuje ne chronologicky, ale výběrem pravděpodobnosti motoru FB.
Nějak úplně přesně nevím, co se po mě chce. Mohl bys nějak naznačit, kde by takový informační kanál měl být, co by měl obsahovat stran obsahu/funkčnosti?
 

Howky

Průvodčí
Ke stažení je nová verze Open Rails ARR .
Dále je možné stáhnout si novou verzi kabiny RJ162 laděnou na ARR verzi OR.

Info od autora:
Na obrázku jsou nové klikspoty, které dosud v OR nejsou a jsou plně funkční. Vetšina z nich mají i klávesové zkratky. Taky jsem doplnil možnost ke kabinovým prvkům přidat popisek, takže místo "DIRECTION" se vám zobrazí "Směr jízdy" apod. Vynalezl jsem také způsob zobrazování digitálních textů, ne pojuze čísel nebo hodin, to se mrkněte, co píše ve stavovém řádku Metra. A je tam další spousta vylepšení. Když vám v noci bude moc tma a neuvidíte např. na klávesnici ARR, zkuste Ctrl+L, rozsvítí se v kabině hlavní velké světlo a vidíte jako ve dne.

Mašina vychází z verze od Dominika, jsou v ní nové a trošku doupravené zvuky od Andreje a komplet aktuální fyzika. Pokud chcete používat předchozí verze, není problém, do původních verzí nezasahuju a ty vám zůstanou. Soubory nemusíte přepisovat, pouze si zkopírujte nové. Pro jistotu jsem ale zabalil celý archiv, kdyby někdo něco neměl.

Kabina je dělaná pro rozlišení FullHD (1920*1080) nebo deriváty poměru 16:9, za jiné rozlišení neručím.

Osolte subwoofer a hlasitost, protože ty zvuky jsou fakt dobré 1f642.png:)

A nezapomeňte si nainstalovat fonty.

Odkaz:

Co vše nově funguje :)
107765843_10218992789354868_2121760172269547641_o.jpg
 

Acatus

Provozní technik
Pro otestování výše zobrazené kabiny a nastavení je potřeba nastavit simulátoru (ve volné či v aktivitě) cestu k enginu rj_162115_hk_arr_mirel.eng a řídit se návodem na obsluhu Mirelu, co vyšel zde. Úžasná práce. Díky.
 

Jindřich

Pokladník
Pro otestování výše zobrazené kabiny a nastavení je potřeba nastavit simulátoru (ve volné či v aktivitě) cestu k enginu rj_162115_hk_arr_mirel.eng a řídit se návodem na obsluhu Mirelu, co vyšel zde. Úžasná práce. Díky.
No a hlavně potřeba použít přiloženou verzi OR.
Bude nějaká hezká nová aktivitka? :)
 

Acatus

Provozní technik
Sednul jsem za to zkušebně v Hranicích, že se kousek svezu na ACT RJ 1003 a jsem v Čadci.:) Mazec jako pánové! MANual, volba požadované rychlosti o jeden km/h rajčákem, klávesnice, počet náprav, PJ.... a ta jízda, že si to pěkně vypíná a nabíhá v okolí dosažené požadované rychlosti. Ne jako v 0.6, kde to jen neatraktivně pulzovalo. Přepneš man režim v jízdě do automatiky a požadovaná ti pěkně naběhne sama. To je fakt šokec Jindřichu. A ty zvuky! Decentní, vyvážené. Žádné neurvalé šup tam všechno. No krása.
 

Jindřich

Pokladník
Sednul jsem za to zkušebně v Hranicích...
Tak to je velká pochvala, díky! No, ne za všechno můžu já, zvuky jsou hlavně dílo Anderje, kabina Dominika a fyzika všech kluků co se kolem toho motají. Nicméně je pravda, že jsem tam pár věcí prošťoural a taky se mi to líbí. Možná na to má trošku vliv, že jsem se s tou mašinou svezl v reálu. To se to pak tvoří tak nějak samo. A díky za pozitivní feedback, určitě je to motivace pustit se do další práce! :)
 

Jindřich

Pokladník
Known bugs (známé chyby):
- při přepnutí do MAN se PT přepne na jedničku (zpět do auto se vrátí zpět, kde má být)
- navolená rychlost ARR při držení rajčáku nenabíhá plynule, ale je třeba krokovat
- nefungují klávesy + a minus na klávesnici ARR

Wishlist (přání co přidat)
- ovládání HV
- přidat blokaci kabinových prvků při vypnutém řízení
- konverze do MonoNY (WIP)

Opraveno:
- byl problém, že za určitých podmínek po zapnutí baterky nefunguje Mirel (nerozsvítí se D1, pouze 7 diagnostických čárek). Pokud se vám to děje, stáhněte si archiv znova (konkrétně stačí soubor Simulation.dll)

Opravu dalších chybek dám ven zítra (vlastně dneska (nebo vlastně možná fakt zítra :D )).
 

dvacka

Průvodčí
Ahoj Jindřichu,
chci Ti poděkovat za skvělou práci. Máš u mě velkou pochvalu. Dokázal jsi stařičké MSTS/OR posunout na hodně vyšší level :) Nakonec jsem si to projel jen po Praze a naprostá spokojenost. :)

Při včerejším ježdění jsem si všiml, že při nastavení rychlosti na MAX 140 mi po potvrzení na návěstním opakovači svítí 120. Je to takto správně nebo dělám při nastavování něco špatně?

Děkuji za odpověď

Bude nějaká hezká nová aktivitka?
Plánuji aktivitu z Havířova do Prahy, ale teď přes léto je strašně těžké najít si čas a posadit se k editoru. Do Vánoc bude určitě hotovo, ale to už třeba vyjde další aktualizace ARR. :D
 

Acatus

Provozní technik
..., že jsem tam pár věcí prošťoural
Pár? Je tam těch vychytávek hromada. Čekal jsem drobné vylepšení ARR a že budu muset hlídat Mirela, což se mi zprvu moc nezamlouvalo. Ale jak jsem se při první jízdě v noci od toho nemohl odpoutat a už jsem kolem 2. hodiny ráno u Bešeňové zlehka podřimoval a dostavila se při procitnutí ta typická situace, že nevím, co bylo na šajbě, dostavil se najednou i ten pocit, že můžu být v klidu, že to Mirel hlídá. Lehce se pousměji, neb jsem si uvědomil, že sedím doma:) To si fakt musíte zažít a poznat sami. To, že peršan sejde z výkonu za dobu dle výše proudů, to jsem v OR opravdu nečekal. Tato vychytávka pomalého náběhu a spadnutí do/z výkonu se mi moc líbí. Budou tak super stahovačky do kříže v kopci, kdy to musíš držet v tahu co nejdéle a máš tam při tom velké proudy. Už v hlavě kreslím 1012ku, která bude ale potřebovat větší vatu pro opozdilce. Taky mi to v noci asi 3x prásklo:p a byl jsem hnedle za stopou hráče. To zase baristům v kuchyňkách pouklízíme nádobí:D.
 

Meda

Provozní technik
Pár? Je tam těch vychytávek hromada. Čekal jsem drobné vylepšení ARR a že budu muset hlídat Mirela, což se mi zprvu moc nezamlouvalo. Ale jak jsem se při první jízdě v noci od toho nemohl odpoutat a už jsem kolem 2. hodiny ráno u Bešeňové zlehka podřimoval a dostavila se při procitnutí ta typická situace, že nevím, co bylo na šajbě, dostavil se najednou i ten pocit, že můžu být v klidu, že to Mirel hlídá. Lehce se pousměji, neb jsem si uvědomil, že sedím doma:) To si fakt musíte zažít a poznat sami. To, že peršan sejde z výkonu za dobu dle výše proudů, to jsem v OR opravdu nečekal. Tato vychytávka pomalého náběhu a spadnutí do/z výkonu se mi moc líbí. Budou tak super stahovačky do kříže v kopci, kdy to musíš držet v tahu co nejdéle a máš tam při tom velké proudy. Už v hlavě kreslím 1012ku, která bude ale potřebovat větší vatu pro opozdilce. Taky mi to v noci asi 3x prásklo:p a byl jsem hnedle za stopou hráče. To zase baristům v kuchyňkách pouklízíme nádobí:D.
Zdravím,
i já jsem to takto chtěl vyzkoušet. Loko mám v soupravě hráče vyměněné, trať upravenou podle přiložené verze k nejnovějšímu ARR a přesto hra spadne ještě před odjezdem ze Smíchova. Jinak mám rozehranou aktivitu uloženou za průjezdu Přeloučí. Lze do ní nějak vložit upravenou loko a pokračovat ?
 

Jindřich

Pokladník
Při včerejším ježdění jsem si všiml, že při nastavení rychlosti na MAX 140 mi po potvrzení na návěstním opakovači svítí 120. Je to takto správně nebo dělám při nastavování něco špatně?
No pokud Mirel nechytá signál, tak bude svítit 120. Nevím jak jiné společnosti, RJ ale bez signálu Mirelu smí maximálně 100, i když tam svítí 120.
 

Jindřich

Pokladník
Zdravím,
i já jsem to takto chtěl vyzkoušet. Loko mám v soupravě hráče vyměněné, trať upravenou podle přiložené verze k nejnovějšímu ARR a přesto hra spadne ještě před odjezdem ze Smíchova. Jinak mám rozehranou aktivitu uloženou za průjezdu Přeloučí. Lze do ní nějak vložit upravenou loko a pokračovat ?
Težko říct, vyhodí to nějakou chybu? Pokud ano, prosím udělat screenshot a poslat sem.
Ale řekl bych, že to vyřeší snížení dohlednosti. OR používá XNA Framework, který je 32-bitový a tudíž umí využít max 4GB paměti. Osobně ve velkých uzlech (Praha, Ostrava) snižuju dohlednost na 2 kilometry a nikdy mi to nespadlo.
 

Meda

Provozní technik
Težko říct, vyhodí to nějakou chybu? Pokud ano, prosím udělat screenshot a poslat sem.
Ale řekl bych, že to vyřeší snížení dohlednosti. OR používá XNA Framework, který je 32-bitový a tudíž umí využít max 4GB paměti. Osobně ve velkých uzlech (Praha, Ostrava) snižuju dohlednost na 2 kilometry a nikdy mi to nespadlo.
Zdravím,
snížení dohlednosti problém vyřešilo. Díky !
 
Nahoře