Kabína ČDC 363.5xx

Dodo

Signalista
Zdravím páni.
Momentálne sa pracuje na tejto kabíne pre Reso ČDC 363.5xx.
Mám však problém s naladením Kontroleru pre výkon. Viete poradiť ako naladiť eng tak aby to fungovalo pre tieto polohy?

S ........................ Souhlas ( Samozrejme táto poloha nemusí byť použitá )
J.......................... Jízda
V ........................ Výběh
BE1 ................... Brzda elektrická 1
BE2 ................... Brzda elektrická 2

Aby som upresnil. Kontroler v základnej polohe "V", pre výkon dám do "J" ( Poloha V sa skryje pod masku )
a Však počas jazdy keď chcem použiť len EDBčku dám kontroler do polohy "BE1-BE2" ale tam už neskryje tu základnú polohu "V" pod masku.
Ďakujem vopred za rady pridám aj z cvf zápis. Skúšal som viac kombinácii.
Open Rails 2018-12-16 09-50-34.jpg
Open Rails 2018-12-16 10-13-40.jpg
bandicam 2018-12-16 22-07-16-347.jpg
 

Martens

Strojvedoucí
Správce
Ahoj, u MSTS by to asi nešlo (tak, jak to máš navrženo), ale schopnosti OR už jsem víc nestudoval (v MSTS byly ovladače pod menším rozlišením, což při překrývání vadilo).

Asi jediné řešení, co mne napadá, tak je, že v ace pro EDB budeš muset nechat i kus textury pultu, který by Ti překryl kontroler v poloze V právě tím kusem pultu.

A použít kombinovaný ovladač pro kontroler-brzdu nelze? Tak, jak je to u 15x/350?
 

Dodo

Signalista
Tak ako to je pri 15x/350 som už skúšal a však pri brzdení s OBE sa hýbal aj kontroler pre EDB ...čo je nezmysel. Skúšal som aj podla 16xWTB a ani to nebolo dobré riešenie keďže WTB nemá brzdič OBE.
Masku pre EDB tam teoreticky mám ale verím že v tom cvf je niečo zlé. Pretože do Jazdy mi polohu V zakryje ale do BE1-BE2 už nie ...
takto vyzerá textúra kontroleru kde som nechal aj len pult. To je hneď ten prvý zápis.
0 - 3 - 0
maska - V - maska
kontroler_new.jpg
 

Šnek

Vlakvedoucí
Ještě bych oslovil Icíka, ten upravoval plno cabů pro OR, třeba bude vědět jak na to.
 

Martens

Strojvedoucí
Správce
Dodo, a když jsi kontrolerem v poloze V nebo J nebo S a dáš EDB1 nebo EDB2, tak se ti náhodu taky nezobrazí 2 kontrolery najednou?

Celý problém spočívá totiž v tom, že když brzdíš EDB1 nebo EDB2, tak máš THROTTLE v poloze V. A protože máš zřejmě ACE vymaskované tak, že vidíš jen rajčák, tak se Ti v té nižší vrstvě objeví poloha V pro ovladač THROTTLE.

Zkus to udělat tak, že v poloze EDB1 a EDB2 necháš texturu pultu jen v pozici, která bude překrývat rajčák v poloze V. Možná to je humpolácké řešení, ale mohlo by zabrat.
 

Dodo

Signalista
no keď dám do polohy J a S vtedy tá poloha V zmizne. Je to zjavne v tom ako píšeš ale keď som dal tú zakrývaciu polohu ako CP_HANDLE COMBINED_CONTROL tak to robilo aj tak a ešte aj pri brzdení OBE sa hýbal Kontroler. Tomu chcem zabrániť ak sa bude dať.
Dva krát sa zobrazí len pri EDBčkových polohách.
 

Icik

Pomocník strojvedoucího
Budeš muset udělat ještě jednu texturu pro EDB samotné. 1. pozici necháš bez alfy a na další 2 pozice uděláš alfu komplet přes celé okénko. Né jenom páku, ale komplet okénko.
 

Dodo

Signalista
Aha takže prvá pozicia bude v alfe čierna a zvyšné dve (celá textura ) bude biela aby ju vidieť bolo, tým pádom bude brať aj textúru pultu ak dobre chápem.
Ešte sa opýtam je aj niekde možnosť že pri funkcii "blended" sa nepohne kontroler do polohy EDB pri brzdení s brzdičom?
 

Howky

Průvodčí
řešení ala řada 750.7 :) tam má kontroler udělaný jak Výkon 0 až 100 tak EDB 0 až 100 :)
 

Dodo

Signalista
Stojí to na displeji. Momentálne sa venujem kabíne ZSSK 16x. Každopádne kabína ČDC 363.5 je komplet denna verzia. A po dokončení 16x budem pokračovať na tejto.
 

Vojta42

Troll
Keby sa to zverejnilo tak tipujem na Dodovu alebo Honzovu stránku, ale Dodo asi ešte hľadá niekoho na ten displej, ale na zverejnenie sa aj ja teším:) ale d´alej sa do toho už pliecť nejdem, predsa len, nieje to moje, a zverejnenie je na Dodovi. Ale Dodo, pekná tvorba.:)
 
Nahoře