Virtuální železniční dílny - OR nastavení pro modely

Josef Vogeltanz

Vlakvedoucí
Ne Zbyňku není to chyba a mnohdy to nejde nasměrovat "nejkratší cestou". Chceš názorný příklad? Tady je: V nastavení kabiny jsou nějaké místní úpravy. Proto je modifikovaný .cvf u modelu a na textury se odkazuje do common.cab k originálu. A originál nastavení kabiny zůstane netknutý a funkční pro ostatní vozidla, pro které je určen. To samé se dá udělat se zvuky, ačkoliv je to méně častý případ. Jestli jsou kabina a zvuky odkazované z .eng či .wag souborů do common.xxx a nebo přes .cvf v CabView a .snd v Sound ve složce s modelem je úplně jedno. Musí to akorát sedět.
Pokud má model svůj specifický zvuk nevyužitelný jinde, nevidím důvod jej držet v common.snd. Kapacity úložných médií jsou dneska někde jinde, tohle nehraje žádnou roli.

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
No zkus si překopírovat Trainset do záloh. A když ti tam naskočí čas kopírování 9 hodin :) :) :) ...
Nehledě k tomu, že nevidím problém specifické změny kabiny mít v jiném cvf stále v common.cab a velikost se mi změní jen o přidanou texturu. A jelikož nemáme jenom jednu lokomotivu, ale třeba 500, tak to už jsou zbytečná giga navíc.

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Na slezině, kdysi dávno, Dan měl s sebou přenosný disk se svým kompletním trainsetem. Tak, že si konečně zahraji nějakou jeho aktivitu.
Čas sleziny vypršel a já musel stahování ukončit. Ale nějakých 20 giga se mi zkopírovalo. Ale on upozorňoval, že tam má i zbytečný či testovací balast. Také má hodně zbytečných duplicit. Ale to bylo kdysi před mnoha lety. A právě tady jsem názorně viděl, když je značení vozidel každý pes jiná ves. A máme vozidel nekonečně mnoho. Pak horko těžko hledám nějaké vozidlo v adresáři. A další věc jak je zápis v name. Když otevřu conbuilder, tak pokud to není zapsáno dle norem, tak vše musím hledat metodou pokus a omyl jako v AE editoru MSTS. Proto prosím dodržujte nějaké ty normy. Ale nyní se vyrábí vozidla s Conbuilderem nekompatibilní, tak máme zase vyšší level s úpravami obsahu adresářů. Ten zápis v engu "name" je jediné co smíme měnit, abychom neporušili kompatibilitu v zápisech consistů, když si stáhneme nějakou aktivitu. Ale nesmí se měnit název složky ani název eng souboru (wag)

Josef Vogeltanz

Vlakvedoucí
Zbyňku zrovna třeba TSRE5 (pokud jej použiješ pro tvorbu consistů), řadí vozidla v trainsetu abecedně podle parametru Name. Takže konkrétně tady se hledá poměrně snadno, pokud si zavedeš nějaký řád v názvech consistů a vozidel. Tedy jsem celkem konzervativní. Do názvu dávám zkratku dopravce-mezeru-číslo(typ, inventární a kontr. číslice). Případně další mezeru a za ní vlastnosti (bez. strojv., lozeny, koncovy, mimo sluz. atp.)
A to pomíjím fakt, že TSRE5 ještě umí seznam načtených vozidel filtrovat podle typu pohonu nebo nákladní/osobní/tendr a dokonce podle typu spřáhla. Jako náhrada Conbuilder dobrý, dá se na něj zvyknout, ale chválu jsem na něj pět neslyšel.

dvacka

Průvodčí
Já klidně od CB opustím, když mi někdo poradí, jak v TSRE5 zjistím, které vozidlo v consistu mi chybí a jak jej opravím. Protože když mi uprostřed soupravy chybí vůz, tak mi to tento vůz ignoruje, takže nevím, jaký typ mi chybí, ale v OR pak mám v soupravě díru...
V tomto má ještě CB napřed před TSRE5.

Josef Vogeltanz

Vlakvedoucí
Do určité míry lze. Když vidím, že je uprostřed soupravy zeje díra, otevřu consist v TSRE5. V místě chybějícího vozu vidím jen pořadovou číslici nad spřáhly. Kliknu tedy na záložku Consist a Open in external editor (klávesnicí ALT+C a ALT+O). A protože mám soubory .con asociovány s oblíbeným editorem Notepad++, otevře se mě consist tam. Vidím co tam chybí (název i složku), tak se podle toho zařídím. Buďto dodatečně seženu nebo přepíši něčím, co mám.

tsre5.JPG

dvacka

Průvodčí
Díky za radu. Ale abych to takto dělal třeba u 200 chybějících souborů v consistech, tak to by byla práce na celý den.

Icik

Signalista
Pokud zadá do Filter parametr "Broken", TSRE5 mu hned ukáže jaký consisty jsou neúplný. Pak si stačí zapnout v menu View okno "Consist Units" a vidíš hned, kde je problém. Vozidlo pak můžeš jednoduše nahradit a nebo vymazat. Jednodušeji už to snad ani nejde. Takhle proberu consisty u Danových aktivit za pár minut a už jen jezdím.

Josef Vogeltanz

Vlakvedoucí
Ironií je, že návod Kebarkova AC začíná slovy: "Odkedy si sťahujem vozidlá do MSTS z internetu, mám svoj vlastný systém značenia trainsetu. Udržujem ho už od jeho vzniku. Jednou z jeho nevýhod je, že ak si stiahnem aktivitu, následne ju musím preznačiť podľa môjho značenia, aby sa dala hrať."

Klokan 35

Hradlař
A jak se chová Kebarkův AC? Ten chybná vozidla odhalí?
Vašku já jej používám od začátku a nemohu si stěžovat. Odhalí chybná vozidla a což je dobrý když někdo používá jiné značení složek a já jej jednou vyměním za stejné vozidlo ( loko nebo vůz) tak se ta výměna automaticky uloží a příště jej nahradí automaticky. Takže Danovy velké aktivity jsou za chvíli zkontrolovány.

Josef Vogeltanz

Vlakvedoucí
AC by byl možná na tohle ještě lepší (Kebarko věděl co dělá :) ). Problémem AC je, že uznává akorát oficiální MSTS cestu).

behpet

Začátečník
jak dlouho vám trvá načtení trainsetu a consistů v tom ConsistEditoru? Mě se to zadrhne na 36% a po 20 minutách jsem to shodil. Starý Conbuider cca 5minut a opravy pomocí Kebarkova AC téměř ihned

Meda

Skladník
jak dlouho vám trvá načtení trainsetu a consistů v tom ConsistEditoru? Mě se to zadrhne na 36% a po 20 minutách jsem to shodil. Starý Conbuider cca 5minut a opravy pomocí Kebarkova AC téměř ihned
Zdravím,
mám necelých 5500 con a cca 2400 složek s vozidly - start Constist Editoru za cca 30 s. A podle návodu v příspěvku č. 509 tohoto vlákna je to super pomocník. A ještě plný souhlas s příspěvkem č. 513 - pokud by Kebarkův AC akceptoval ještě i variabilní cestu k souborům v nastavení, byl by opravdu perfektní ....

Josef Vogeltanz

Vlakvedoucí
Zdravím,
mám necelých 5500 con a cca 2400 složek s vozidly - start Constist Editoru za cca 30 s. A podle návodu v příspěvku č. 509 tohoto vlákna je to super pomocník. A ještě plný souhlas s příspěvkem č. 513 - pokud by Kebarkův AC akceptoval ještě i variabilní cestu k souborům v nastavení, byl by opravdu perfektní ....
Tady by možná pomohlo název složky s trainsetem OR drze pojmenovat Microsoft Games\Train Simulator\ (a starý trainset MSTS před tím bezpečně uklidit). Někdy vyzkouším.

Nahoře