Vozidla z The Train DE pro OpenRails

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj, na známých německých stránkách: https://the-train.de/ se nachází balík historických vozidel PKP pro Open Rails, obsahující opravdu pořádný balík vagónů.. To, že se směrují soubory dle polských pravidel a CB vyhazuje chybu, s tím jsem se smířil, CB je ale i tak "vidí". Ale co je problém, je, že tyto vozy špatně zobrazuje Con Editor pro OR. Neoznačuje vozy po kliknutí na ně v červeném čtverečku, ale jen jako svislou čáru, navíc háže vozy přes sebe a pokud je proložím českými, tak třeba takto:
CON1.jpgCON2.jpg

Jde o tento pack: https://the-train.de/downloads/entry/10976-polnische-historische-personenwagen-für-openrails/
V OR fyzicky vozy fungují.

Dan J.

Strojvedoucí
To netuším a opravit to neumím, ale je to nanic, když jsou vozy pro OR už takto blbě nastavené, on je con editor skládá nasebe místo za sebe. Vlak fyzicky v aktivitě je, ale nevím, jak se bude chovat třeba jako posunující traffic s připojováním vozů, kdyby na to kouknul nějaký odborník bylo by super. Jsou tam i prkeňáky z webu od Pikka v provedení PKP.

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj. Vyzkouším hned, prosím tě, co to po mně při spuštění chce? :)
TSRE INSTAL.jpg
EDIT:
Tak jinak editor consist jede a zobrazuje vozy v pořádku. Dík moc. Nevím ale co je ta hláška při instalaci.

Josef Vogeltanz

Průvodčí
Je to varování, že používáš experimentální verzi a mohl by si tím pádem přijít o svá data. Máš se proto chovat obezřetně a nejdříve zálohovat.

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj.
Ahá, tak dík, budu se snažit být obezřetný a jakmile o data přijdu, jak to tak chodí, tak půjdu opět koupit novou klávesnici, nebo myš. Naposledy jsem kupoval novou klávesnici tak před rokem, kdy jsem nemohl projet jednu misi v COD WW2 a tak jsem do ní "jemně udeřil". :D

Josef Vogeltanz

Průvodčí
PKP vozy: Balík jsem si stáhnul a vozy ORTS_PKP_Bauart35_epIII zkusmo umístil do svého trainsetu. Abych si jej nedrbal polskými iclude, u zkoušeného vozu OR_PKP_Jhx_1013_ostatni.wag jsem include odkazy nahradil textem na který odkazují. Vůz ve smíšené soupravě potom zapadl bez problémů. Zbylých pět se prolíná. I tak je nastavení .wag několik podivností:
Kód:
NumWheels        ( 8 )
Axle ( 4 )
Co vím z diskuzí na vývojářském foru, parametr NumWheels je zatím vyhrazen nápravám a parametr Axle v OpenRails ani MSTS neexistuje.

Kód:
Coupling (
        Type ( Chain )
        Spring (
            Stiffness ( 1e6N/m 5e6N/m )
            Damping ( 1e6N/m/s 1e6N/m/s )
            Break ( 850kN 850kN )
            r0 ( 0cm 1e9 )
        )
Parametr r0 ( 0cm 1e9 ) je velice zvláštní. Prvním rozměrem lze kompenzovat prolnutí u tvrdého spřáhla (bar) spojení a druhý rozměr donedávna OR nepoužíval vůbec. Nyní je lze v některých verzích OR použít pro nastavení vůle spřáhla (v jednotkách cm nebo palců) - vytvoří mezeru mezi nárazníky.
Co však udělá bezrozměrová miliarda, netuším. Jen to, že když jsem se projel se míšenou soupravou, při detailním pohledu na spřáhla a nárazníky u českých "cvičí" podle tahu a brzdění. Kdežto polská jsou vytuhlá.

Kód:
EmergencyBrakeResMaxPressure            ( 52.31 )
Sound ( "..//..//common.snd//sndVozy//CDvuzOs4nEx-OR.sms" )
) <-------
Name ("OR_PKP_Jhx_1013_ostatni")
Description  (" PKP Jhx 1013 Epoka III   Wagon restauracyjny z 48 miejscami siedzacymi
(C) Autor modelu: Torsten Drabe
    Autor polskiego malowania: Koland 
Modyfikacja plików Wag i innych: Gabryś, A.S.
03.12.2017")
Závorka ukončující zápisu bloku Wagon ( není na konci, ale následují za ní ještě parametry Name a Description.

Jako zásadní bych spíš viděl, že se TSRE nepopasuje s include odkazy. Trochu pikantní je, že obojí pochází z Polska. Ale to bych jim nevyčítal. I u nás se různíme názory a výklady na "správné" použití parametrů pro nastavení OR vozů.

bob57_cz

Učitel češtiny
Co vím z diskuzí na vývojářském foru, parametr NumWheels je zatím vyhrazen nápravám a parametr Axle v OpenRails ani MSTS neexistuje.
Což není správně.
1 náprava (Axle) má dvě kola (Whels)
4 osy mají 8 kol a chybně se to používá už léta letoucí i v msts.
Na jízdu to ale stejně nemá vliv.

Josef Vogeltanz

Průvodčí
Nevím jak u MSTS, ale parametr NumWheels u OR funkci má a to dokonce dvakrát.
V sekci Wagon (soubory .wag i .eng) se s jeho pomocí počítají vozidlové odpory a v sekci Engine (soubory .eng) zase slouží pro výpočty adheze pomocí parametru ORTSDriveWheelWeight.
U podvozkových HV (elektriky, diesely) je počet započítávaných náprav shodný, u vozidel s dalšími běžnými nápravami (parní, historické elektriky apod.) potom pro adhezi jen nápravy hnací.

Josef Vogeltanz

Průvodčí
Nezkoumal jsem. Jen jsem pročítal jak se s tím prali vývojáři na ET foru. Třeba zde. Proto jsem si z toho odnesl poznatek, že se počítá pouze s počtem náprav, používá pro výpočet jízdního odporu podle FCalc 2.0 (týká se všech náprav) a dále k simulaci adheze (hnací nápravy).

Dan J.

Strojvedoucí
@Dane, máš starý editor souprav, který nepodporuje příkazy include.
Ahoj, tak nový con editor sice zobrazuje vozy z The Train, ale při pokusu otevřít "BOBOvy" kontejnery padá:
pád.jpg
Dělá to jen u některých (většiny) vozů, starý Con Editor TSRE nepadal vůbec, neví někdo proč? Vzpoměl jsem si, že z tohoto důvodu jsem používal tu starší verzi.

Nahoře