Kabíny Dodo do OR

Dodo

Hradlař
Nechcem tu zakaždým zakladať nové vlákno zvlášť pre Kabínu tak bude asi lepšie vytvoriť jedno univerzálne.
Na začiatok by som chcel poprosiť, kto má možnosť nafotiť nejaké časti na kabínu ZSSKC 131 nech sa mi ozve do SZ.
Treba Brzdič BP, OBE a tieto dve môžu byť z hociktorej mašiny X6X, 131, 350, 361 atď Kontroler a smerovú páku.
Je to REMAKE starej Kevinovej a Kurovej kabíny. Dík vopred.
131.jpg

Dodo

Hradlař
Andrejove nové zvuky pre X6X, ktoré pôjdu snáď čoskoro do sveta boli inšpiráciou pre vznik novej kabíny ČD 362/363.
Ak by sa tu našiel niekto čo vie robiť animácie pre kabíny nech sa mi ozve do SZ čo by som sa mohol venovať aj iným projektom do OR a nie len touto kabínou. Ďakujem. :)
cab362cd.jpg

Dodo

Hradlař
Ďakujem opravím.
Kontakt zatiaľ nefunguje. Ale pracujem na tom.

EDIT: Bob kedy si sťahoval tu kabínu? Pozerám že už dlhšiu dobu je bez bočných pohľadov aj na webe. Tie boli odstránené pretože už som nemal fotky a tie bočné pohľady čo boli mali malé rozlíšenie a moc ich OR roztiahlo keďže FRONT je 1920x1080.

bob57_cz

Učitel češtiny
Aha, tak předchozí to má špatně a poslední nemá boční pohledy už vůbec.

Edit: Boční mají 1024/768, což není ve stejném poměru stran. Náprava jde udělat oříznutím.
(A jestli to OR umí jako msts, tak by mělo jít v cvf definovat rovnou výřez i bez ořezávání obrázku.)

Dodo

Hradlař
Na modely-msts.cz môžete sťahovať prerobenú kabínu pre ZSSK 350 MIREL aj ETCS verzia.
Kabína je v rozlíšení 1920x1080. Nieje to originál zo žiadnej 350tky. Robil som podľa toho čo dali dokumentačné fotky.
Treba mať stiahnuté updatovené skiny na danej stránke alebo na msts-rw.cz

PRE INFO: Návestný opakovať sa zapína kl. skratkou ALT+R

Cab350_etcs_den.jpgCab350_etcs_noc.jpgCab350_mirel.jpg

Meda

Skladník
Zdravím,
děkuji za krásnou kabinu.
Mám jeden dotaz :
po zařazení kteréhokoliv jízdního stupně (u obou nap. soustav) zní po celou dobu jízdy v kabině trvalé pípání. Poradí, prosím, někdo, kde může být chyba ?

Meda

Skladník
Zdravím,
děkuji za krásnou kabinu.
Mám jeden dotaz :
po zařazení kteréhokoliv jízdního stupně (u obou nap. soustav) zní po celou dobu jízdy v kabině trvalé pípání. Poradí, prosím, někdo, kde může být chyba ?
Zdravím,
pípání způsobilo směrování zvuků kabiny z adresáře "sndX5X_OR" místo z adresáře "sndX5X".

Hungaria171

Začátečník
Zdravím,
pípání způsobilo směrování zvuků kabiny z adresáře "sndX5X_OR" místo z adresáře "sndX5X".
Zdravím,
Mám přesně stejný problém, co se týká zvuků nové kabiny. Nejen že po celou dobu po zařazení stupňů ,,řve,, porucha, tak i zvuk ventilátorů se neobjeví hned při rozjezdu, ale musím ,,naházet,, pár stupňů, zkrokovat a teprve po několikátém pokusu řazení stupňů se ventilátory rozběhnou.
Zkoušel jsem právě přepisovat i směrování kabiny na sndX5X na místo původního sndX5X_OR, ale bez úspěchu.
Mohl bych prosím poprosit o radu, jak správně zvuky na kabinu nasměrovat?
Děkuji moc

dvacka

Průvodčí
Ahoj, já mám zvuky na kabinu směrovány takto ( "..\\..\\common.snd\\sndX5X_OR\\350cab_3kV_s.sms" ) a stažené z těchto stránek a po celou dobu tvorby R 342 jsem s tím neměl jediný problém. :)

Dodo

Hradlař
Na zvuky sa môžte sťažovať keď niesu upravené pre OR ale sú pôvodné pre MSTS.
Ja som urobil kabinu, mali to minimálne 5-ti ľudia a bez problému. Tak isto aj ďalší, ktorý si ju stiahli a hrali s ňou. Tak ako píše aj dvacka.

Hungaria171

Začátečník
Ahoj, já mám zvuky na kabinu směrovány takto ( "..\\..\\common.snd\\sndX5X_OR\\350cab_3kV_s.sms" ) a stažené z těchto stránek a po celou dobu tvorby R 342 jsem s tím neměl jediný problém. :)
Ahoj, mno právě směrování kabiny mám úplně stejné, zvuky mám stažené ze stránek viz. tvůj odkaz a stejně problém.

Přílohy

• x5x.jpg
    x5x.jpg
    100.5 KB · Zobrazeno: 18

Hungaria171

Začátečník
Na zvuky sa môžte sťažovať keď niesu upravené pre OR ale sú pôvodné pre MSTS.
Ja som urobil kabinu, mali to minimálne 5-ti ľudia a bez problému. Tak isto aj ďalší, ktorý si ju stiahli a hrali s ňou. Tak ako píše aj dvacka.
Kabina je naprosto úžasná, co se týče zvuků, měl jsem za to, že na stránce https://www.modely-msts.cz/zvuky.html je soubor zvuků s názvem
Balík zvukov pre rušne radu 350 OPENRAILS, který vlastně po instalaci vytvoří složku sndX5X_OR a tak jsem myslel, že to jsou právě převedené zvuky 350 z MSTS pro OR?.

Nahoře