Stopnutí motoru

vaskovy_vlaky

Pokladník
Možná už se to tu někde řešilo, ale nevšiml jsem si, chtěl bych se zeptat, když stopnu motor v open rails, zvuk motoru pořád slyším jako by byl ve volnoběhu, jde nějak nastavit (zápis do .sms) aby utichl motor.
 

Josef Vogeltanz

Pomocník strojvedoucího
Možná už se to tu někde řešilo, ale nevšiml jsem si, chtěl bych se zeptat, když stopnu motor v open rails, zvuk motoru pořád slyším jako by byl ve volnoběhu, jde nějak nastavit (zápis do .sms) aby utichl motor.
Samozřejmě, že jde nastavit v .sms zastavení motoru (a spoustu dalších vychytávek). Z ležérního dotazu usuzuji, že jsi dostatečně zběhlý ve záludnostech zvukařiny MSTS/ORTS, dobře rozumíš stavbě nastavení zvuků vozidla a kabiny, všem těm zvukovým proudům, časování, smyčkám, křivkám, hlasitostem, frekvencím, zrnitostem, které vytváří zvuky spouštěčů. Dobrá, přejdu tedy k věci a nebudu tě zdržovat podrobnostmi. Zastavení spalovacího motoru a tím, co patrně hledáš do zápisu .sms, je trigger 24.
 

vaskovy_vlaky

Pokladník
Samozřejmě, že jde nastavit v .sms zastavení motoru (a spoustu dalších vychytávek). Z ležérního dotazu usuzuji, že jsi dostatečně zběhlý ve záludnostech zvukařiny MSTS/ORTS, dobře rozumíš stavbě nastavení zvuků vozidla a kabiny, všem těm zvukovým proudům, časování, smyčkám, křivkám, hlasitostem, frekvencím, zrnitostem, které vytváří zvuky spouštěčů. Dobrá, přejdu tedy k věci a nebudu tě zdržovat podrobnostmi. Zastavení spalovacího motoru a tím, co patrně hledáš do zápisu .sms, je trigger 24.

Tak právě že v těch zvukách se zrovna moc nevyznám. Ano, pokud u nějaké loko chybí třeba kompresor, tak jsem jako cvičená opice schopen zkopírovat tento zápis z jiné loko a dosadit nahrávku, ale s tím motorem teda nevím nevím, kdyby mi něco nebylo jasné, tak napíšu buď sem nebo do SZ
 

Josef Vogeltanz

Pomocník strojvedoucího
Tak právě že v těch zvukách se zrovna moc nevyznám. Ano, pokud u nějaké loko chybí třeba kompresor, tak jsem jako cvičená opice schopen zkopírovat tento zápis z jiné loko a dosadit nahrávku, ale s tím motorem teda nevím nevím, kdyby mi něco nebylo jasné, tak napíšu buď sem nebo do SZ
Pokud by jsi tohle téma opravdu dohledal (ano, už se to tu skutečně probíralo), nemohl by jsi nikdy nic takového napsat. Těm několika lidem, co v tom dělají zvuky pro modely, se nadarmo neříká "zvukoví majstři".
Nastavení je brnkačka, dá se naučit, když se tomu člověk dostatečně věnuje a dá si práci se sháněním technických podkladů a nevnáší do toho subjektivní dojmy.
Repainty se taky dají zvládnout, má-li člověk alespoň trochu grafické vlohy a dostatek trpělivosti a dávku šikovnosti.
Ale modely, kabiny s animacemi a ozvučení si už žádá nejen tu trpělivost a šikovnost, ale i letité zkušenosti. Proto je dobrých modelů, kabin a zvuků poskrovnu, protože stejně tak je i málo těch, kteří to mají opravdu v malíku.
Škoda také těch, kteří na to měli, ale sekli s tím.
Žádná škoda těch, kteří si jen myslí, že na to mají.
 

bob57_cz

Učitel češtiny
Z ležérního dotazu usuzuji, že jsi dostatečně zběhlý ve záludnostech zvukařiny MSTS/ORTS, dobře rozumíš stavbě nastavení zvuků vozidla a kabiny, ...
Já tam žádný dotaz nevidím, děvče (nebo číslo?) tu pouze oznamuje, co umí a že by se chtělo zeptat, když stopne motor. Čekám, co se zeptá, až ten motor stopne.
 

vaskovy_vlaky

Pokladník
Já tam žádný dotaz nevidím, děvče (nebo číslo?) tu pouze oznamuje, co umí a že by se chtělo zeptat, když stopne motor. Čekám, co se zeptá, až ten motor stopne.

Okok, já vím, že je to debilní dotaz....no mě šlo jenom o to, když stopnu motor (Shift+Z) tak otáčky v kabině slezou na nulu ale hluk motoru je pořád na volnoběh, takže mě jde o to, aby ten hluk přestal úplně.... a nevím jak se to zapíše do .sms nebo co se má udělat, tak jsem se zeptal
 

Josef Vogeltanz

Pomocník strojvedoucího
Dosud tu nepadlo o jaké vozidlo jde. Možná pro něj existují zvuky upravené pro použití s ORTS a tam třeba motor umí zdechnout i zvukem.
 

Václav Polák

Cestující
Dobrý den, mám Jackovi nejnovější zvuky a jeho 742.451 s laděním určeným pro OR, které by mělo být kompatibilní se zvukem STARTU/STOPU motoru v OR. V .sms lokomotivy se nachází již zmíněný trigger 24 s platným směrováním, ale když ve hře mačkám Shift + Z nic se neděje. Jen otáčkoměr v kabině ukáže nulové otáčky, přestane se kouřit z výfuku a v F5 se ukazuje stav motoru: neběží. Zvuky však běží nadále (volnoběh). Nevíte někdo jak na to? Děkuji.
 
Nahoře