Viac tratí v jednej zložke MSTS

Larva

Začátečník
Dobrý deň, nedávno som objavil cédečko MSTS a nainštaloval som si ho. Mám v ňom nainštalovanú iba trať 321 a chcel by som sa spýtať ako si mám nainštalovať do zložky s MSTS trať ŽSR 130 ktorá je pod globalom BP aby som mohol spúšťať v obidve v msts s tým že každá by mala svoj Global.

poison

Pomocník strojvedoucího
Ano a podle toho jakou trať chceš hrát jenom přejmenováváš složky Global a Routes.

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Jen se divím, že za těch 20 let existence MSTS ještě někdo nenapsal nějaký malý prográmek, který by tyto změny adresářů vyměňoval. Někdy u zahraničních tratí je potřeba přepisovat i Sound, protože tam jsou hlášky jako dává odjezd a povolení jízdy přes TAB.

Meda

Pokladník
Jen se divím, že za těch 20 let existence MSTS ještě někdo nenapsal nějaký malý prográmek, který by tyto změny adresářů vyměňoval. Někdy u zahraničních tratí je potřeba přepisovat i Sound, protože tam jsou hlášky jako dává odjezd a povolení jízdy přes TAB.
Zdravím,
zmiňovaný prográmek mám napsaný v "BATU", který po spuštění přestěhuje adresáře ROUTES a GLOBAL do kmenového adresáře hry a naopak tak, aby byl užíván jen správný GLOBAL. Není problém do tohoto programu zapracovat i adresář SOUND. Na disku, kde je hra, jsou vytvořeny pomocné adresáře, kde se ukládají nepoužité tratě a Globaly tak, že vždy jeden z nich je prázdný (soubory jsou v adresáři hry). Adresář SOUND by se přidal jako třetí k přesouvání. Teď mám u jednoho Globalu i více tratí. Pokud by pro tyto tratě byly různé SOUND adresáře, musely by se tratě a Globaly podle toho rozdělit.

Tom Kanka

Signalista
A mnohem mnohem dávno předtím to byl DAFC od bob57. Mnohokrát se o něm za dobu existence MSTS psalo. Umí prohazovat nejen Global, ale i Sound, Routes, Trains, a (jestli se nepletu) i Gui.
Bob tu nedávno zmiňoval i nástupce tohoto programu.

Larva

Začátečník
No a dnes sa mi deje to že spustím msts kliknem na trate a vlaky a hra mi spadne. Ale keď si to dám na 321 tak mi ide všetko v poriadku
Robí mi to len pri ŽSR 130, ŽSR 150 (iba tieto tri mám v msts)

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Že mám slabou paměť? Už na to mám v 64 letech nárok, ne? :)
Ale pamatuji si, že i Martens ještě před vámi tvořil nějaký MSTS starter a ten také umožňoval výběr tratí.
Jenomže všechna udělátka měla jeden uživatelský nedostatek. Vždy bylo potřeba něco v tratích přejmenovávat, respektive vždy tsection.dat v global.
Já měl představu takovou:
Koupím si 321 a spustím klasickou instalaci. Pak nastartuji nějaký třídící prográmek, který mi ty složky Global, Sound a Routes přejmenuje na přání sám. Pak si zase nainstaluji BP a to samé, Pak třeba 310 atd. A už si budu jenom vybírat projekty tratí, které chci hrát. A do systému adresářů a souborů nebudu sám hrabat a nehrozí, že bych něco popletl.

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Ještě dodatek. Já tuto utilitku nepotřebuji, protože jen zřídka načítám jinou trať. Já jenom doplňoval Poisona, který má těch tratí v adresáři hafo a jak prezentoval, adresáře si také přejmenovává ručně. A nepoužívá žádné vaše udělátko. Proč asi?

poison

Pomocník strojvedoucího
No a dnes sa mi deje to že spustím msts kliknem na trate a vlaky a hra mi spadne. Ale keď si to dám na 321 tak mi ide všetko v poriadku
Robí mi to len pri ŽSR 130, ŽSR 150 (iba tieto tri mám v msts)
Pokud máš správně pojmenované složky Routes a Global, které k sobě patří, zkus do složek Routes nakopírovat Tutorial Route z původního MSTS.

Tom Kanka

Signalista
... Ale pamatuji si, že i Martens ještě před vámi tvořil nějaký MSTS starter a ten také umožňoval výběr tratí. ...
Pokud já si pamatuji, tak Martens na MSTS starteru sice dělal, ale jestli ho dokončil, nevím. Mezitím bob57_cz dal k dispozici svůj DAFC.
To "někdy před náma" bylo v roce 2008. :)

... Jenomže všechna udělátka měla jeden uživatelský nedostatek. Vždy bylo potřeba něco v tratích přejmenovávat, respektive vždy tsection.dat v global. ...
To není pravda :cool:

... Já měl představu takovou:
Koupím si 321 a spustím klasickou instalaci. Pak nastartuji nějaký třídící prográmek, který mi ty složky Global, Sound a Routes přejmenuje na přání sám. Pak si zase nainstaluji BP a to samé, Pak třeba 310 atd. A už si budu jenom vybírat projekty tratí, které chci hrát. A do systému adresářů a souborů nebudu sám hrabat a nehrozí, že bych něco popletl. ...
Tak to přesně funguje :)

... Ještě dodatek. Já tuto utilitku nepotřebuji, protože jen zřídka načítám jinou trať. ...
Sorry, já odpovídal proto, aby ses nemusel dál divit! :)
Jen se divím, že za těch 20 let existence MSTS ještě někdo nenapsal nějaký malý prográmek, který by tyto změny adresářů vyměňoval. ...

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Děkuji Tomovi za vyčerpávající výklad, ale znovu opakuji, já tohle udělátko opravdu nepotřebuji, reagoval jsem jenom na Poisona, který si tratě přejmenovává jako jsem to dělal já a z toho jsem usoudil, že asi nic funkčního ještě k dispozici není. Tak se omlouvám všem autorům, že jsem na jejich udělátka už zapomněl. :)

poison

Pomocník strojvedoucího
Já to tak dělám, protože mi to přijde nejjednodušší, dneska při ježdění v OR, pokud nikdo netvoří, jenom jezdí a nepotřebuje původní editory, lze tratě se vším nacpat do složek a v OR si jen nastavit cesty, konkrétní trať se vybere pak přímo v OR a není třeba nic přejmenovávat.

Martens

Strojvedoucí
Ahoj, jen doplním Toma - MSTS Starter byl opravdu rozdělán, ale pak už toho času moc nebylo. Měl i takovou vychytávku, že uměl pracovat s libovolným počtem instancí MSTS.

Nicméně v TrainStore byla možnost nastavit pro každou trať jiný tsection.dat - chvilku jsem s tím laboroval ve stavu, kdy jsem měl jeden GLOBAL sehraný dohromady a v něm několik variant tsection.dat (byly to ale pouze amatérské pokusy bez hlubších znalostí struktury tsection.dat).

A otázka je, zda by to fungovalo i v podobě, kdy je více Globalů odděleně.

Nahoře