Zvuky při odjezdu

Meda

Skladník
Zdravím,
u mnou vytvořené aktivity i v aktivitách od jiných autorů se na trati 310 při odjezdu ozve pouze zvuk "Odchod_pistalka.wav" a neozve se "Odjezd_muz.wav".
Na jiných tratích se ozvou oba. Oba tyto zvuky mám ve složce "SOUND" jak v trati, tak i v hlavním adresáři celého OR.
Kde mám chybu ?

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Já už si to nepamatuji, jednou jsem si to omylem přepsal a hrozně mi jen ta píšťalka štvala. Asi k tomu patří upravit i SMS. když tak si zkopíruj Sound z trati BP a musí to fungovat. Ale ne ten v trati, ale v Train simulator/Sound.
Tedy pokud něco někomu vadí, tak asi špatně bude jenom ta píšťalka. Nepamatuji si, že by průvodčí nebo výpravčí pískal. Tedy až na nějaké výjimky a to jsem byl v rozpacích, co se děje. Jestli nejsem na vojně a dozorčí píská nástup na rozcvičku. :) Ale "Dává odjezd" to se říká vždy, pokud je v okénku někdo jiný než fíra.
Ale dnes jsou zrušení i výpravčí i průvodčí, tak nemá ani kdo pískat ani kdo dávat odjezd. Strojvedoucí jen koukne do not a na hodinky a tiše bez keců se rozjede. :)

Tom Kanka

Signalista
... Nepamatuji si, že by průvodčí nebo výpravčí pískal. Tedy až na nějaké výjimky a to jsem byl v rozpacích, co se děje. Jestli nejsem na vojně a dozorčí píská nástup na rozcvičku. :) ...
Ale dnes jsou zrušení i výpravčí i průvodčí, tak nemá ani kdo pískat ani kdo dávat odjezd. Strojvedoucí jen koukne do not a na hodinky a tiše bez keců se rozjede. :)
Pískala se "Výzva k pohotovosti". Ve stanici výpravčí. Na zastávce vlakvedoucí (do doby zavedení návěsti "Souhlas k odjezdu" následovala trubka).
Dnes si podmínky výpravy vlaky upravuje dopravce, ale např. u ČD píská "Výzvu k pohotovosti" strojvedoucí, a bez keců se rozjede až po obdržení návěsti "souhlas k odjezdu" od vlakové čety. ;)

Nahoře