3D Kabiny - Nick a TheDanny

nick200202

Cestující
Táák.
Na známé stránce našeho guru @Pikku můžete stahovat 3D kabinu pro lokomotivy řady 750.
https://pikku.msts.cz/pratele.html
Výrazně doporučuji přečíst si readme!!!
Kabina umí věci, které jsem se pokoušel ukázat ve videích.
Model kabiny nám poskytl Kal000px z RW, za což mu patří velké díky. A tady ještě jedno testovací video se 750. Bohužel však zase se špatným zvukem...
Přejeme vám s @TheDanny mnoho kilometrů s našimi kabinami! A doufáme, že se vám naše práce bude líbit! ;)

 

Dan J.

Strojvedoucí
Tohle je totální pecka, která posunuje ORTS zase o míle vpřed. Tak si říkám, že nevím, kterou další aktivitu začít. Jestli Šestikolák, nebo Brejlovec. Zatím ovšem nemám jinou volbu než dokončit aktivitu se 749 a její 3D kabinou v délce 13 hodin a 50 minut, takže si pařmeni 3D kabinu pro 749 vychutnají tak, že ji asi po této směně v aktivitě dlouho nebudou chtát vidět... :cool: Ne vážně, kabiny fakt luxusní a velké díky za ne.
Dan
 

nick200202

Cestující
Tohle je totální pecka, která posunuje ORTS zase o míle vpřed. Tak si říkám, že nevím, kterou další aktivitu začít. Jestli Šestikolák, nebo Brejlovec. Zatím ovšem nemám jinou volbu než dokončit aktivitu se 749 a její 3D kabinou v délce 13 hodin a 50 minut, takže si pařmeni 3D kabinu pro 749 vychutnají tak, že ji asi po této směně v aktivitě dlouho nebudou chtát vidět... :cool: Ne vážně, kabiny fakt luxusní a velké díky za ne.
Dan
749 Bude další, kterou se chystám poupravit, co se osvětlení týče. Tak bych možná s aktivitou počkal. :cool: A 181 taky projde updatem ;).
 

Dan J.

Strojvedoucí
Na aktivitě makám už 2 měsíce, takže není cesty zpět, ale na kabinu to přeci vliv nemá? Jinak každé vylepšení vítáno, i když za sebe mohu jen napsat, že jsem s cabem pro 749 spokojen a jízdu si vychutnávám dosyta, i když teď zrovna spíš práci v editoru s kalkulačkou v ruce. :)
 

martin novy

Pokladník
Ahoj,mám dotaz ke kabině: 3DCAB750/cab750 a v cvf vypadá zápis

Tr_CabViewFile (
CabViewType ( 2 )
CabViewFile ( un.ace )
Position ( 0.63 2.98 6.4 )
Direction ( 13 -1 -1 )
CabViewFile ( un.ace )
Position ( 0.68 3.1 6.4 )
Direction ( 14 -60 0 )
CabViewFile ( un.ace )
Position ( 0.72 3.1 6.4 )
Direction ( 3 60 0 )

EngineData ( cd750 )

CabViewControls ( 27

TwoState (
Type ( SANDERS TWO_STATE )
Position ( 499 408 28 26 )
Graphic ( un.ace )
NumFrames ( 2 2 1 )
Style ( WHILE_PRESSED )
MouseControl ( 1 )
) atd ............. nechybí tam něco?Readme jsem četl,děkuji
 

Dodo

Signalista
a pro 750 tyhle zápisy chybí
Pretože 3D kabína si berie textúry priamo z mapovania. t.z. že tam nemusí byť zápis konkrétnej textúry. Pretože pri 3D kabíne môžeš mať aj 5 vecí v jednej textúre. Aspoň toto si myslím ja ak to tak nie je môžu ma opraviť autori 3D kabín.
 

martin novy

Pokladník
V engu je
ORTS3DCab (
ORTS3DCabFile ( "..//..//common.cab//3DCab750//cab750.s" )
ORTS3DCabHeadPos ( 0.76 3.1 6.1 )
RotationLimit ( 40 60 0 )
StartDirection ( 12 0 0 )
)

ORTS3DCab (
ORTS3DCabFile ( "..//..//common.cab//3DCab750//cab750.s" )
ORTS3DCabHeadPos ( -0.76 3.1 -6.1 )
RotationLimit ( 40 60 0 )
StartDirection ( 12 180 0 )
) a CabView ( "..//..//common.cab//3DCab750//cab750.cvf" )
 

Josef Vogeltanz

Pomocník strojvedoucího
V engu je
ORTS3DCab (
ORTS3DCabFile ( "..//..//common.cab//3DCab750//cab750.s" )
ORTS3DCabHeadPos ( 0.76 3.1 6.1 )
RotationLimit ( 40 60 0 )
StartDirection ( 12 0 0 )
)

ORTS3DCab (
ORTS3DCabFile ( "..//..//common.cab//3DCab750//cab750.s" )
ORTS3DCabHeadPos ( -0.76 3.1 -6.1 )
RotationLimit ( 40 60 0 )
StartDirection ( 12 180 0 )
) a CabView ( "..//..//common.cab//3DCab750//cab750.cvf" )
To je v pořádku. Alternativně lze do parametru umístit i odkaz na 2D kabinu, za předpokladu že je shodné nastavení obou kabin. Přepíná se potom 3D a 2D pomocí ALT a "plus" na písmenné klávesnici. V praxi ale střídání dvou rozdílných kabin vypadá dost divně. Zmiňuji to pouze jako možnost.

Na své webu VŽD jsem aktualizoval dříve zveřejněné nastavení pro lokomotivy řady 750 pro novou 3D kabinu. Ve vzorovém nastavení je chybně napsán brzdič BS2, protože se pokusně počítalo s animací tlačítka nízkotlakého přebití a k tomu nedošlo. Nastavení lokomotiv 750 na VŽD jsou tedy již bez této chyby.
 

martin novy

Pokladník
Já jen,že v cab750.cvf je ve všech odstavcích napsáno "Graphic ( un.ace )" ,neměl by tam být odkaz na texturu .ace?
 

nick200202

Cestující
Já jen,že v cab750.cvf je ve všech odstavcích napsáno "Graphic ( un.ace )" ,neměl by tam být odkaz na texturu .ace?
Ne, neměl. 3D kabina funguje na jiném principu. Načítá model, který má svoje textury na modelu. Nenačítá texturu pohledu dopředu doleva a doprava jako 2D kabiny.
 

vaskovy_vlaky

Pokladník
Zdravím, ze stránek pikku msts mi nejde stáhnout 3D kabina na šestikoláky a ani šestikoláci, je chyba na mé straně nebo ne?
 
Nahoře