Trať "Leopoldov a okolie" pre TS2021

ingTimotej

Začátečník
Dobrý deň, chcel by som svetu predstaviť môj najnovší projekt, trať Leopoldov a okolie pre Train Simulator. Je to semi-reálnu trať (Všetko je viac-menej na správnom mieste, ale niektoré výhybky atď. sú často o pár metrov posunuté...). Pri stavbe sú použité Google Mapy. Prikladám niekoľko obrázkov. Trať je vo veľmi skorej fáze vývoja. Ďakujem za prípadné pripomienky, kritiku, rady alebo komentáre :)
Momentálne sa dá ísť z Leopoldova do Hlohovca, Siladíc a Trnavy.

leop1.jpg
Cestný most Leopoldov

leop2.jpg
Leopoldov: Ulica Nádražná, koľajisko

leop3.jpg
Leopoldov: Nástupištia 1 a 2, žel. polícia

leop4.jpg
ŽST Leopoldov

leop5.jpg
Priecestie Leopoldov, odbočka smer Hlohovec

leop6.jpg
Leopoldov Zastávka

leop7.jpg
Siladice

leop8.jpg
Brestovany

leop9.jpg
A rozpracovaná Trnava :)
 

popocatepetel

Začátečník
Dobrý deň prajem pán ingTimotej. Ak vidím dobre, nepoužívate "naše" koľaje, že? Nevyzeralo by to lepšie? Tým samozrejme nechcem povedať, že by to nebolo dobré, každá stanica v Train Simulatore sa ráta, už len tie mašinky chýbajú (viem, je ich už dosť spravených a klobúk dole pred tvorcami, ale predsa len taká lamina, rosňa, 810-ka, bagetka, ... chýbajú ako soľ). Každopádne sa teším, až to bude finál. Ale z vlastnej skúsenosti viem, že niečo postaviť je neskutočný žrút času. Veľaa úspechov v tvorbe a veľa radosti zo stavby prajem.
 

ingTimotej

Začátečník
Dobrý deň prajem pán ingTimotej. Ak vidím dobre, nepoužívate "naše" koľaje, že? Nevyzeralo by to lepšie? Tým samozrejme nechcem povedať, že by to nebolo dobré, každá stanica v Train Simulatore sa ráta, už len tie mašinky chýbajú (viem, je ich už dosť spravených a klobúk dole pred tvorcami, ale predsa len taká lamina, rosňa, 810-ka, bagetka, ... chýbajú ako soľ). Každopádne sa teším, až to bude finál. Ale z vlastnej skúsenosti viem, že niečo postaviť je neskutočný žrút času. Veľaa úspechov v tvorbe a veľa radosti zo stavby prajem.
Dobrý deň. Áno, asi máte pravdu, vyzeralo by to lepšie - pokiaľ máte nejaký konkrétny typ koľají na mysli, prosím napíšte mi. A áno, vláčiky stále chýbajú :) Ale verím že tvorcovia robia čo môžu. Ďakujem
 

ingTimotej

Začátečník
Update 27.3.2021:
Expandoval som trať smerom na Piešťany. Pribudli zastávky Madunice a Veľké Kostoľany, ktoré sú bohužiaľ v súčasnosti zrušené. Od roku 2019 tu podľa nového grafikonu nič nestojí. Je to veľká škoda, tieto zastávky boli rekonštruované v roku 2008. Dnes som sa bol v Maduniciach pozrieť, je to tam priam bizarné. Všetko chátra, podchod je posprejovaný a dokonca čiastočne zaplavený. Do Veľkých Kostolian a Drahoviec, ktoré tiež chátrajú (aspoň Drahovce sú opustené), som sa pozrieť nebol - COVID regulácie nedovolujú prejsť za okres... ;) Je ťažko povedať, či týmto staničkám bude v budúcnosti vdýchnutý nový život. Zachoval som ich aspoň v digitálnej forme.

Taktiež pribudla vlečka smer atómová elektráreň Jaslovské Bohunice.

mad.jpg
Madunice

vek.jpg
Veľké Kostoľany

ebo.jpg
Vlečka smer EBO

celok.jpg
Celá trať

Ďakujem za všetky pozitívne komentáre a palce hore!
 

popocatepetel

Začátečník
Dobrý deň. Áno, asi máte pravdu, vyzeralo by to lepšie - pokiaľ máte nejaký konkrétny typ koľají na mysli, prosím napíšte mi. A áno, vláčiky stále chýbajú :) Ale verím že tvorcovia robia čo môžu. Ďakujem
Tak konkrétne názov Vám nepoviem a ani odkaz Vám nedám, lebo už netuším odkiaľ to mám, ale určite sú tie koľaje v trati ZSR170 a Testovací trať. ZSR170 je myslím, že od Hekla a Testovací trať buď od Romana alebo Michala. Ale fakt si tým nie som istý, lebo ich mám na HDD už nejaký ten rok. Na tých "československých" koľajach sú tie podvaly bližšie k sebe. Tu na obrázkoch sú akosi ďaleko od seba. Ale určite to nie je chyba, len mi to padlo do oka akosi. :)
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
V dnešní době se už nemusí stavět na rovné placce. I v Openrails lze vygenerovat plastický terén. TS to určitě umí také. Mohu jen potvrdit, že když pak člověk vidí kolem sebe tu vytvarovanou krajinu, tak to i víc motivuje ke stavění. A navíc na mapách jsou namalované koleje, kam se mají pokládat. Tedy alespoň v Openrails.
A co se kolejí týká, tak nejlépe řešit hned. Zpětně je to pak dvojí práce. A rovnou mít i zjištěné sklony.
 

popocatepetel

Začátečník
V dnešní době se už nemusí stavět na rovné placce. I v Openrails lze vygenerovat plastický terén. TS to určitě umí také. Mohu jen potvrdit, že když pak člověk vidí kolem sebe tu vytvarovanou krajinu, tak to i víc motivuje ke stavění. A navíc na mapách jsou namalované koleje, kam se mají pokládat. Tedy alespoň v Openrails.
A co se kolejí týká, tak nejlépe řešit hned. Zpětně je to pak dvojí práce. A rovnou mít i zjištěné sklony.
TS to vie super. Jedným klikom mám vytvarovaný terén na veľkej ploche. Len je škoda, že to nie je príliš presné Ale to je vidieť len pri naozaj detailnom skúmaní). Ale spraví to naozaj veľa, vidieť okolo seba kopce ako v skutočnosti. len škoda, že napríklad Tatry a plus ešte pár oblastí sú trošku "deravé", asi nejaká chyba výškových dát. Ale ja mám ešte staré dáta. možno už sú novšie. A čo sa týka podkladu pre pokladanie koľají, v TS je to super vyriešené. Ide to cez mapy cz cez jeden software. Dobre sa mi s tým pracuje, i keď je pravda, že niektoré úseky sú ešte staré zábery, napr. preložka Púchov - Pov. Bystrica, Dolný Hričov a pod. Ale lepšie sa mi s tým pracuje ako keď sa sťahovali sat. podklady z Google Earth. Celkovo sa mi s tým editorom dobre pracuje. Len ako som vyššie spomínal, chýba ešte pár mašiniek, ktoré na "československých" tratiach sú už klasika. Ale už teraz je tvorba takmer dostatočná. A naozaj klobúk dolu pred tvorcami.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Len je škoda, že to nie je príliš presné
Ale tohle ničemu nevadí. Stavění tratí není pro ty, kteří neumí vytvořit věrný kopec. To už si člověk doplácá sám, když něco nesedí. Přesná hlavně není stopa namalované trati, podle které pokládáme koleje. Pokud porovnáváme s výkresy. Tady je také nutné dělat korekce. A pak nějaký ten kopec narušíme a musíme jej uplácat znovu kousek vedle. Ono pokládat koleje do vygenerované krajiny není lehčí, ale usnadní to práci se vzdáleným okolím.
 

ingTimotej

Začátečník
Ja som ešte v TS len začiatočník, ale môžem sa pokúsiť niečo spraviť s terénom. Súhlasím vyzeralo by to lepšie. A podklady cez MapyCZ používam :)
 

popocatepetel

Začátečník
Ale tohle ničemu nevadí. Stavění tratí není pro ty, kteří neumí vytvořit věrný kopec. To už si člověk doplácá sám, když něco nesedí. Přesná hlavně není stopa namalované trati, podle které pokládáme koleje. Pokud porovnáváme s výkresy. Tady je také nutné dělat korekce. A pak nějaký ten kopec narušíme a musíme jej uplácat znovu kousek vedle. Ono pokládat koleje do vygenerované krajiny není lehčí, ale usnadní to práci se vzdáleným okolím.
Samozrejme, človek to väčšinou ani nespozná. A ja osobne nekladiem koľaje do už hotového terénu, ale nechám si najprv krajinu bez terénu, len sa snažím nastaviť si východziu stanicu na výšku, v akej sa nachádza a od toho sa odvíja moja stavba. Ale nepracujem so sklonmi. Keďže je to len pre moju potrebu, tak mi to vôbec nevadí. V podstate začínam len ťahaním dvojkoľajky, prípadne jednokoľajky v celom úseku, ktorý chcem stavať (nazval by som to akousi "chrbticou" trate, alebo hlavnou vetvou), potom si vygenerujem terén, presúvam sa medzi stanicami, tú hlavnú vetvu si vytiahnem alebo stiahnem na terén, pozarovnávam podľa videa alebo fotiek, potom dorábam ostatné koľaje v staniciach a vlečky. Asi to nie je najšťastnejší spôsob stavby, ale osvedčilo sa mi to. A ak sa aj vyskytne nejaká odchýlka z výškového vedenia trate, nejako moc mi to nevadí. Presné to aj tak nebude a tých pár metrov hore-dole je mi vlastne fuk. Hlavne, že ma to baví. :)
 

ingTimotej

Začátečník
Predstavujem novú verziu trate.
Vzal som do úvahy všetku konštruktívnu kritiku, a trať som prerobil aj s terénom, aj s inými koľajami. Dúfam že sa bude páčiť :) Samozrejme, všetko je rozpracované, nič nie je finálne atď... HC most ponad Váh napríklad je len dočasný, v realite vyzerá úplne inak.
 

Přílohy

  • leop21.jpg
    leop21.jpg
    532.8 KB · Zobrazeno: 32
  • leop22.jpg
    leop22.jpg
    483.3 KB · Zobrazeno: 34
  • leop23.jpg
    leop23.jpg
    469.3 KB · Zobrazeno: 38
  • leop24.jpg
    leop24.jpg
    506.2 KB · Zobrazeno: 33
  • leop25.jpg
    leop25.jpg
    361 KB · Zobrazeno: 30
  • leop26.jpg
    leop26.jpg
    446.2 KB · Zobrazeno: 28
  • leop27.jpg
    leop27.jpg
    557 KB · Zobrazeno: 30

Bastian

Začátečník
budou i ty prejezdy v te mape? protoze ja je sem nikdy nenasel tlacitko na download. Kdyz budou zabudovane v te mape bude to nice aaaaaaaaa hodne stesti ve staveni
 
Nahoře