Verze MG

Josef Vogeltanz

Vlakvedoucí
Pokud jsi OR (jedno jaký) jednou instaloval klasickým způsobem, máš veškerá nastavení v osobních složkách. Potom prostou výměnou obsahu složky OpenRails, můžež střídat různé verze: stabilní, testovací, MG, příp. i nestabilní. Samozřejmě ti to musí souhlasit i v nastavení OR, zatržítkem na kartě "Aktualizace".

Doplněno: Protože MG nemá na kartě Aktualizace žádnou svoji vlastní volbu, dáváš tedy "žádná" a o případné aktualizace se staráš sám - ručně.

Dan J.

Strojvedoucí
Hele je to úpně jednoduché, nic neinstaluješ. Stáhneš OR, rozbalíš, já ho mám D\Program Files (x86)\Microsoft Games\Program

Ve složce program mám soubory z rar archívu co jsem rozbalil a pokud je aktualizace OR, složku Program přesunu do zálohy a místo ní dám opět složku Program s novou verzí OR.

Tu složku program mám proto, že mám tak nsataven Riva Tuner a nechce se mi to měnit a kdyi OR ve složce program byl.

Dan J.

Strojvedoucí
Pepo, nevím, jak OR z webu, ale já hraju z Icikova odkazu a ten umí přes půlnoc, za jiné verze neručím, navíc jen v Icikově odkazu na OR MG projedu Brno, jiný or mi v Brně spadne.

Josef Vogeltanz

Vlakvedoucí
Icík má svoji verzi upravenou na míru s mnoha vlastnostmi, které simulaci přibližují k reálu. Defacto, vytvořil něco jako národní verzi OR. Teď už je tu jen dilema, zda se držet té oficiální a nebo se spolehnout na tu Icíkovo hýčkanou vlastními silami. Teoreticky by nebyl problém držet se té "národní", využilo by se faktu, že OR se neznámých věcí nevšímá a přeskakuje je. Bez pádu. Takže by měla fungovat i zpětná kompatibilita se standardními verzemi OR/MG. Já sám se ale k tomu příliš nehrnu, což je spíše zapříčiněno neznámem. Nemám přehled o všech funkcích "navíc" a jejich použití v eng/wag souborech. Jiná je situace v TCS scriptech zabezpečovačů, které jsou použitelné i v aktuální verzi MG a co hlavně - velmi dobře zdokumentované.

charlie600

Cestující
Hele je to úpně jednoduché, nic neinstaluješ. Stáhneš OR, rozbalíš, já ho mám D\Program Files (x86)\Microsoft Games\Program

Ve složce program mám soubory z rar archívu co jsem rozbalil a pokud je aktualizace OR, složku Program přesunu do zálohy a místo ní dám opět složku Program s novou verzí OR.

Tu složku program mám proto, že mám tak nsataven Riva Tuner a nechce se mi to měnit a kdyi OR ve složce program byl.
ok dík zkusím.

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Jako začátečník, mohu se zeptat, proč zrovna ne klasický openrails a proč MG_? Když k tomu zase potřebuješ další doplňkové programy.
Mě klasický stabilní Openrails funguje bez problémů, je to stabilní, plynulá jízda je i s dohledností 6 km. FPS neomezuji.
V MG asi máte nějaké drobné cingrlátka, vylepšení, a spíš stále čtu jak dokola nadává Dan. Zase nová verze, zase se něco rozhasilo. A tak stále dokola po celé roky. :)
Já na to ježdění moc času neměl a trochu jsem začal až nyní. Proto ten začátečnický dotaz. :)

poison

Pomocník strojvedoucího
MG mi přijde stabilnější, ikdyž já u něho mám problémy s pulsováním i s omezením FPS Rivou tak více zaplněné stanice zvládá lépe, je grafficky lepší a z pohledu aktivitáře, akceptuje act soubor v doplněné složce Openrails, který používám na dynamické počasí, stabilní verze tento soubor neakceptuje a počasí pak nefakčí.

Dan J.

Strojvedoucí
Zbyňku ne ne, nejde jen o kosmetiku. Ten doplňkový program je nakonec důležitá věc a hned napíšu proč:
- U klasického OR lítá FPS do výšin a jede jak píšeš plynule i bez doplňku, ale:
1) se plní paměť a když je trasa dlouhá, tak třeba u Portugala ze Znojma a vjezd do brna pád, po nahrání za 3 vteřiny pád, když jedu rovnou z Brna nic.
2) Tohle je moc důležité, tím, že není ořízlý FPS se chová jako MSTS, na silném compu budeš rychlejší a na slabším nebudeš stíhat jízdní doby, což je velký problém.
- U Icikovy verze:
1) Celá hra je stabilnější a zobrazují se všechny vozy.
2) Tím, že je ořez FPS na 30, neměla by hra jet na nadupaných compech rychleji, poněvač za 30 FPS už te nepustí.
3) Je vyrovnanější houkání mašin, ale to je spíš kosmetika.
4) Umí přes půlnoc, od verze 93.1, jiný OR neumí a dělá bordel.
5) Přehrává korektněji mluvená slova v aktivitě.

Je toho mnohem více a doporučuji jít touhle cestou, jezdil jsem i na klasickým OR, ale crátil jsem se zpět k té Icikově. Jo a hlavne zde funguje rychlá zpětná vazba s testery.

Josef Vogeltanz

Vlakvedoucí
Jako začátečník, mohu se zeptat, proč zrovna ne klasický openrails a proč MG_? Když k tomu zase potřebuješ další doplňkové programy.
Mě klasický stabilní Openrails funguje bez problémů, je to stabilní, plynulá jízda je i s dohledností 6 km. FPS neomezuji.
V MG asi máte nějaké drobné cingrlátka, vylepšení, a spíš stále čtu jak dokola nadává Dan. Zase nová verze, zase se něco rozhasilo. A tak stále dokola po celé roky. :)
Já na to ježdění moc času neměl a trochu jsem začal až nyní. Proto ten začátečnický dotaz. :)
Snadná odpověď:
právě testované nové fičury - nestabilní verze OR (bez záruky čehokoliv)
otestované, ale do standardu ještě nezařazené nové fičury - testovací verze OR nebo MG, často v obojím
stabilní a odzkoušené funkce - stabilní verze OR

Výhodou OR je, že odshora dolů popsané je kompatibilní s poslední standardní verzí OR, ta prostě "novinky" obejde a jede bez nich.

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Pak by to tedy chtělo pro aktivity používat Icikovu verzi a nějak to uzákonit jako základ, aby všem stejně vše fungovalo jak má. Protože když vydáš aktivitu a budeš jezdit na nějaké jiné verzi, tak aktivita skončí patem. Já zatím jezdím jen volnou jízdu, tak to asi nepoznám.
Tedy ten link nahoře je Icikova verze?

Dan J.

Strojvedoucí
Ano, Icikova. Jinak my právě v read me u aktivit dáváme odkaz na kterou verzi OR je aktivita tvořená, je to jako s MSTS Bin.

Nahoře