Verze MG

poison

Pomocník strojvedoucího
Já to vidím tak, že odkaz na ni sem dal Icik, ale jedná se o originální veřejnou MG verzi programátora z Itálie, Icik má vlastní verzi, která není veřejná. Ale tak to vidím já a mohu se mýlit. ;)

Josef Vogeltanz

Vlakvedoucí
:confused: a táák, to mě jaksi ušlo. Docela škoda, jiná vlákna se plevelí stále stejnými opakujícími se dotazy a nic se nestane.
A tady jsou docela zajímavé informace o směřování OR MG.

tomazo

Cestující
I pro mě je záhada, proč toto vlákno skončilo v popelnici. Věřím, že se OR MG verze od Ičika jednou dočkáme.

Icik

Signalista
Dokud to vlákno tady ještě je, tak celou věc zkusím upřesnit. Ten odkaz co používá DanJ. je oficiální MG NewYear, která je pro každého k dispozici. Odkaz na ni je celkem pravidelně aktualizován na vyšší verze.
Nemá nic společného s mojí verzí, která není veřejná a dokud nenapíši manuál, tak ji nemohu jen tak pustit. Defacto moje verze se všemi fičurami je základ MG NewYear + moje úpravy. Takže ji mám vždy aktualizovanou na nejnovější změny v MG NewYear.

Josef Vogeltanz

Vlakvedoucí
Tak zkusíme ještě jinou cestu:
Požádal bych některého z administrátorů (až bude přítomen) aby učinil výjimku a toto vlákno převedl do:

Fórum > Open Rails - nástupce MSTS > Veřejné fórum pro Open Rails > Projekt Open Rails

Důvod: Původní jednoduchý dotaz zakladatele vlákna se rozvinul v širší debatu

tomazo

Cestující
Dobrý nápad. Vynechal bych směrování > Projekt Open Rails . Vlákno je samo o sobě zajímavé a bylo by dobré, aby figurovalo samostatně.
Open Rails - nástupce MSTS > Veřejné fórum pro Open Rails.

Radek

Začátečník
Dnes jsem si stáhl novou verzi MG, chci spustit hru a padne mi to na této hlášce, nevíte co by to mohlo být? Díky Bez názvu.jpg

Dan J.

Strojvedoucí
Několikrát se to tu opakuje, tohle by chtělo taky někam vypíchnout, vždy to zapadne někam do historie a přijde stejný dotaz.
Klikni na zabalený archív pravým myšitkem a dole dej odblokovat a až pak rozbal.

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Klikni na zabalený archív pravým myšitkem a dole dej odblokovat a až pak rozbal
No, já tam žádnou volbu "odblokovat" nemám. Ale rozbalil jsem, překopíroval do Openrails a jezdím bez chybových hlášení. (odkaz z tohoto vlákna)

Jinak, jak je to s tou kolizí v Openrails? Schválně jsem se odpojil od soupravy a asi 60tkou najel zpět na vozy. Lokomotiva projela soupravou, která pak odskočila za zastavenou lokomotivu, vozy se spojily, zapojil jsem vzduch a normálně jsem odjel. Tak tohle je špatně. Chtělo by to nějak ošetřit, když někdo najede na vozy tvrdě jako Rus, tak by mělo být konec hry. Nemůžete to do té české verze nějak aplikovat? Tohle je pak opravdový pikovláček, který degraduje ladění vozidel.
Někteří jste z ladění vyházeli monitor, který hlídá překročení rychlosti, že vás to omezovalo. Včera jsem potřeboval zkontrolovat hustotu lesů, jestli to někde neleze do kolejí. A jel jsem s 350 (která tento monitor má vyhozený) Brno - Choceň - Týniště - Letohrad - Lichkov - Hanušovice. A rval jsem to 160 i v těch pomalých. I tak jsem to jel 2 hodiny. Vše je krajinově OK, ale tak mne napadlo, když se člověk nebojí, že mu při překročení práskne brzda, tak z té jízdy nic nemá, protože nemusí koukat na rychlostníky a jede si jak se mu zlíbí. Asi ten monitor dám zpět. Jen s vyšší tolerancí o 10km/h. Abych nebyl zase takový pes. :) Vyházel jsem jen ten monitor, který zasáhne po projetí červené. V Openrail nefunguje jak má. Také by se to mohlo opravit. Jízda proti stůj na TAB.

Dan J.

Strojvedoucí
ale tak mne napadlo, když se člověk nebojí, že mu při překročení práskne brzda, tak z té jízdy nic nemá, protože nemusí koukat na rychlostníky a jede si jak se mu zlíbí.
Zbyňku, nelaboruj a nic zpátky nedávěj. Jedeš v OR teprve chvíli a tohle má své opodstatnění, když si bude někdo chtít jezdit unreal, je to jeho rpoblém. Tím, že zařadíš zpět tuhle fakt kravinu, která nemá s reálem na železnici společného zhola nic a byla to jakási "penalta" v MSTS, zkomplikuješ jízdy v aktivitách takovým způsobem, že nebudou hratelné a my to pak budem z engů mazat a dávat k aktivitám jako opravu. Dělá to bordel při posunech, na tratích, kde si OR třeba jen na vteřinu naště 0km/h. a končíš, zůstaneš viset se soupravou a neuděláš nic. S tímhle jsem bojoval, když jsem dělal aktivitu s Žabotlamama a neprojel jsem z Vsočan do Libně a Masaryčka. Tehdy to zachránil Bob_57, který mne navedl a musel jsem smazat celé tyhle hlídací odstavce.

Josef Vogeltanz

Vlakvedoucí
1. rozjeď se na 160 a pošli to na manipulační kolej proti šturcu. Zastaví tě na fleku a nic se nestane (aby z toho nedospělci neměli trauma).
2. Žádný ze zabezpečovačů až po typy LS tě jako fíru na rychlosti neomezí, protože to nedokáže. Proč by tedy hnací vozidla měla mít rychlostní omezení monitorem? Počkej, až budou (někdy) plně funkční vychytávky typu ETCS u nových strojů.
3. Jediné omezení je, že když vletíš do oblouku ve velké rychlosti, můžeš přetrhnout vzduchové hadice. Co bude následovat, je jasné.

Dan J.

Strojvedoucí
1. rozjeď se na 160 a pošli to na manipulační kolej proti šturcu. Zastaví tě na fleku a nic se nestane
Tohle je prý kvůli terorismu a bylo mi na poslední slezině vysvětleno: "vlak nezastaví na fleku, le zastaví se simulace". Ale tohle zrušení kolize je náhodou super věc, kdy se otevárají nové možnosti do aktivit. Ona se totiž né že jen zastaví simulace, ale v přípdaě, kdy se vlak prolnou na třeba angličanu, tak nevykolejí, ale projedou přes sebe, takže když šikovný aktivitář šoupne vlaky tak, aby byly v sobě, může vTřebové vzít nehodový vlak a jet trhat soupravy od sebe. To jen tak pro spestření co v OR lze.

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Zbyňku, nelaboruj a nic zpátky nedávěj.
Dane, já se bavím jenom o 350. Jinak ten monitor všude je. Ještě Vectron to nemá. Jinak to co píšeš se mi nikdy nestalo. Jak si jezdím, tak pokud nepřekročím o moc rychlost, tak mne to nechá dýchat a jet. Pokud je chyba v trati, tak je nutné to opravit. Pro tebe je tato ochrana jako kříž na upíra, ale jiní uživatelé také pochopili, že když nemáš ten strach, že ti bouchne brzda, tak jedeš a rychlostníky ignoruješ. A to už člověka nebaví. To je jako by jsi hrál nějakou akční hru a byl by jsi nezranitelný. Pak jen jdeš a že po tobě někdo střílí, nekryješ se, protože tě zabít nejde. Bavila by tě taková akční hra?

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Jediné omezení je, že když vletíš do oblouku ve velké rychlosti, můžeš přetrhnout vzduchové hadice. Co bude následovat, je jasné.
Tak to je stejné jako zásah rychlobrzdy. :) Je to jenom hra a improvizujeme. Když rozjíždíš vlak a přeženeš to, že tam nasypeš vše, také by ti zasáhla nadproudová ochrana a ne jenom skluz kol. Nadproud neumíme, tak to nahrazujeme prokluzem kol. Překročení maximální povolené rychlosti také není bez následků. Pokud vletíš 160 do odbočky na 40, tak by jsi měl vykolejit. To se nestane, tak ti alespoň zasáhne brzda.

Dan J.

Strojvedoucí
Dane, já se bavím jenom o 350. Jinak ten monitor všude je.
Není, všichni to mažou a ty to prosím udělej v TBP taky. Zbyňku, věř nám aktivitářům, dělá to v OpenRails bordel a několkrát jsem zůstal viset v pattové situaci. Tohle je v OR nutnost. Pokud to neuděláš budou se přepisovat engy, přikládat k aktivitám a budou dvě verze tvého trainsetu.

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Dane klíííd. :) Co jsem klonoval nová ladění, tak většina tento monitor také nemá. Jen někde jsem si všiml, že i v ladění pro OR se vyskytuje. Mě ale nevadí, nemíním řešit. Na tohle čas nemám.
Stejně, když vydáváš aktivitu, tak by jsi měl k tomu dávat i ladění, protože každý to může mít nastavené jinak. Například ta 350 se chová, jako by jela jenom na jednu motorovou skupinu, tak jsem jí trochu přidal, aby jezdila jako v reálu. A kdybych vydal aktivitu pro veřejnost, tak by asi nikdo nestíhal jízdní doby. Ale jinak se mi nikdy nestalo, pokud nepřekračuji rychlost, že by mi bouchla nevyzpytatelně brzda, jak píšeš. Možná jenom v nějaké anomálii, když vymýšlíš takové scénáře se kterými ani vývojáři Openrails nepočítali.
Spíš mi připadá, že jde jenom o vlastní ego. "Nikdo mi přece nebude sahat do řízení, když jedu já a pojedu si jak chci, na rychlostníky i návěstidla kašlu" Jenomže tím mi ničíte tratě. Kdo má ty koleje v obloucích stále dokola vyměňovat. A výhybky také nejsou nejlevnější záležitost. :) :) :)

Nahoře