Tvorba vlakových souprav v TSRE5

ROMAN18

Začátečník
Nainstaloval jsem znova 32bit verzi TSRE5, ukládání con. v editoru funguje, ale v C:\Program Files\OPEN-RAILS 2021\TRAINS\CONSISTS soupravy con. uložené nejsou, ta nová složka je prázdná, přitom v tsre5 je už 10 nových uložených con.
 

poison

Pomocník strojvedoucího
Nevím jak to maji ostatní, nevím jak to máš ty v PC s právy, zkusil si to podle Vojta365? Já to nemám vůbec v nějakým Program Files, mám vše jako admin a vše funguje.
 

poison

Pomocník strojvedoucího
Co ti to udělá, když po vytvoření soupravy použiješ volbu Consist/Open in external editor?
 

poison

Pomocník strojvedoucího
Prostě ti to neukládá tam kam má, když dáš vyhledat v celém PC soubor vectron 193.con tak je kde?
 

poison

Pomocník strojvedoucího
No vida, tak to ve složce máš, jen ji asi nemůžeš číst díky právům. Vše co v simu děláš musí mít práva admina, otevři s právy admina složku consists a musíš to tam mít. Totéž musí být i vše k OR s právy admina a ne nějakýho uživatele PC, který je zrovna přihlášen.
 

ROMAN18

Začátečník
No vida, tak to ve složce máš, jen ji asi nemůžeš číst díky právům. Vše co v simu děláš musí mít práva admina, otevři s právy admina složku consists a musíš to tam mít. Totéž musí být i vše k OR s právy admina a ne nějakýho uživatele PC, který je zrovna přihlášen.
Nevím přesně co máte na mysli...?
 

Josef Vogeltanz

Pomocník strojvedoucího
Nevím přesně co máte na mysli...?
Že můžeš mít na svém PC omezená práva. Můžeš mít oprávnění jen jako uživatel, potom ale můžeš zapisovat jen do svých osobních složek. Potom můžeš mít práva administrátor a můžeš zapisovat kamkoliv (téměř). Třeba i do programové složky C:\Prograf Files\ kde máš nyní svůj OR
 

ROMAN18

Začátečník
S PC asi úplně moc neumím...
Jak mám docílit toho, abych měl, nebo změnil práva, respektive co mám udělat? Jak mám otevřít tu složku s právy admina?
 

ROMAN18

Začátečník
Po tom martyriu fajn zpráva, ale napiš co bylo nakonec příčinou.
Příčinou bylo právě zmíněné právo admina, na PC jsem byl přihlášen jako uživatel, tak jsem se odhlásil, něco málo pozměnil, a funguje to. Ještě jednou díky. Sám bych na to nepřišel.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Tak jsem vzpoměl na větu z jednoho filmu a malinko ji pouravil :) ;);):
"To neděláš dobře Zbyňku, že dáváš tu hru na systémový disk, to se ti jednou vymstí..."
 

Josef Vogeltanz

Pomocník strojvedoucího
Tak jsem vzpoměl na větu z jednoho filmu a malinko ji pouravil :) ;);):
"To neděláš dobře Zbyňku, že dáváš tu hru na systémový disk, to se ti jednou vymstí..."
Není Program Files jako Program Files. Na předchozí stránce je screenshot a je vidět, že i já to mám v Program Filex (x86). Ovšem u mě jde o druhou složku toho jména na "datovém" disku D. A hlavně - mám oprávnění "Správce".
 

Dan J.

Strojvedoucí
A není krabička od zápalek, jako krabička od zápalek... :) Ne vážně, já taky ve složce jako máš ty a taky na druhém HOD. Tam ale nemám systém, nicméně podobná věc se před nedávněm stala Alcaponemu, co si matně pamatuji.
 
Nahoře