Icik`s MG OpenRails - upravená verze pro realističtější zážitek

Icik

Signalista
No jo, když to je jako jeden mega dlouhý vůz. Nerealistický vůz a chceš po něm, aby se choval fyzikálně korektně. OR to počítá jako jednu skříň a podle toho se to snaží naklápět při akcelereaci a brzdění.
Opravím to. Tedy podřídím fyziku ač nerad tomu, aby to bylo ok.

Dan J.

Strojvedoucí
Musíš to brát i jako hru, bohužel, ač je OR fakt bomba a snese hodně, ve stanicích jako Břeclav, Česká Třebová a vůbec třeba co platí pro Ostrava Hrušov až Svinov což je prakticky jako celek jedna velká stanice a tam se bez těch "montáží" neobejdeš, jezdit s tím nikdo nebude, ale do traffic odstavených vozů jsou nutnost.

Tím je zatím vydání aktivity pozastaveno, poněvač tech "Titaniců" by jsi potkával hodně. :)

E469.2001

Začátečník
Zdravím, mám problém s nejnovější verzí. Při spuštění tratě BP nebo 321 se mi hra načítá, a po chvíli bez hlášky, ničeho, spadne zpět do menu. Při trati 310, nebo dvoukolejce se mi to neděje. Netuší někdo, kde je problém?
Děkuji předem.

TrainDriver

Cestující
Zdravím, mám problém s nejnovější verzí. Při spuštění tratě BP nebo 321 se mi hra načítá, a po chvíli bez hlášky, ničeho, spadne zpět do menu. Při trati 310, nebo dvoukolejce se mi to neděje. Netuší někdo, kde je problém?
Děkuji předem.
Mal som tiež ten istý problém pred pár hodinami.. Neviem ako to, ale spustil som trať 321 a BP v okne a nakoniec to nabehlo. Potom som opäť vyskúšal premazať registry OR a spustil som to normálne v plnej obrazovke a beží to. Tak keď tak, skús to čo ja :)

Icik

Signalista
Máte někdo problémy nahodit diesel nebo elektrické lokomotivy? Setkávám se s informacemi, že nejdou nahodit lokomotivy, které nejsou nalazené pro tuto verzi CZ/SK OpenRails. Přitom tato verze podporuje normálně i staré lazení vozidel nebo to co má například @Josef Vogeltanz na svém webu. Jízdní odpory už fungují perfektně a vzduchové brzdiče jsou také kompatibilní. Jediné co se musí u elektrik udělat je, že se musí zapsat pár řádků pro HV (CircuitBreaker). To jsou ale funkce známé už dlouho z dob klasického OR.

Tak se ptám kde je ten problém?

Pár nutných řádků v sekci Engine: (pro zjednodušení na začátek se nemusí ani rozlišovat, jestli jde o 1-systémovou nebo vícesystémovou lokomotivu)

comment (** Hlavni vypinac **)
ORTSCircuitBreaker ( Manual )
ORTSCircuitBreakerClosingDelay ( 0.2s )
ORTSPowerOnDelay ( 0.2s )
ORTSAuxPowerOnDelay ( 10s )

E469.2001

Začátečník
Tak jsem zkusil, a stále nic. Spouštím openrails nebo openrails64, obojí jsem zkoušel ve okně, i na fullscreen a stále nic. Registry promazané.

Mal som tiež ten istý problém pred pár hodinami.. Neviem ako to, ale spustil som trať 321 a BP v okne a nakoniec to nabehlo. Potom som opäť vyskúšal premazať registry OR a spustil som to normálne v plnej obrazovke a beží to. Tak keď tak, skús to čo ja :)

TrainDriver

Cestující
Spúšťaš Openrails.exe Skús archív stiahnuť znovu a opäť to nahodiť :) môže to byť aj tým, že nestíha PC, keďže menšie trate ti idú bez problémov :) skús v nastaveniach znížiť niektoré detaily, keď ideš spúšťať väčšie trate.

Dan J.

Strojvedoucí
Máte někdo problémy nahodit diesel
Teď jsem to zkusil na Pikkově 749 a mašinu jak chcípnu, tak i nahodím v pohodě, Iciku, vím, že jsem ti to psal do SZ a dával jsi mi odpověď, jak to popřípadě upravit u sebe, ale to nic neřeší, nedovedu si představit furt přepisovat mrtě řádků v sigcfg. Jedu OR ve Full HD, takže 1920x1080 a zdají se mi strašně málo viditelná návěstidla, když jedu do stanice na žlutou a na odjezdovém je červená, není skoro vidět, i když jsem za polovinou nádraží. V noci je to přesně naopak, tam se mi to zdá zase moc přepálené, ale mám zaplou záři návěstidel, dle návodu, tu jsem měl u předchozích OR vyplou. Jakou má vlastně funkci ta záře v OR CZ? Jinak schválně koukni jaký kousek jsem od odjezdového ve Znojmě a tam je volno a jak málo to jde vidět, u všech předchůdců OR to bylo fakt znatelně lepší. I ty barvy hned vedle na klaccích jsou hodně matné.
volna jizda.jpg

Tak jsem zkusil, a stále nic.
Chyba bude někde u tebe, trať BP normálně najede a to tam mám nahozenou 15 hodinovou aktivitu.

E469.2001

Začátečník
Tak nic nepomáhá, detaily na nejmenší zkoušim i ruzne soupravy, a furt to padá. A zkouším jen 321 v slabšich stanicich. :(

TrainDriver

Cestující
Tak nic nepomáhá, detaily na nejmenší zkoušim i ruzne soupravy, a furt to padá. A zkouším jen 321 v slabšich stanicich. :(
Môžeš sem tak okrajovo hodiť svoju PC zostavu, na ktorej sa to snažíš rozbehnúť? Lebo je mi divné, že niektoré trate ako si spomínal idú bez problémov.

E469.2001

Začátečník
Môžeš sem tak okrajovo hodiť svoju PC zostavu, na ktorej sa to snažíš rozbehnúť? Lebo je mi divné, že niektoré trate ako si spomínal idú bez problémov.
GK: GeForce GTX 960, procesor: AMD Athlon X 860K, 16GB ram
Napadá mě, že by to mohlo být tím starým procesorem, ale nikdy jsem neměl žádné problémy co se OR týče, nebo i jiných her a simulátorů.

Dodo

Hradlař
přepisovat mrtě řádků v sigcfg
Stačí použiť context program, ktorý dokáže prepisovat riadky s rovnakým parametrom.

není skoro vidět
Ja na tvojom screene vidim pekne to navestidlo. A co sa tyka samotného OR ked jazdím vidim ich pekne aj z diaľky. A to mam v sigcfg nastavene cez deň na 5 a Night na 7. Mam pocit že tieto hodnoty sú priamo z balíka od Icika.
Takže za mňa je toto v poriadku práveže.

Nahoře