Icik`s MG OpenRails - upravená verze pro realističtější zážitek

okoun

Hradlař
Konvertovat není problém. Ale chápu, že to může pomoci, jen se domnívám, že když to šlo doposud, půjde to ještě těch pár chvil, než to Icik a team dotáhne a bude na tyhle věci čas.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Jasně, ale to jsou prostě připomínky, které jsou napsané a pak se k nim může autor vrátit. Ale s těmi mp3 mám obavu, že to tak jednoduché není. Bylo mi vysvětleno na e-mailu.
 

Josef Vogeltanz

Pomocník strojvedoucího
Čau Iciku.
Když už tedy přepracováváte OR na CZ verzi, bejde nějak udělat to, aby uměl i mimo "vavek" přehrávat po zadání do události i soubory Mp3? Byla by to strašně velká úspora dat při distribuci aktivit.
bob57_cz:
Zatímco soubor *.wav ( a ne vav) je čten a prezentován v systému „přímo”, tak soubor *.mp3 je prezentován jako archiv, musí se napřed rozkódovat a teprve pak vypustit do výstupu stejně jako ten *.wav.
K tomu je samozřejmě zapotřebí využít v PC dalších prostředků z paměti a procesoru.
Na jedné straně pláčete nad zatěžováním počítače výpočetním výkonem programu OR a na straně druhé je zase požadavek na další přídavnou zátěž.

Bylo by dobré se trošku dovzdělat o počítačích obecně k požadavku dovzdělání se v mateřském jazyce. Současný stav je v obém ostudný.
Čím se sjíždíš, že takto ujíždíš?! To už přeháníš: https://forum.msts.cz/index.php?threads/6001/page-25#post-225631
V dalším požadavku si ještě vymyslíš doplnění dalších audioformátů jako *.ogg, *.wma, *.mid a další. Přestaň blbnout.

b57
 

Michal Koňařík

Cestující
Zdravím, možná to bude stupidní dotaz ale už si opravdu nevím rady. Verze od icika je suprová ale nebrzdí mě vlak - respektive nebrzdí mě vlaková brzda. Lokomotivní (přídavná) brzdí v poho. Jedná se o lokomotivu 371 004. (Zkoušel jsem i více modelů). Mám pocit že se má upravit Eng ale nevím kde. Za každou radu budu moc vděčný.

 

Vrbam

Pomocník strojvedoucího
Zdravím, možná to bude stupidní dotaz ale už si opravdu nevím rady. Verze od icika je suprová ale nebrzdí mě vlak - respektive nebrzdí mě vlaková brzda. Lokomotivní (přídavná) brzdí v poho. Jedná se o lokomotivu 371 004. (Zkoušel jsem i více modelů). Mám pocit že se má upravit Eng ale nevím kde. Za každou radu budu moc vděčný.
A EDB funguje?
 

Michal Koňařík

Cestující
Znova zdravím , už jsem našel vhodný model který brzdí ale vyskytl sem mi další problém, když se např otočím po stanovišti tak mne hra spadne hodí Eror (přiložím obrázek) to samé když se třeba podívám z okýnka při rozjezdu tak se chci vrátit do kabiny ale hra spadne - mám bílou obrazovku a potom Eror . Jedná se o 3D kabinu na 750. (Omlouvám se že je focené přes mobil ale vždy jsem nestihl udělat PrintScreen.
 

Přílohy

  • IMG_20210520_092721.jpg
    IMG_20210520_092721.jpg
    576.2 KB · Zobrazeno: 23

Dan J.

Strojvedoucí
Hmm, tak se tu psalo, že staré mašiny pro OR pojedou i v této verzi. Ale jak bylo psáno jinde, dnes jsem sedl za elektriku OBB z dob minulých a jak je tu na fóru psáno, nezvednu pantograf, klávesa P absolutně bez funkce. Takže super. Opět věc, že se pro pár českých a slovenských krabic, rozhodil celosvětový trainset elektrických masšinek pro OR. Takže kdo udělá stovky negů z The Train a dalších webů pro tohle OR CZ? A vlastně nejedou nic, ani ČDC 130, 140ky šestikoláky, hoši, fakt předělávat celý trainset to je na palici... Tohle mně fakt štve.
 

lukasj

Začátečník
Hmm, tak se tu psalo, že staré mašiny pro OR pojedou i v této verzi. Ale jak bylo psáno jinde, dnes jsem sedl za elektriku OBB z dob minulých a jak je tu na fóru psáno, nezvednu pantograf, klávesa P absolutně bez funkce. Takže super. Opět věc, že se pro pár českých a slovenských krabic, rozhodil celosvětový trainset elektrických masšinek pro OR. Takže kdo udělá stovky negů z The Train a dalších webů pro tohle OR CZ? A vlastně nejedou nic, ani ČDC 130, 140ky šestikoláky, hoši, fakt předělávat celý trainset to je na palici... Tohle mně fakt štve.
A máš do engu dopsanou funkci hlavního vypínače? Bez toho to nenahodíš.
 

Dan J.

Strojvedoucí
To je asi ono, já ale vůbec nevim co kam dopsat a navíc mám gigatrainset, z toho než opravím tak 30 engů jednoho typu mašiny a pak další, se prostě oseru. Co se kam musí dopsat? A hlavně, proč nemůhlo zůstat jako ve všech verzích OR aby to jelo i bez ochrany.
Dan
 

Dan J.

Strojvedoucí
Máte někdo problémy nahodit diesel nebo elektrické lokomotivy? Setkávám se s informacemi, že nejdou nahodit lokomotivy, které nejsou nalazené pro tuto verzi CZ/SK OpenRails. Přitom tato verze podporuje normálně i staré lazení vozidel nebo to co má například @Josef Vogeltanz na svém webu. Jízdní odpory už fungují perfektně a vzduchové brzdiče jsou také kompatibilní. Jediné co se musí u elektrik udělat je, že se musí zapsat pár řádků pro HV (CircuitBreaker). To jsou ale funkce známé už dlouho z dob klasického OR.

Tak se ptám kde je ten problém?

Pár nutných řádků v sekci Engine: (pro zjednodušení na začátek se nemusí ani rozlišovat, jestli jde o 1-systémovou nebo vícesystémovou lokomotivu)

comment (** Hlavni vypinac **)
ORTSCircuitBreaker ( Manual )
ORTSCircuitBreakerClosingDelay ( 0.2s )
ORTSPowerOnDelay ( 0.2s )
ORTSAuxPowerOnDelay ( 10s )
Samozřejmě tohle jsem četl, doplnil a stejně nic...
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Co znamená "nalazení" ? Já už to googlil a vyšlo že správně je naladění. Jsem volaký zmatený z těch názvosloví. Ono to bylo zodpovězeno v souvislosti ladění hudebních nástrojů. Tady také máme naladěné a ne nalazené.
 

Ikarus280.08

Cestující
Fungujú tu všetky ladenia eng a wag súborov, ktoré boli preladené/ladené na novo pre verzie OR nezávisle od tejto verzie, čiže OR alebo ORMG, bez nutnosti úprav brzd, adhezie, trení... Akurát, v engu treba mať funciu hlavného vypínača...
 
Nahoře